Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ocak ayındayız kışın en hararetli olması gereken zamanlar ama bize sıcak senaryolarla hararet veriyor gfs. Ne sıcağına güven olur ne de soğuğuna bu çalıştırmaların. Ama şu bi gerçekki durum pek iç açıcı değil. Bizim şu an sistemlerin zamanını konuşuyor olmamız gerekiyordu. Hayırlısı olsun hakkımızda.

• Ocak ayındayız kışın en hararetli olması gereken zamanlar ama bize sıcak senaryolarla hararet veriyor gfs. Ne sıcağına güven olur ne de soğuğuna bu çalıştırmaların. Ama şu bi gerçekki durum pek iç açıcı değil. Bizim şu an sistemlerin zamanını konuşuyor olmamız gerekiyordu. Hayırlısı olsun hakkımızda.

Piknik havaları geliyor . Napsak piknik organizasyonu mu duzenlesek ? 😂

• Abi yok forum bir güncellemeyle 360 derece dönüyor tek güncelleme kötü çıktı diye milletin moralini bozmayın lütfen, şu yorumlara bak.

• Abi yok forum bir güncellemeyle 360 derece dönüyor tek güncelleme kötü çıktı diye milletin moralini bozmayın lütfen, şu yorumlara bak.

Evet bunu kendim kabul ediyorum . güncellemeler kötü geldiği zaman moralim bozulabiliyor ama aynı zamanda vadenin uzun olduğunu ve değişeceğini de biliyorum . Eğer umutsuzluğa sürükleyecek bir yorumum oldu ise affola. Bu sıcak havanın ardı Allah'ın izniyle kar .

bu durumun degisecegine inananlardanim ama ocak ayinda gunlerce gunduzleri dahi 0in altinda sicakliklarin olacagi donemde 17 18 derecelerin konusulmasi benide korkutmuyor deil.bu dongunun artik bitmesi en buyuk dilegimiz her guncellemede surec 2 3 gun daha uzamakta.

• Evet bunu kendim kabul ediyorum . güncellemeler kötü geldiği zaman moralim bozulabiliyor ama aynı zamanda vadenin uzun olduğunu ve değişeceğini de biliyorum . Eğer umutsuzluğa sürükleyecek bir yorumum oldu ise affola. Bu sıcak havanın ardı Allah'ın izniyle kar .

Sadece şunu bile düşünüp rahatlatabiliriz kendimizi, ne demiş atalarımız lodos arkası kar gelir :)

• gecmis donemlerde benimde bir totemim vardi sisli gozgozu gormeyen havalarin arkasi hep kar olurdu veya boyle bir ongorum vardi meteorolojik bilgilerden tamamen bagimsiz nitekim oylede olurdu.ama bu sene onu bile ozledik.

• Kendi adıma gfs'yi çok ciddiye almadığım için üzülmüyorum. Sabah başka akşam başka.

Verdiği sinyallere bakın yeter, ince ayarlar zaten 72h'den önce belli olmaz.

Kritik bir hafta var önümüzde.

• Piknik havaları geliyor . Napsak piknik organizasyonu mu duzenlesek ? 😂

Korona olmayaydı boş durmazdık :)-- bi güncellemeyle moral bozan yok. genel durum kötü zaten yağış azlığı batraj durumu küresel ısınma pandemi vs vs.. sonuç olarak hiçbsey eskisi gibi değil. Farkındaysanız 300 bilmem kaçıncı saatte bir sistem görüyoruz biliyoruz ki bi dahaki güncellemede yada sonrasında kaybolacak ama seviniyoruz. kötü olan bu zaten. Ama biz takip, kovalama, zorla getirme ve kar hastası adamlarız :)-- şaka bi yana Allah hayırlısını zamanında versin inş yağış olsunda artık gerisine takılmaz oldum.

Abi yok forum bir güncellemeyle 360 derece dönüyor tek güncelleme kötü çıktı diye milletin moralini bozmayın lütfen, şu yorumlara bak.

• 5 ocakta güzel bir yağmur yağışı 15 ocakta da güzel bir kar yağışı bekliyorum. Alın ekran görüntüsünü sinerji olsun :D

• Moganda serbest ama çok kalabalık, serbest olan diğer yerler çok uzak.. en iyisi biz mangal işini bırakalım.. kar yağmasını isteyelim, daha iyi

La bildiğin ciddi ciddi mangal konuşmaya başladık... Ben bu ciddiyeti bozarım :hfyeni (18):

BORN IN WINTER