İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pazar akşamı için Atmosferin katmanlarında ki durum. 7000 metreye kadar nem yüksek ve üst katman rüzgarları full Güney yön. Akdeniz nem olup Konya'ya akacak

• Kayseri olarak patlamayız umarım vaade yaklaştıkça eriyor ne var ne yok.

Geçmiş olsun arkadaşlar kayseri patlamıştır bu saatten sonra. tüm sistemlerde iç anadolunun en az yağış alan şehirlerinden bir tanesi olmuş. zaten 2-3 gün kalmış bundan sonra da değişmez. en az yağış alan yer olduk.

• kon

Kılanlı ustadım hangi yorumum acaba geçen hafta için çok merak ettim. Totem falan değil, gerçekçilik . Herkesin takip ettiği gibi bende kendi inancını takip ediyorum. Buyrun bu mesajı favlayın. Bu sene sistem mistem yok. Taşlamak istediğiniz kadar bu kar sevdalısını ama durum bu. Haftalar önceki mesajımda her şey belirsiz demiştim başkası ile karıştırıyorsunuz galiba. Yıl başında beklentim vardı taa aralık ortasında. Ondanmı etkileneceğinizi bilemedim ustad. Mesajım burada böyle görünüyor. Mart kapısına dayandığında herkesle yüzleşmeye açığım. Saygılar. Seneye görüşürüz...

:thumbup:

• Bu modeller de ana senaryolar Konya için yağışı iyice azaltıp, bi nebze boşluk vermeye başladılar. Gerçekten çok can sıkıcı. Sisteme 1-2 gün kala yağışı azaltmaları. Ortalamalar güzel, en azından o biraz moralleri diri tutuyor. İnşallah düzelir

• Kilanli hocam merhaba. Modellerde yağışlar azalmış görünüyor. En şanslı yerlerden olan Konya'nın toroslara yakın ilçeleri icinde kısılır mi yağışlar, beklentiniz nedir

• Geçmiş olsun arkadaşlar kayseri patlamıştır bu saatten sonra. tüm sistemlerde iç anadolunun en az yağış alan şehirlerinden bir tanesi olmuş. zaten 2-3 gün kalmış bundan sonra da değişmez. en az yağış alan yer olduk.

Hocam Eskişehir kimseye kaptırmaz en az yağış alan yer unvanını kusura bakma :D

• smmurat42 den 48 saat sonra son suza kadar kurtacak gibiyiz

Bu kis Konyaya + 15 cm yagarsa onumuzdeki kis ta yazamasin

Çocuğum uğraşma benimle. Herkesten özür dileyen bir mesaj gönderdim. Ve sadece izliyorum. Özelden taciz edip durdu. Şimdi buradan başladın. Sayfa adminlerini göreve çağırıyorum alın şu çocuğu başımdan. Bela arıyor. terbiyeli ol

3 Mal editiert, zuletzt von smmurat42 ()

• Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Sivas dolaylarının Mart ayında hatta Nisan ayında bile sağlam kar yağışı aldığı bir çok yıl var.

En yakın örnek kendi memleketimden kılanlı hoca hatırlar belki 10 Nisan 2021 o sistemde Nevşehir merkez 63 cm ölçtüm kapımın önünde. Ama bölgenin batısı doğusu kadar şanslı değil. Kayserili, Sivaslı, Yozgatlı arkadaşlar ümidini kesmesin. Bölgenin doğusu olarak en az 1.5 ayımız daha var.