Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gardaşlar bende şimdiden bizlere sizlere herkese yeni huzurlu sağlıklı imanlı bir yıl olsun dileklerimi sunuyorum buradan birde güzel bir kar yağışı herkesi selamlıyorum rabbim yolumuzu acık etsin

• He şekilde 300h sonra yaklaşık 4 /5 gündür 10 ile 20 arası kar alıyoz bizim için güzel ama gfs de dur bakalım sonu sibirya ya çıkacakmı

Hocam gelen kütlelerin büyüklügü beni umutlandırıyor. Ucundan kıyısından bir şeyler gelecek gibi. Ha sibirya oldu onuda kapıdan çevirmeyiz tabi. Hiç olmazsa üşüdüğümüzün, yaktığımız gazın bir kıymeti olsun.

• Öncelikle günaydın hemşehrilerim . Ayın 5-6 sında ılık bir yağışlı dalga ihtimali var. İnşallah bu yağış şansımızı kıracağımız dönüm noktası olacak . Devamın da radarımıza kar yapabilecek bir sistemin takılma ihtimalini yüksek görüyorum .

• Öncelikle günaydın hemşehrilerim . Ayın 5-6 sında ılık bir yağışlı dalga ihtimali var. İnşallah bu yağış şansımızı kıracağımız dönüm noktası olacak . Devamın da radarımıza kar yapabilecek bir sistemin takılma ihtimalini yüksek görüyorum .

Hocam etimesgut ocak 15-16 gibi kar alırmı durum suan ne gosteriyor sabah guncellemesi kötümüydü ? Dün e göre

• Hocam etimesgut ocak 15-16 gibi kar alırmı durum suan ne gosteriyor sabah guncellemesi kötümüydü ? Dün e göre

Şuan bu belirsiz durumun içerisin de bir ilçe için cevap vermek olmaz başkan . Allahin izniyle Bir sistem takılır radarımıza , takibini yaparız . Zaten yağış durumu , nerenin ne kadar yağış alacağı sistem girerken bile belli olmuyor . Şuan için ihtimali yüksek olan mevzu ayın 5inden itibaren yağışlı bir döneme geçiş yapıyoruz ve ayın 10undan sonra kar alma ihtimalimiz var . Güncellemeler fena değil. Diyagram da kar ihtimalleri yüzde 40lara dayanmış .

• Bende kizilcahamamdan katılıyorum foruma.insallah 10 sonrasında hareketlenme olacak tek korkum tam bize soğuk inince hızla doğuya kayması.şöyle avrupada ki gibi oyalanirsa yağış ve soğuk çakışırsa tadından yenmez.

• Bende kizilcahamamdan katılıyorum foruma.insallah 10 sonrasında hareketlenme olacak tek korkum tam bize soğuk inince hızla doğuya kayması.şöyle avrupada ki gibi oyalanirsa yağış ve soğuk çakışırsa tadından yenmez.

Hoşgeldiniz . Mesele soğuğun hızla doğuya kayması değil . Mesele Soğuk bize giriş yapmadan yağışın gerçekleşmesi . Bu da soğuk dalganın ülkemize nasıl ve nereden giriş yaptığıyla ilgili bir durum . İnşallah sistemler silsilesi olur da güzel şeyler görürüz . Kızılcahamam Ankara'nın kar ve yağış açısından en şanslı ilçelerinden birisi .

• Şuan bu belirsiz durumun içerisin de bir ilçe için cevap vermek olmaz başkan . Allahin izniyle Bir sistem takılır radarımıza , takibini yaparız . Zaten yağış durumu , nerenin ne kadar yağış alacağı sistem girerken bile belli olmuyor . Şuan için ihtimali yüksek olan mevzu ayın 5inden itibaren yağışlı bir döneme geçiş yapıyoruz ve ayın 10undan sonra kar alma ihtimalimiz var . Güncellemeler fena değil. Diyagram da kar ihtimalleri yüzde 40lara dayanmış .

Anladım teşekkür ederim cevap için insallah bizi vurur şu ssw, azor konumunu bozmazsa arka arkaya sistem alırız diye düşünüyorum :D

• Hani akdenizde ab falan oluşmuyor mu ne durumdayız? Sibiryanın hızlı salınmasını bekleyeceğiz sanırım. Grönland blokajı beni huzursuz ediyor..... Siteden şu ana kadar öğrendiklerim bunlar, ortaya karışık yaptım belki biri tutar.

• Hani akdenizde ab falan oluşmuyor mu ne durumdayız? Sibiryanın hızlı salınmasını bekleyeceğiz sanırım. Grönland blokajı beni huzursuz ediyor..... Siteden şu ana kadar öğrendiklerim bunlar, ortaya karışık yaptım belki biri tutar.

Adamın okuduğu kitaplar iyiymiş, meteorolog oldu maşşallah diyecektim😊

Bölüm sonu canavarını geçmek için tüm tuşlara basmışsın sen.