Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GabelBerg10 son durum ne hacı, sanırım GEM coşturmuş ?

sura16 konu dışı olacak ama bugün gittim buldum senin helvacıyı aldım şuanda tadıyorum gerçektende bu zamana kadar helva yememişim dedirten bir lezzet, teşekkürler tavsiye için,

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil ECMWF'yi beğenmedim ben siklon doğulamış baya kurutacak gibi.UKMO çok daha güzeldi.En güzelleri GEM ,GFS'de her çıktı ayrı kafada :rolleyes: .Kolpa diyorduk GEM'ci olduk iyi mi :boat:

• GabelBerg10 son durum ne hacı, sanırım GEM coşturmuş ?

sura16 konu dışı olacak ama bugün gittim buldum senin helvacıyı aldım şuanda tadıyorum gerçektende bu zamana kadar helva yememişim dedirten bir lezzet, teşekkürler tavsiye için,

Beğendiyseniz ne mutlu hocam çok sevindim afiyet olsun. Ben özellikle tahinini çok beğeniyorum. Bal ile tahini karıştırıp ssabahları her gün sabit kahvaltımdır. Adam alırken zaten bir daha başka yerden alamazsınız diyor ben içimden aynen aynen diyordum başka yerden tahin,helva alamıyorum şimdi 😂 yaz helvası da çok iyi hafif, lezzetli akşam ekmek arasında bile yediğim oluyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• GabelBerg10 artık hangisi ney bende karıştırdım yarın perşembe artık tam olmasa da yarın birşeyler belli olacak, umarım kuru soğuğa kalmayız ve en azından dışarı çıkıp oh be kar var diyebileceğimiz bir sistem yaşarız

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Beğendiyseniz ne mutlu hocam çok sevindim afiyet olsun. Ben özellikle tahinini çok beğeniyorum. Bal ile tahini karıştırıp ssabahları her gün sabit kahvaltımdır. Adam alırken zaten bir daha başka yerden alamazsınız diyor ben içimden aynen aynen diyordum başka yerden tahin,helva alamıyorum şimdi 😂 yaz helvası da çok iyi hafif, lezzetli akşam ekmek arasında bile yediğim oluyor.

zaten tahinde aldım ben pek bayılmam ama eşim baya sever, onu da tattık oda çok güzeldi. Yaz helvasınıda severiz banada çok uzak değil yıldırımdan 4-5 durak sonunda demirtaşpaşada inip hemen ulaşabildim bolca alırım artık:)

• GabelBerg10 artık hangisi ney bende karıştırdım yarın perşembe artık tam olmasa da yarın birşeyler belli olacak, umarım kuru soğuğa kalmayız ve en azından dışarı çıkıp oh be kar var diyebileceğimiz bir sistem yaşarız

İnşallah abi cıvkı çıktı çok yormaya başladı artık sürekli birine sevinip birine üzülünce ne olursa olsun diyor artık insan :)

• İnşallah abi cıvkı çıktı çok yormaya başladı artık sürekli birine sevinip birine üzülünce ne olursa olsun diyor artık insan :)

ben mesela kar haritalarına hiç bakmıyorum 2 gündür tamamen yanıltıcı. Bakalım inşallah kuru soğuk yemeyiz sanki oraya doğru gidiyoruz:)

• GabelBerg10 havada görür müyüz ? ^^

Neyden neye düştük be daha dün batılama trendi var UKMO'da batıladı ECMWF batılı GFS zaten batılı GEM güzel derken şimdi elde bir GEM bir de yarım UKMO kaldı.Gel de ağzını bozma takip etmiyorum artık arkadaş bu sistemi onca takibin heyecanın sonu bu olmamalı :)

ECMWF'de ne siklon kalmış ne kar sınır Balıkesir'in batısıydı şimdi oldu sana Bursa il sınırı.Yazık.

• ben mesela kar haritalarına hiç bakmıyorum 2 gündür tamamen yanıltıcı. Bakalım inşallah kuru soğuk yemeyiz sanki oraya doğru gidiyoruz:)

Abi mesele kar haritası değil 2 metresinden çiy noktasına diyagramından ortalamasına UKMO'sundan JMA'sına kadar takip ettim paylaştım şu akşama kadar kadar.Olmayınca olmuyor bazı şeyler yapıcak bir şey yok hayırlısı olsun ECMWF'de Bursa kurtarır doğuya gittikçe kar kalınlığı artar kuru soğuk Trakya,Çanakkale,Balıkesir bahtsız üçlü :D2

• Soğuk balkanlara gelmiş sınır kapısına dayanmış 48 saat kala her şey tepetaklak oluyor 192'de sibiryayı geçtim kutbu indirse ne yazar bin takla atar :)