İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mgm kky kaldırmaz bence rüzgar 28 de karayel 29 yıldız poyraz

28 günü yıldız kerte karayel ki bu rüzgârı özellikle Anadolu yakasında yaşayanlara sorarsanız karayelden ciddi fark oluştuğunu söylerler. Hele doğu sahili için vs. çok bir manası yoktur.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• boşverin 22 ocak milli sistem tarihlerini bekleyin semih hoca en başından beri bu sistemle alakalı kesin konuşmadı ve kar olması zor dedi bence sinirjimizi 22 ocak tarihine saklamamız daha mantıklı havalar şimdi soğuması lazım ki 22 ocakta efsanenın altyapısı oluşşsun;)

• ECMWF'de meşhur 96 kırpmasını yapmış bu arada, çekirdekten belli oluyor. 2 senedir aynı durum var. GFS bunu dün biraz daha erkenden yapmıştı; herkesin soğuk kalmadı dediği şekilde. Sabahtan sonra ECMWF akşam 1 tık daha kırpabilir. Bende bunu bekliyordum fakat kanıtsız bir durum olunca konuya yazmadım. Çünkü bu sayfada verisiz tahminlerin işi yok. :)

Ibre ufak bir ihtimal belki bir tık tersede dönebilir akşam, hep kırpma olacak diye bir kaide yok. Bakalım yavaş yavaş az çok birşeyler gösterir kendini.

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Bu arada ECMWF'de 500 soğukları da kırpık, -31/-32 civarında sallanıyor. GFS'de -35'lerden vazgeçmeye çok meyilli; -30 civarında çok senaryosu var. Umarım daha da kötüye gitmez çünkü yağışları ciddi etkileyecek bir veri. Kıyılarda mevcut şartlarda yağmur olarak düşecek olsa bile barajlar adına ki kuzey kıyılarında ağırlıklı bulunmalarından ötürü altın değerinde olacak. Şehrin en yüksekleri için soru işareti devam ediyor, o da Avrupa yakası ağırlıklı olmak kaydıyla.

• nereye yazacağımı bilemedim ama sitenin her tarafı reklam doldururdu . masrafınız olabilir anlarımda kullanıcları zorlayacak cinsde. hele mobilden bakmak reklamın bitmesini bekleme çarpıya basmak gerçekten zor oluyor .

• 28 günü yıldız kerte karayel ki bu rüzgârı özellikle Anadolu yakasında yaşayanlara sorarsanız karayelden ciddi fark oluştuğunu söylerler. Hele doğu sahili için vs. çok bir manası yoktur.

Avrupa yakası için farkedebilir 850 biraz daha müsait dikey rüzgarlar ne kadar kuvvetli katmanlar arasında uyum var mı görmek gerek. Beni umutlandıran - 30 altında olan 500 hpa. Öğlen gfs önemli hem yakın hem de orta vade için.

• nereye yazacağımı bilemedim ama sitenin her tarafı reklam doldururdu . masrafınız olabilir anlarımda kullanıcları zorlayacak cinsde. hele mobilden bakmak reklamın bitmesini bekleme çarpıya basmak gerçekten zor oluyor .

Bir düzenleme yapılacak bu ara.

• Yine kaçıyor güzel bir sistem hava da görsek yine ruhumuzu değil ama gözümüzü doyururdu.

Allahtan umut kesilmez akşam bi çıktı çıkar bayram yerine döner buralar, geçen sene en sıkıntılı zamanlar ha yağdı ha yağacak derken sabah 7 olmuştu uyumadan işe gidenler oldu forumdan.

Bu sefer akşam iş çıkışına yakın kar bastırmıştı (kayaşehir başakşehir hattı)

Bekleyeceğiz son güne kadar yapılacak birşey yok.

• anlaşılan o tepe senin bu tepe benim dolaşacağım, gece Kayışdağı orman yolu ilk durağım olabilir, havada yada karada kar görmek için. olmazsa da 'vermeyince Mabud, ne yapsın mahmud' der geçerim, nasip.

tarayıcına AdBlock uygulamasını kur reklamlardan kurtulursun

• Yıl başı öncesi sistemi hakın rahmetine kavuşmuştur kar açısından. Cenazesi ayın 28'i öğlen namazından sonra Çamlıca camisinden kaldırılacaktır. Sevenlerine gani gani rahmet eylesin...:bawling:1/kahkahas23s1:D Şu süreçte şizofrene bağlamamak elde değil arkadaş. Bu sistemde ECMWF modelini çok kınadım! Resmen bize büyük bir kazık attı... Neyse boş verin çanınızı çok sıkmayın, yapacak bir şey yok iki buçuk yıldır olmayınca olmuyor işte. Artık önümüzde ki sitemlere bakacağız. Ama bundan sonra isterse -12 soksun, iki modelde 96H kadar girmeden fazla heveslenmeyin derim sizlere, bunların işi belli olmuyor çünkü. Sadece fazla heveslenmeden takip yapmak en iyisi.:)

Hepiniz kalın sağlıcakla,

Hakkı rahmetine kavuşan modellerdir. Ve hala dirilmediler. Ben bu sistemde hala sıfır metrede kar ihtimali görüyorum. Önce önümüzdeki sisteme bakalım, uzun vadeye sonra bakarız.