İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Dün bu sayfa üzerinden, İstanbul uzun vade ile ilgili yayınladığım yazımda 2-7 ekim arsı kuvvetli soğuk bir dalga beklediğimi belirtmiştim. Ve bu günde modeller ve diyagramlar selektör çakmış bakıyorum.;);):hfyeni (29):

gfseu-0-384.png?6gfseu-1-384.png?6

Diagramme GEFS

• Cuma akşam saatlerinde 6-9 arası yağmur durmuş olur mu? devamı var mıdır o saatlerde :)

Hayırlı geceler

Azor YB baskısı ile yağış doğuya doğru çekileceğinden sadece İstanbul'un en doğu kısımlarını etkiler oda hafif yağmur.

overview_20190919_06_036.jpg?

• Yarın sabah saatlerinde cephe geçişi olacak.

Özellikle Kocael,Sakarya ve İstanbul'un kuzey kesimlerinde yağış etkili olacak.

Rüzgarın sabah saatlerinde karayele çevirmesiyle sıcaklıklar 8 ila 10 derece arası düşecek.

Rackliff index 25-29 ve Boyden index 94<x olduğu için oraj mümkün fakat şiddeti zayıf olur.

Ukraine-wrf cephe:

GFS 10 metre rüzgar:

EURO HD toplam yağış.

• güzel evet ama yanlış verilere odaklanıyorsun. Evet soğuk cephe geçişi olacak ama çok sığ bir soğuk cephe olduğundan ve ayrıca bugünden itibaren serinlemeye başladığımızdan dolayı oraj için koşullar oluşamayacak yağışın az olması da bu yüzden.

• Trakya üzerinden sistem aktif hale geldi bakalım 40 km esiyor Ferhatpaşa’da rüzgar yarın sabah kaç olacak merak ediyorum hava güzel serinledi şimdiden.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Berkay34 üstadım,

2-7 Eylül değil de 2-7 EKİM demek istedin büyük ihtimalle.

Değerli kardeşim,

tahmininin tutmasını sabırsızlıkla bekler emeklerinden ötürü de sana çok TEŞEKKÜR EDERİM.

• Berkay34 üstadım,

2-7 Eylül değil de 2-7 EKİM demek istedin büyük ihtimalle.

Değerli kardeşim,

tahmininin tutmasını sabırsızlıkla bekler emeklerinden ötürü de sana çok TEŞEKKÜR EDERİM.

Evet Kardeşim, yazıda hata yapmışım:), beni uyardığın için teşekkürler. Şimdi düzeltim

Hayırlı akşamlar dilerim.