İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kılanlı hocam günlerce modeller Karaman’ı 20 cm yakın kar verirken son gün gol attı ve son modellerde 5 cm yakın kar verirken dün geceden sabaha kadar sulu kar öğleden sonra şöyle görsel bi kar yağdı geçti hüsran

• Evet Kılanlı artık güzel bi kar yağışı ne zaman alırız Ne diyorsun 26 da gelcek olan sistemden bize bişeyler çıkar mı? Bugün ve şuanda güzel bi alacağımız kar yağışını Adananın Tufanbeyli ilçe aldı

• Kılanlı hocam günlerce modeller Karaman’ı 20 cm yakın kar verirken son gün gol attı ve son modellerde 5 cm yakın kar verirken dün geceden sabaha kadar sulu kar öğleden sonra şöyle görsel bi kar yağdı geçti hüsran

Mgm yoğun gösterdiğinde bile doğuyu etkileyecek demistk. Zira kayseri yüksekleri 10 cm filan almis

• evet ay sonu bi sistem gelecek Inslalah ama yine doğumuzu vurma ihtimali var. Fakat ben verilere dayanarak daha geniş alanı da kaplayabilecegini düşünüyorum

kilanli hocam nasıl bir sistem olur sizce iyi bir örtü yapacak bir sistem mi sivas nasıl etkilenir

• kilanli hocam nasıl bir sistem olur sizce iyi bir örtü yapacak bir sistem mi sivas nasıl etkilenir

26 si yüzde 90 doğulu olacak ay sonu ay başı ya herri ya merro diyebiliriz ya iyi yagis aliriz ya güneş yaşarız ortası yok ama onun şuanda batıdan gelme olasiligu yuksek

• bu arada yanlışlık olmasın 26 sında mini doğulu sistemimiz olacak inşallah. Bu sistem doğuda direk kar yapacak ama sivas hariç şimdilik cok etkili olacağı yer yok gibu yinede değişebilir. Ay sonu ay başı ise suan da batılı gelmesi bekleniyor ama çok oynak tam tersi yinde beklentim yüksek

• Kıla

bu arada yanlışlık olmasın 26 sında mini doğulu sistemimiz olacak inşallah. Bu sistem doğuda direk kar yapacak ama sivas hariç şimdilik cok etkili olacağı yer yok gibu yinede değişebilir. Ay sonu ay başı ise suan da batılı gelmesi bekleniyor ama çok oynak tam tersi yinde beklentim yüksek

Akdenizden AB patlaması falan yok mu? Bize bol kar yağışı bırakacak ufukta

• 6 yıl önce Aralık ayının bugünlerinden itibaren ay sonuna kadar Karaman’a kar yağmıştı şehir merkezinde 1 metrenin üzerinde yüksek yerlerde ve köylerde 2 metre Konya Hadimde 3 buçuk metreye yakın kar yağmıştı ve o kar örtüsü 3 aydan fazla yerde kalmıştı belki uzun yıllar sonra bu şekilde yüksek kar örtüsü şehir merkezine çok yakışmıştı böyle sistem alsak Ocakta valla sonbahar ve aralıktaki kuraklığı kapatırız ne kıştı bee

• modeller ocak ilk haftada boştasınız dedi adeta azor üzerimize yatmaya devam ediyor tek umut kutup blokajı dağılıyor buda balkanlardan bize sistem atma şansı yüksek azor perişan etti bu kış bizi iyi yada kötü 2 3 sistem yakalarız ocakta dediğim gibi blokaj dağılmaya basladi

• Karaman’da beklenilen hava sıcaklığı mgm yanıldı geceden buyana sis etkili ve hava sıcaklığı 1 dereceyi geçemedi şuan tam kar havası var bi kar yağışımız yok. İnşllh en kısa zamanda kar yağışlarımız gelir