İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Ferhatpaşa Sancaktepe istasyonundan yüksekte o yüzden sıcak. Şu an yüksek basınç var. Sancaktepe istasyonu 80 m civarı, Ferhatpaşa 150 olmalı. Samandıra'da arabaların camı buz tutmuştu, ama istasyon -de değildi. Enverziyon radyasyonun dağılmasıyla oluyorsa o 1m2'lik cam da bile şartlar değişiyor.

• Ortam sakinden biraz nostalji yapayım dedim. Eski yıllara ait bir nostalji sayfası var isede ben bulamadım. Konusu burası değilse silinebilir, foto İstanbul olduğu için buraya atıyorum.

1982 yılında bir karlı kış akşamı. Bostancı Tren İstasyonu...

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler. hava-kars323uzays3271653126

• Mevsim değişimi ile çekilmeye başlayan Büyükçekmece Gölü'nde balçıklar ortaya çıktı.

Büyükçekmece Gölü balçıkla doldu

İstanbul’da sonbahar mevsiminin kurak geçmesiyle birlikte Büyükçekmece Gölü’ndeki suların yaklaşık 300 metre çekildiği görüldü.

Çekilen sulardan geriye kalan balçıklar drone ile görüntülendi.

İstanbul’da sonbahar mevsiminin kurak geçmesi nedeniyle barajlardaki su seviyesi son 10 yılın en düşük seviyelerine geldi.

Kuraklıktan etkilenen Büyükçekmece Gölü'nde de sular çekildi. Büyükçekmece Gölü'nde son günlerde havaların kurak gitmesi ile suyun yaklaşık 300 metre çekildiği görüldü. Çekilen suyun arkasında bıraktığı balçıklar drone ile görüntülendi.

• Kış ayında kış olmaması da psikolojiyi o kadar cok bozuyo ki. Nasil yazda sicak gunesse insan kis ayinda hep kar gormek istiyo. 1 gun bile bos gecmesin istiyo. Ama suan her gun kistan 1 gun gidiyo.

• Yarın Sabah saatlerinde İstanbul’da bazı istasyonlarımız -2 hatta -3 dereceyi görebilir ( Samandıra Şile/İsaköy, Ömerli ve Silivri Ormanı bölgeleri enverziyona daha meyilli)

Şartlar müsait , düşüş şimdiden başladı

Buzlanmaya karşı sürücülerimizin sabah erken saatlerde dikkatli olması gerekir