Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu ramazan ilk defa iftari susuzluk cekerek actim kendi adima konusursam.2 3 gundur hava aniden isindi.artik ramazanin kalan kismi oruc tutup disarda calisanlar icin daha zor gececek.hafta sonu ise tam anlamiyla kavrulucaz.Allah herkesin yardimcisi olsun.

• Ankara'da 1935 yılında 34,4 derece ile kırılmış olan Mayıs ayı sıcaklık rekorunun önümüzdeki haftasonu 35 derece ile kırılacağı tahmin ediliyor.Özellikle Pazar günü saat 11-15 arası sokağa çıkma izni bulunan 65 yaş üstü büyüklerimizin şapkasız dışarı çıkmamasını ve fazla güneşte kalmaması öneriliyor.Güneş çarpmalarına karşı dikkatli olmakta fayda var.Sıcak hava dalgası Mayıs ayının 20'sine kadar etkisini gösterecek.

• Ankara'da 1935 yılında 34,4 derece ile kırılmış olan Mayıs ayı sıcaklık rekorunun önümüzdeki haftasonu 35 derece ile kırılacağı tahmin ediliyor.Özellikle Pazar günü saat 11-15 arası sokağa çıkma izni bulunan 65 yaş üstü büyüklerimizin şapkasız dışarı çıkmamasını ve fazla güneşte kalmaması öneriliyor.Güneş çarpmalarına karşı dikkatli olmakta fayda var.Sıcak hava dalgası Mayıs ayının 20'sine kadar etkisini gösterecek.

65 Yaş Üstüne Pazar günü yeniden mi izin var

• Hava güzel bir atv turu yapalım dedik . atvden düştüm bacağım yarıldı 15 dikiş yedim . Havalara aldanmayın arkadaşlar 😂

Hocam Çok geçmiş olsun.. Biraz geç oldu ama.. Bayadır foruma pek uğrayamıyorum.. 3 yıllık hasretli bir bekleyişten sonra Allah bize küçük bir Meryem nasib etti.. Bu aralar onla meşgulüz.. :saint:.. Allah isteyen herkese nasib etsin inşallah, hakikaten çok güzel, tarifi olmayan bir şey..

BORN IN WINTER

• Hocam Çok geçmiş olsun.. Biraz geç oldu ama.. Bayadır foruma pek uğrayamıyorum.. 3 yıllık hasretli bir bekleyişten sonra Allah bize küçük bir Meryem nasib etti.. Bu aralar onla meşgulüz.. :saint:.. Allah isteyen herkese nasib etsin inşallah, hakikaten çok güzel, tarifi olmayan bir şey..

Çok mutlu oldum abicim , Allah güzel ömürler nasip etsin , anneli babalı büyütsün inşallah 😊

• Ayın 22'sinde sert bir sıcaklık düşüşü yaşayacağız.Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri gece saatlerinde hava sıcaklığı yer yer 6-8 derecelere kadar düşebilir.Cuma gününden itibaren yağışlar da etkili olacak gibi görünüyor.Bu sert düşüş nedeniyle diyagramdaki yağış ortalamasının vade yaklaştıkça biraz daha artacağını düşünüyorum.Umarım Mayıs'in ikinci yarısında beklenen yağışlara kavuşabiliriz.Şimdilik ise bu sıcak günlerin tadını çıkartmaya bakalım..