İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• @6 OCAK 2017 GEMde öyle pek tutarlı değildi ama ECMWF i bile 2 gündür terbiye ediyor.

yok hocam 1. ecm 2. ukmo 3.cmc(gem) 4. gfs gem küçümsenecek bir model hiç değildir

Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• deprem konusuna yazamiyorum. 19:52 2.0 silivri aciklari. Gecen depremin devami midir,nasil yorumlanabilir? Arada buyuk bir durgunluk vardi bu depreme kadar PergamoN

Devamı olma ihtimali yüksek ne getirir bilemiyoruz ama 5.7’nin mekanizmasını baz alırsak 10km batısında veya doğusunda benzer çözümde sıkışmaya bağlı (5/5.5) depremler meydana gelebilir.O yüzden öncümü,artçımı sormaya gerek yok bilemiyoruz.

• Yaw biz insanoğlu ne garib bazende ne anlaşılmaz bir varlığız... inanın 1929 kışını geride bırakan bir sinoptik ve soğuk insin... ona bile elli çeşit yorum getirirmiyiz..😁 kesinlikle getiririz.... biraz şükür, şükür, şükür... keyfini süreriz inşaallah cümleten...Allah cc darda olanlara yardım etsin tabiki..

• Adventure sol menü derken hocam üstdekindenmi bahsediyonuz ?

Bu arada 500 birazcık batılarsa gökgürültülü kar'a kadar yolumuz var :)

Yani meteociel ana sayfasında ecmwf sayfasına girdiğimde sapma haritasını bulamıyorum sol menüde hangi sekmede acaba özelden atarmısın?

• @6 OCAK 2017 Hocam ecmwf ve gfsyi çok takip edemedim. Ders yüzünden :) ufak bi özet geçebilirmisin?

ben de takip etmekten çalışamadım :D gfs kötü ecm güzel batıladı daha da devam ederse güzel şuanda 10 cm kar olur ecmye göre

Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Şu forumun değerini forum a girilmeyince anlıyorsunuz.

Başka bir hava forumuna baktım insanlarla dalga geçmeler küfür etmeler ne ararsan var.

Her kes model okumayı çıktı okumayı bilemeye bilir bu da insanlara küfür etmeniz için bir sebeb değil.

Neyse konumuza dönelim hiç birşeye bakmıyorum perşembe sabahını bekliyorum..

Yordu cidden geldi gelecek dün akşam - 45 sabah öğlen aldı sistemi götürdü şimdi tekrar umut tacirliğimiz başladı.

Hayırlısı artık...

• ben de takip etmekten çalışamadım :D gfs kötü ecm güzel batıladı daha da devam ederse güzel şuanda 10 cm kar olur ecmye göre

Hocam Bünyamin hoca yaktı ateşi bakalım. Tatil olsalığı vermiş ve anadolu yakası için iyi kar yağışı vermiş. Hadi hayırlısı. :D