🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdi kızıyoruz ama arz talep meselesi! bizim milletimizi medikalcilere marketlere saldırmasa soğukkanlı normal seyrinde devam etseler o fiyatlar o hale gelmez .

• insanların alışveriş yapmaları ve stok yapmaları neden bazılarını rahatsız ediyor anlamadım fiyat arttıranları anlarım ancak bunu felaket tellallığı olarak adlandırmanız ilginç..

• Şimdi kızıyoruz ama arz talep meselesi! bizim milletimizi medikalcilere marketlere saldırmasa soğukkanlı normal seyrinde devam etseler o fiyatlar o hale gelmez .

Aynen öyle şuanda çok gereksiz olarak görüyorum oraya buraya hücüm etmek anlamsız özellikle marketlere sanki şuanda İtalya yada İrandaki gibi bi durum var ülkemizde anlayamıyorum bazen insanları fırsatçılarada ekmek doğuyor bu durumda. Hele kolonya kuyrukları tamam hijyen doğal olarak insanlar istiyorda bu virüs bulaşacağı zaman kolonya felan dinlemez nefes temasıyla bir şekilde bulaşır.

• Aynen öyle şuanda çok gereksiz olarak görüyorum oraya buraya hücüm etmek anlamsız özellikle marketlere sanki şuanda İtalya yada İrandaki gibi bi durum var ülkemizde anlayamıyorum bazen insanları fırsatçılarada ekmek doğuyor bu durumda. Hele kolonya kuyrukları tamam hijyen doğal olarak insanlar istiyorda bu virüs bulaşacağı zaman kolonya felan dinlemez nefes temasıyla bir şekilde bulaşır.

Yaşlı iseniz ve dışarı çıkmanız tavsiye edilmiyor .Tiitiz biri iseniz hergün dışarı çıkıp alışveriş yapmaktansa toptan yapmaları gayet normal herkes sizin gibi özgüvenli olamayabiliyor..Tebdil-imekanda ferahlık vardır.Bırakın insanları yapmak isteyen yapsın

Einmal editiert, zuletzt von AŞİ-KAR ()

• Yaşlı iseniz ve dışarı çıkmanız yasaklanıyor .Tiitiz biri iseniz hergün dışarı çıkıp alışveriş yapmaktansa toptan yapmaları gayet normal herkes sizin gibi özgüvenli olamayabiliyor..Tebdil-imekanda ferahlık vardır.Bırakın insanları yapmak isteyen yapsın

Alışveriş yapmak gibi doğal bişey yok zaten ona bişey diyende yok ama gidip misal 100 paket makarna almak bu alışveriş değil bence

• Fahiş fiyat uygulayan bir firma görürseniz;

Alo : 174 hattını arayıp direk ihbar edin

Yada fotoğraf çekip, Ticaret bakanlığının WhatsApp ihbar hattı olan : 05011740174 mesaj atın.

104.000 TL Cezası var

• Gereksiz, abartı şekilde alışveriş ve stokçuluk meydana geldiğinde Arz-Talep dengesi bozulur. Tedbiri elden bırakmamak adına yapılacak bu hareketleri destekleyenler, makarnanın paketi 20-25 TL, kolonyanın litresi 100 TL olduğunda şikayet etmesinler.

• Fahiş fiyat uygulayan bir firma görürseniz;

Alo : 174 hattını arayıp direk ihbar edin

Yada fotoğraf çekip, Ticaret bakanlığının WhatsApp ihbar hattı olan : 05011740174 mesaj atın.

104.000 TL Cezası var

İhbar etmeden önce o karaborsacılara tekme Tokat topluca dalıp sonra şikayet etmek lazım

• Yaşlı iseniz ve dışarı çıkmanız tavsiye edilmiyor .Tiitiz biri iseniz hergün dışarı çıkıp alışveriş yapmaktansa toptan yapmaları gayet normal herkes sizin gibi özgüvenli olamayabiliyor..Tebdil-imekanda ferahlık vardır.Bırakın insanları yapmak isteyen yapsın

Bizim ülkemizin geneli titizdir ve yaşlı diye belirttiğiniz insanların evlatları çoluk çocukları akrabaları vesair mevcut 10-14 günlük alışveriş için bi anda marketlere hücüm etmek bana sadece 1 vaka görülen bir ülkede kusura bakmayın biraz mantıksız geliyor için ayrıca sosyal medyada resimlerden gördüğüm kadarıyla alışverişi yapanların çoğu 30-40 yaşlarında olan insanlardı bunun yaşlısı felan yok yani en azından resimlerin bir kısmından gördüğüm. Olayın özgüvenle alakasıda yok olay ülkemizde çok aşırı abartılıyor ben buna dikkat çekmek istemiştim en azından şu durumda. Neyse istiyen istediği alışverişi yapmakta özgür herkezin sonuçta kendi tercihi.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Her ne kadar virüsün merkezi ve yayıldığı yer çin olsada kendinden beklenmeyecek şekilde bu işte en başarısız ülke italya olmuştur italyanın becereksizlizliği yüzünden avrupanın neredeyse tamamına virüs yayılması oldukça hızlı oldu son dönemde yaşanan gelişmelerden sonra ülkemize girmeme şansı kalmayan virüs geceki açıklamayla resmi olarak ülkemize giriş yaptı bugünkü izlenimlerin insanlarda hemen bir panik havası oluşmuş olmasıydı maalesef panik ve acelecilik kazandırmaz kaybettirir mevlam hepimizi korusun diyerek aslında her hastalıkta olduğu gibi bundada erken teşhisin önemli olduğu unutmayalım yayılmasını önlemek bizim elimizde bunu unutmadan gerekli tedbirleri alalım rabbim bizleri kötüsünden korusun kalin sağlıcakla inşallah

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()