🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok cesaretli bir milletiz ama CAHİLİZ. Cahil kısmını yanlış anlamayın. Bize bir şey olmaz booolum modundayız. Kimse işi ciddiye almıyor. Adam umreden gelmiş camiye gidiyor. Gitme ev de kıl. Peygamber efendimiz bile ezanı değiştirmiş evde kılın namazı demiş vakti zamanında. Medine de şiddetli bir rüzgar çıktığında tedbir olarak mescide gitmemiş ev de kılın namazı demiş. Biz bu olayı millet olarak çok hafife alıyoruz. Vallahi de billahi de bile bile dışarı çıkan adam vatan hainidir. Herkes aklını başına alsın. Devlete güvenelim ama kendi önlemimizi de alalım

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Çok cesaretli bir milletiz ama CAHİLİZ. Cahil kısmını yanlış anlamayın. Bize bir şey olmaz booolum modundayız. Kimse işi ciddiye almıyor. Adam umreden gelmiş camiye gidiyor. Gitme ev de kıl. Peygamber efendimiz bile ezanı değiştirmiş evde kılın namazı demiş vakti zamanında. Medine de şiddetli bir rüzgar çıktığında tedbir olarak mescide gitmemiş ev de kılın namazı demiş. Biz bu olayı millet olarak çok hafife alıyoruz. Vallahi de billahi de bile bile dışarı çıkan adam vatan hainidir. Herkes aklını başına alsın. Devlete güvenelim ama kendi önlemimizi de alalım

hocam çok haklısınız, özellikle “öleceksek ölücez, kaderde varmış” diyen insanlardan kurtulmamız kazım.

• Bakın hep söylüyorum ciddi bir salgınla karşı karşıyayız ancak şunu bir kez daha belirtelim infekte olan her 100 vakadan sadece 20 si hastanelik oluyor ve bunlardan sadece 5-6 sı ölümle sonuçlanıyor. Felaket tellallığı yapmayalım, önlem almaya birbirimizi sevkedelim hatta devletin gerekli birimlerini harekete geçirmek içinde sosyal paylaşım sitelerini kullanabilirsiniz..

Ancak benim şu tanıdığım şurada, şöyle dedi vs lütfen bunların kimseye faydası yok aksine gereksiz bir panik havasına sevk eder. Merkelin tesbitide merkeli bağlar doğru olacağını bana kim kanıtlar? bu tür aşırılıklardan kaçalım.

Şuan önceliğimiz OHAL olmalı, hatta infekte olan vakaların hangi şehirlerde olduğu belirtilmeli ve bu şehirlere karantina gelmeli, tedbirler sert olmalı ki sayıyı çok artmadan bir seviyede tutabilelim..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Özellikle Türkiye gibi ekonomisi kırılgan ülkelerin verdiği her karar çok önemli.Sokağa çıkma yasağının alınıp alınmaması ve her ikisininde olası sonuçları çok çok iyi hesaplanmalı.

• Hastaların Sadece Yüzde 20sinin Hastanelik Olması Çok Kötü Birşey.Grip Sanıp Yatanlar Felan Olur.Anlaşılamaz da Bu Sayede

işte kişi ve devlet tedbir alıp uygularsa evden çıkmazsan kimseyi infekte etmezsen ev dışında (eğer hastaysan) belli bir süre sonra infekte olan sayı azda kalacaktır..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• yani ne demek oluyor bu

bu demekki fed dünyadan yeni bir parasal genişleme başlatıyor. Nakit yani likidite enjekte ederek sistemin devamlılığını sağlamaya çalışıyor. Ayrıca yatırımcıya ben sana faiz vermiyorum paranı dolaşıma çıkar diyor. 2008 de krizi böyle atlatmıştı ancak şu an durum çok daha farklı.