🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cuma günkü sonuçlar daha gelmedi.

peki dediğinizi kabul edersek , son iki gündür ki paralel seyrin ve bugün ki düşüşün sebebi nedir.?

Ben cuma gününün etkisinin korkulduğu gibi çıkmadığını düşünüyorum.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Sağlık bakanı 1 hafta ya pik noktasına ulaşacağını daha sonra 2-3 hafta plato şeklinde devam edeceğini ve düşüşe geçeceğini dile getirmişti . Oda önümüzdeki hafta cuma günü olan olayların rakamlara yansımasını öngörüyor . Nihayetinde daha gerçekleşen üzücü durumun bedelini ödemedik . Rabbim en az zararla atlatmayı nasip etsin.

• bikac gün daha bi sekilde ileeleme gerekir eger bu saglanirsa ve oran bu sekillerde devam ederse bikac gün ozman bu isi kırdık demektir.

Cuma gunku olaylar illa cok kötü olacak diyede bir kaide yok.

Bisey olmadi mi olmuyor bazen de sakındıkça daha cok etkisi oluyor

• Belediyelerin ekmek vermesi yasaklanmasinin ekonomik oldugunu dusunuyorum.

Bununla ilgili firinlara ekonomik destek verildimi ? Zaten surekli artan maliyetten dolayi zor ayakta kaldiklarindan bahsediyorlar. Insanlar zaten ekmegini evde yapmaya basladi. Satislar dustu. Bu sekilde bircok firin kapanir. Ekmek cikmiyor diye isyan olur. 2 gun ekmek cikmayacak diye gecen cuma olanlari gorduk.

Belediyenin bedava ekmek vermesi benimde isime gelir. Ekonomik kriz varken bircok aileye destek olunmus olur ama tek tarafli olmaz bu isler. Empati yapmak lazim.

• peki dediğinizi kabul edersek , son iki gündür ki paralel seyrin ve bugün ki düşüşün sebebi nedir.?

Ben cuma gününün etkisinin korkulduğu gibi çıkmadığını düşünüyorum.

Filyasyon bunu bakanda söylüyor başka etkenlerde vardır eminim ki 20 yaş altı 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı gibi ama Cuma gününün etkisini niye hala görmediğimizi size açıklayayım. Cuma gününden bu yana 9 gün geçti çoğu bilim adamı belirtilerin genellikle 14-30 gün içinde başlayacağını söylüyor , test yaptırıp test sonucununda çıkma süresinin 48-72 saat arası olduğunu düşünürsek ancak haftaya çıkacaktır çok yüksek ihtimalle Cuma günün sonuçları

• Cuma günü olanlarla ilgili illaki sayıyı çok yükseltecek çok kötü olacak diye kesin bir yargıya varılamaz tersi şeklinde düşünüpde kesin yargıya varamayız bunu sadece yaşayıp göreceğiz bazı mesajlarda cuma gününden dolayı herşey çok kötü olacak gibi bir algı var bekleyin yaşayalım görelim belkide korkulan gibi olmaz ayrıca cuma gününün etkisinin olup olmadığını pazartesiden itibaren 3/4 günde gelen sonuçlara göre anlayabiliriz birazda umutlu bakmak lâzım artık

• Filyasyon bunu bakanda söylüyor başka etkenlerde vardır eminim ki ama Cuma gününün etkisini niye hala görmediğimizi size açıklayayım. Cuma gününden bu yana 9 gün geçti çoğu bilim adamı belirtilerin genellikle 14-30 gün içinde başlayacağını söylüyor , test yaptırıp test sonucununda çıkma süresinin 48-72 saat arası olduğunu düşünürsek ancak haftaya çıkacaktır çok yüksek ihtimalle Cuma günün sonuçları

5.5 gun olmasi lazim

• Filyasyon bunu bakanda söylüyor başka etkenlerde vardır eminim ki ama Cuma gününün etkisini niye hala görmediğimizi size açıklayayım. Cuma gününden bu yana 9 gün geçti çoğu bilim adamı belirtilerin genellikle 14-30 gün içinde başlayacağını söylüyor , test yaptırıp test sonucununda çıkma süresinin 48-72 saat arası olduğunu düşünürsek ancak haftaya çıkacaktır çok yüksek ihtimalle Cuma günün sonuçları

