İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • martin son haftasinda soguklarin gelecehi aslinda biraz belliydi.fakat beklendigi gibu kar yagislari birakacagini veya cok soguk olacağını düşünmüyorum.o donemlerde genelde soguklar olir ve günü birlik veya iki gun surer geceleri meekezlerde 0 lar gözükebilir.yüksek keismler icin zaten olmamasi genelde anormaldir.

Suanki sicaklarin olmasi ise gerçekten pek olacak sey degil evet 2015de yine buna benzer hava vardi ama bu kadar sicak hic hatirlamiyorim genelde ikinci yarisi olurdu.

• Martin 15 inden sonrası sistem icin %90 kesin demiştim. Şimdi %99.9 insallah gelecek yüzümüzü güldürecek. Kışın gelmeyen kar Martin sonuna doğru gelecek hala israrciyim.

• Martin 15 inden sonrası sistem icin %90 kesin demiştim. Şimdi %99.9 insallah gelecek yüzümüzü güldürecek. Kışın gelmeyen kar Martin sonuna doğru gelecek hala israrciyim.

Güveniyorum Sana Kayserili ;)

• Ecmwf de hizaya gelmiş sağlam kar vermis. Son güncellemede. Başka model varsa onlarida hizaya getirelim.^^ Şaka bı tarafada. Sistem gayet güzel bir sistem. Güzel örtüye hazırlanın

:gun_bandana::gun_bandana:

evet modeller sistemde ısrarcı acaba tarih tekerrü mü edecek 17 mart 2017 yeniden yaşanabilir belki

• soğukun bu denli etkili olacağını düşünmüyorum.ayrıca bazı kesimler için sadece kuru soğuktan ibaret olabilir.ama genel olarak bakarsak çüçek açmayan yerlerde baya bi gecikme yaşatır.ve fena yağışların olmadığı bir sistem diyebiliriz.

hava olayları ve sistem yçönleri bişeye taktı mı takıyor.soğuk havanın güney güney doğuya inmesi ülkemizde pek de görülmeyen doğu akdeniz kaynaklı doğu sistemlerini cıkartıyor karsımıza yani normalde batıdan doğuya gidecek yağışlar olması gerekirken doğudan batıya yöneliyor mart sonuna kadar bu trend devam edecek hatta nisanda benzer senaryolar olabilir

• soğukun bu denli etkili olacağını düşünmüyorum.ayrıca bazı kesimler için sadece kuru soğuktan ibaret olabilir.ama genel olarak bakarsak çüçek açmayan yerlerde baya bi gecikme yaşatır.ve fena yağışların olmadığı bir sistem diyebiliriz.

hava olayları ve sistem yçönleri bişeye taktı mı takıyor.soğuk havanın güney güney doğuya inmesi ülkemizde pek de görülmeyen doğu akdeniz kaynaklı doğu sistemlerini cıkartıyor karsımıza yani normalde batıdan doğuya gidecek yağışlar olması gerekirken doğudan batıya yöneliyor mart sonuna kadar bu trend devam edecek hatta nisanda benzer senaryolar olabilir

kilanli Aksaray için beklentiniz nedir ecm de gfs de çok iyi kar veriyor

• Helal Gfs Istikrara Devamm Çoruma 30 mm kar verirken şimdi 3-4 mm veriyor helal sana bu sene kaderimiz oldu berbat bir kışı geride bırakıyoruz Çorum Olarak ;(

• Kar açısından bozulursa iyi. İnşallah yağmur olarak gelir. Herşey mevsiminde güzel. Konya merkezde çiçeklenme başladı. O dönemde kar yağıp çiçeğin üzerinde donarsa kayısılar üşür.