İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu modeller hep uzatıyor süreyi sanırım. Azlağ gelmezse işimiz yaş. Abi beddua falan mı aldık kaç yıldır düzgün kar görmedik ya.

• Diyagram ve modellerin düzelip ay sonu ve şubatta güzel şeyler olacağına inanıyorum. Ama 15 yıldır modelleri takip ederim aralık ayında ve ocağın bu ilk yarısında bu kadar üst üste umutsuz modelin çıktığını hatırlayamadım ben. Ama illa şans dönecek bi gün

• Diyagram ve modellerin düzelip ay sonu ve şubatta güzel şeyler olacağına inanıyorum. Ama 15 yıldır modelleri takip ederim aralık ayında ve ocağın bu ilk yarısında bu kadar üst üste umutsuz modelin çıktığını hatırlayamadım ben. Ama illa şans dönecek bi gün

Abi yapmayın ay sonu gelir, Şubat ortası olur, Şubat ortası gelir, Şubat sonu derken kış bitti. Semih Abi'den umutluyum başka da bir şeye inanmıyorum.

• Yağıştan ziyade yeterli soğukluk da yok. Sonbaharda gibiyiz. Son 1 haftadır falan biraz soğuklar geldi. Ben soğuğu seviyorum. O kadar kışlık alışveriş falan da yaptık ama hala deri ceketle dışarı çıkıyoruz. Eskiden dolabı bile yazlık, kışlık diye düzerdik. Artık hepsi birbirine girdi. Her geçen yıl sanki sistemler daha da kötü geliyor. En sonunda gidip İskandinavya'da birini bulup evlenip, oraya yerleşeceğim. Ben ılıman iklim adamı değilmişim onu farkettim. Artık kar falan beklentim de yok. Hava soğusun biraz bari. Hala güneş açıyor. Biraz kasvet, lodos, sis, soğukluk iyidir.

Einmal editiert, zuletzt von Fransiau ()

• Abi yapmayın ay sonu gelir, Şubat ortası olur, Şubat ortası gelir, Şubat sonu derken kış bitti. Semih Abi'den umutluyum başka da bir şeye inanmıyorum.

Bende bu kadar karsız modeller bu tarihlerde ömrümde ilk görüyorum. Ürkütücü geliyor ama değişeceğine inanıyorum

• Yağıştan ziyade yeterli soğukluk da yok. Sonbaharda gibiyiz. Son 1 haftadır falan biraz soğuklar geldi. Ben soğuğu seviyorum. O kadar kışlık alışveriş falan da yaptık ama hala deri ceketle dışarı çıkıyoruz. Eskiden dolabı bile yazlık, kışlık diye düzerdik. Artık hepsi birbirine girdi. Her geçen yıl sanki sistemler daha da kötü geliyor. En sonunda gidip İskandinavya'da birini bulup evlenip, oraya yerleşeceğim. Ben ılıman iklim adamı değilim ya.

Deri ceket mi iyiymiş kardeş. Bura 3 gundur 6 derecenin ustunu görmedi. Rüzgâr desen daha yeni dindi

• Eveet bugün son sistemcik cikten sonra kabanımı tekrar gardolaba koydum.Ve portmanto da montum var yine Aralık ikinci yarısındaki gibi.Tuhaf geldi sanki kış bitmiş gibi kötü bi his uyandı içimde.

• Belki şubat ve marta sarkmıştır kış diye kendimi motive ediyorum çünkü uzun vadeye bakarsak gerçekten pek iç açıcı değil her güncelleme sonunda bir işaret geliyor ama git gite erteleniyor inşallah aşağıya doğru bir patlama olur.

• Bu kadar karamsar olmanın alemi yok yakında modellerin olumlu yöne evrildiğini göreceğiz üst atmosfer verileri böyle diyor gfs ecmwf henüz bazı şeyleti çözemiyor. Neyse moralinizi bozmayın

• Bu gece İstanbul istasyonlarında -5i bile görebiliriz. Toprak donarsa, kar olmasa bile, mikrobu bir nebze kırar diye düşünüyorum. Hem insanlarda hem hayvanlarda çok salgın hastalık var.

• beyler azlağ falan diyoruz inşallah gelirde elimizde bilimsel bir işaret gösterge var mı çok mu umut ediyoruz birbirimizi gazlayıp sonra yıkılıyoruz gibi hissetmeye başladım artık psikolojim bozuldu karsızlıktan

• Bu gece İstanbul istasyonlarında -5i bile görebiliriz. Toprak donarsa, kar olmasa bile, mikrobu bir nebze kırar diye düşünüyorum. Hem insanlarda hem hayvanlarda çok salgın hastalık var.

Sancaktepe bi tek bu konuda diğer ilçelerden daha soğuk.Muhtemelen - 3 ler olur sabaha karşı