Ben diğer tartışılan konudan bağımsız olarak birşey sormak istiyorum: Kuluçka süresi nasıl 14-30 gün oluyor? Nerede okudunuz bunu? O zaman şu tarihe kadar yapılan tüm karantinalar boşa yani zira 14. günde salınıyorlar. Ortalama kuluçka süresi pek çok kaynağa göre 5-7 gün, iyi araştırmanızı öneriyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• 5.5 gun olmasi lazim

Avrupalı bilim adamlarının yazdığı makalelerde 14-30 gün diyordu hocam bizim Ülke de başka Ülkelerde de bir kaç koronalı hastanın durumunu twitter dan okuduğumda belirtileri 8-9 bazılarının 18 gün içerisinde başladığını yazmışlardı bu da bu makaleleri aslında doğruluyor eminim ki daha önce belirtileri başlayan kişilerde vardır tabi

• Ben diğer tartışılan konudan bağımsız olarak birşey sormak istiyorum: Kuluçka süresi nasıl 14-30 gün oluyor? Nerede okudunuz bunu? O zaman şu tarihe kadar yapılan tüm karantinalar boşa yani zira 14. günde salınıyorlar. Ortalama kuluçka süresi pek çok kaynağa göre 5-7 gün, iyi araştırmanızı öneriyorum.

Bir çok kişide 3 hafta önce 20-37 günde çıktığı yazmıştı Amerikalı basında ben bir çok yere bakıyorum 5-7 gün diyen makalelerde var 14-30 gün diyen makalelerde bende sizin iyi araştırmanızı öneririm tek bir kaynağa bağlı kalmayın. Bu konuda bir kesinlik yok sadece bilimsel çalışmalar var ben o bilim adamlarının yaptığı çalışmalara dayanarak söylüyorum 5-7 günde olmuşsa biz geçmiş isek geçmişizdir zaten geçmemiş isek haftaya göreceğizdir.

4 Mal editiert, zuletzt von Soykan T. ()

• Bazı uç noktalarda 30 güne kadar kuluçka olduğu görülmüştü ancak bu yaygın bir durum değil.Yaygın kuluçka süresi 5-7 gün, 14 güne kadar çıkabilir kuluçka bazı nadir hastalarda 30 günü de bulabiliyor.O yüzden nadir durumlarda görülebilen rakamı hiçbir ülke kabul görmüyor kuluçka süresi olarak normal olarak.

• birde şu düşüş ivmesini yakalamışken onümüzdeki hafta perşembeden başlayıp 4 gün yapılsa yasak bu işin çözümüne büyük katkı sağlar

• Bir çok kişide 3 hafta önce 20-37 günde çıktığı yazmıştı Amerikalı basında ben bir çok yere bakıyorum 5-7 gün diyen makalelerde var 14-30 gün diyen makalelerde bende sizin iyi araştırmanızı öneririm.

Benim makalem senin makalen diye bir durum yok, kendi bilim kurulumuz ve Dünya geneli kabul edilen kuluçka süresi 4-14 gün. Ortalama değer ise 5-7 gün. Sizin makale de birkaç kişide istisna 30 güne uzadığı görülmüşse, yüzbinler 4-14 gün içerisinde. Sizce hangisi kabul görmeli? Yüzdelik pasta yer kaplamayacak kadar küçük bir değer.

Ayrıca 5-7 gün diyen makaleler varsa mesajınızı 4-30 gün olarak güncellemelisiniz.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bazı uç noktalarda 30 güne kadar kuluçka olduğu görülmüştü ancak bu yaygın bir durum değil.Yaygın kuluçka süresi 5-7 gün, 14 güne kadar çıkabilir kuluçka bazı nadir hastalarda 30 günü de bulabiliyor.O yüzden nadir durumlarda görülebilen rakamı hiçbir ülke kabul görmüyor kuluçka süresi olarak normal olarak.

Yani 5-7 günde eğer çoğu kişide belirtiler başladıysa ve sonucumuz buysa yüksek ihtimalle başarılı bir şekilde atlatmışızdır her şey haftaya belli olacak bakalım sağlık bakanıda haftaya pik yapabiliriz diyor