Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Baba Trabzon Ahmet Ağaoğlu geldiği zaman bi yardım kampanyası oldu biliyorum televizyonda değil ama yapıldı

• X, Y, Z takımları var. X takımı hariç 3 takım kriterleri karşılamadı örneklemesini verdim. X takımını ayırdım. Geriye kaldı Y ve Z takımları. 3. Takımı bana söyler misin?

Ama bu örnekleme yanlış oluyor. X takımı hariç 3 takım kriterleri karşılamadı örneğinde X'ten hariç 3 takımdan bahsediliyor. X hariç denmesinin sebebi bu 3 takımın içinde X'in olmadığını anlatmak. Oysa yukarıdaki mesajda kastedilen başka. Sizin örnek üzerinden gidelim. Bu X, Y ve Z takımlarına topluca "3 Büyükler" ismini verelim. X hariç 3 büyükler kriterleri sağlamadı dersek sadece Y ve Z'nin kriterleri sağlamadığı anlaşılır. Dediğim gibi 3 büyükler ifadesinde bir rakam olduğu için kafa karışıklığı oluşturuyor sadece. Güzel bir YKS Türkçe sorusu çıkar burdan:)--

• Arkadaş ne cümle kurmusum forum karıştı Galatasaray hariç 3 buyukler yardım topladı ne demek Gs yi çıkar demek ve Bjk Fb yardım topladı demek anlatmak istediğimi mesajda doğru şekilde anlatmıştım cumlede anlam dusuklugu var sadece hepsi bu ayrıca kim haklı kim haksız muhabbeti saçma geldi burda haklı haksız tartışması yok ki ne alaka?:/

Kelime oyunu yapacaksak yapalım. O zaman ben de reis %100 haklı dedim. Sizin haklılık oranınızı söylemedim derim. Saçma muhabbet saçmasapan bir hal alır:)--

• Abdurrahim Albayrak'ın en iyi ve tek transferi Burak Yılmaz'dı. O ara Burak Yılmaz Spartak Moskova ile anlaşmış kampa katılmış, antremanlara çıkıyordu daha imza atmamıştı. Bir gün Burak'ın telefona kimse ulaşamadı, kayıp diyordu akşamı Galatasaray'a imza atmıştı 🤣 Albayrak tesislerden terlikle kaçırdım, Selçuk gerekirse maaşımdan kesin Burak'a verin getirin dedi diyordu.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Galatasaray başkanı Mustafa cengiz : Galatasaray Türkiye de futbolun kıblesidir.

Allah akıl fikir versin ne diyelim

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Galatasaray başkanı Mustafa cengiz : Galatasaray Türkiye de futbolun kıblesidir.

Allah akıl fikir versin ne diyelim

Kıble'nin sözlük anlamı yön, yönelinen demek. Kendisi müslüman. Kötü niyetli bir söz dememiş. Türk futbolunda diğer takımların yöneldiği, örnek aldığı takım anlamında söylemiş. Çarpıtmanın anlamı yok. Oda müslüman. Yanlış demiş doğru demiş tartışılır ama dine laf etmiyor yani.

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Cezam yeni bitti yazmayayım diyorum.Sussam gönül razı değil. Yok yok susuyorum...

Yahu o cümleden ne anladınız ki? Ne diyeceksiniz ben anlamadım. Dine laf etmiyor. Kendisi de Müslüman. Namazında adam. Kıble kelime anlamı yön, yönelinen demek. Oda türk futbolunun örnek takımı, yönelinen, yön veren anlamına getirmiş. Cümle doğru yada yanlış tartışılır ama dine laf etmiyor.

• Yahu o cümleden ne anladınız ki? Ne diyeceksiniz ben anlamadım. Dine laf etmiyor. Kendisi de Müslüman. Namazında adam. Kıble kelime anlamı yön, yönelinen demek. Oda türk futbolunun örnek takımı, yönelinen, yön veren anlamına getirmiş. Cümle doğru yada yanlış tartışılır ama dine laf etmiyor.

Kimsenin dinine lafım yok ilgilendiğim de yok. Ama madem müslüman bu lavlara biraz daha dikkat etmesi lazım diye düşünüyorum. Müslüman ülkesinde kıble diyince yön kelimesi google a bakmadan kaç kişinin aklına gelir acaba?

• Galatasaray Türk futbolunun kıblesidir cümlesinde ki kıble’yi kabe olarak görende oksijen kaybına nedendir benim için o yüzden kelime oyunu yapmaya gerek yok

• Galatasaray Türk futbolunun kıblesidir cümlesinde ki kıble’yi kabe olarak görende oksijen kaybına nedendir benim için o yüzden kelime oyunu yapmaya gerek yok

Oksijen israfı benden size bir tavsiye. Çıkın Sultanahmet e ve kıbleniz benim diyin. Nasıl olsa kimse yanlış anlamayacaktır benden başka.