Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • subatta fazla bi beklentiye girmeyin bence cemre bile subatta dusmeye basliyo buda yavas yavas havalarin yumusamasi demek artik kisin yarisi bitti diger yarisinida buna benzer kapatacagiz gibi.

• subatta fazla bi beklentiye girmeyin bence cemre bile subatta dusmeye basliyo buda yavas yavas havalarin yumusamasi demek artik kisin yarisi bitti diger yarisinida buna benzer kapatacagiz gibi.

Cemre falan hikaye günümüzde havayı 50-100 yıl önceki söylemlerle yorumlayamayız. Nisan ortasında dahi kar alabilen bir şehirde kış kolay bitmez, istediğimiz kar yağışını alır mıyız alamaz mıyız orası ayrı,takibe devam.

• Cemre falan hikaye günümüzde havayı 50-100 yıl önceki söylemlerle yorumlayamayız. Nisan ortasında dahi kar alabilen bir şehirde kış kolay bitmez, istediğimiz kar yağışını alır mıyız alamaz mıyız orası ayrı,takibe devam.

atmosferde 50 100 yil onceki gibi deil ama farkindaysan kardes.duzenli bir sekilde ocak ayi disinda kis yasadigimiz ay hatirlamiyorum ben.subat 15 dedimmi bahari karsiliyoruz yalansa yalan deyin.

• atmosferde 50 100 yil onceki gibi deil ama farkindaysan kardes.duzenli bir sekilde ocak ayi disinda kis yasadigimiz ay hatirlamiyorum ben.subat 15 dedimmi bahari karsiliyoruz yalansa yalan deyin.

Tabiki son 4 senedir öyle ama belli olmaz yinede benim için kış 31 marta kadar devam eder iç kesimlerde. Ama martta iyi bi kar gelme olasılıgı düşüktür tabi fakat şubat ayında bence ihtimal var hala bekleyelim şubat başını takip edelim.

• atmosferde 50 100 yil onceki gibi deil ama farkindaysan kardes.duzenli bir sekilde ocak ayi disinda kis yasadigimiz ay hatirlamiyorum ben.subat 15 dedimmi bahari karsiliyoruz yalansa yalan deyin.

Atmosferin 50 100 yıl öncesi gibi olması ya da olmaması, veriler ve meteoroloji bilimi önümüzde dururken halk ağzıyla yorum yapabileceğimiz anlamına gelmiyor.Yorum yazmasa bile burayı takip eden onca insan var,kışı bitiriyorsan ortaya veri koymalısın.Evet çıktılar tutarlı değil,çok değişiyor fakat elimizde sadece onlar var,cemre söyleminden çok daha güvenilir ve ayrıntılılar üstelik.

• Valla Şuan Ben Soğuk Hava Istemiyorum Çorumda hava -7 derece bi deprem oldugunu dusunmek bile istemiyorum :bawling:

• Cemre falan hikaye günümüzde havayı 50-100 yıl önceki söylemlerle yorumlayamayız. Nisan ortasında dahi kar alabilen bir şehirde kış kolay bitmez, istediğimiz kar yağışını alır mıyız alamaz mıyız orası ayrı,takibe devam.

Aynen katılıyorum, hatırlarsınız halihazırda son 10 yılın en güçlü sistemi olan 8-9 Mart 2011 sistemi de kışın artık bitmeye yüz tuttuğu Mart ayında gelmişti. Hatta o sistemde yağan kar neredeyse Mart ayının sonlarına kadar yerde kalmıştı. Benim hala umudum var bu sene için