İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu haftasonu sınavım var,hasta olurum korkusuyla deniz sezonunu açmadım. Gidenler denizlerin durumu nasıl?

Geçen hafta saroz deniz suyu sıcaklıkları temmuzda gittiklerimden daha sıcaktı. Oldukça şaşırdım hiç haziranın başında saroza girmemiştim :)

• Her mevsim ayrı güzel değil mi sizce ? Yazda güzel deniz, kum, çiçek kokuları gezip tadını çıkarsın herkes :)

Değil hocam, değil :D Yazı sevmem için tüm yaz boyu denizin içinde olmam lazım, e o da imkansız, bir hafta yüzsek kendimizi şanslı sayıyoruz :) 25°C'den yukarısına dayanamıyorum:31582

• Neden siliyorsun

Yapılan literatür araştırmalarına göre oluşturulmuş basit oraj olasılığı hesaplama kodu ve sonuçlarını paylastim

anlaşamadık sanırım, burası İstanbul konusu, daha anlaşılır bir dille bilmeyenlere açıklamanız lazım, buraya kod yazarsanız kim ne anlayacak? bu yüzdeleri birkaçtır yazıyorsunuz ancak bundan sonra anlaşılır bir açıklama getirmezseniz ve kaynak vs paylaşmazsanız bu tür mesnetsiz yazılarınızı sileceğim. Çünkü özellikle yazın yaşanacak hadiseleri buradan takip eden insanlar var.

İyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ne sıkıcı mevsim şu yaz.Ligler bitiyor,Diziler bitiyor,Hava sıcak,terletiyor.Forum sessiziNeyini seviyorlar yahu bunun

• Gün içinde ki yağış geçişlerinin ardından bu gece yarısından itibaren iyi yağışlar bekliyor bizi Cumartesi'yi de içine alacak şekilde güzel bir oraj yakalayabiliriz.

Özellikle şehrin kuzeyi bu sefer daha etkili kütleler yakalayabilir.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Gün içinde ki yağış geçişlerinin ardından bu gece yarısından itibaren iyi yağışlar bekliyor bizi Cumartesi'yi de içine alacak şekilde güzel bir oraj yakalayabiliriz.

Özellikle şehrin kuzeyi bu sefer daha etkili kütleler yakalayabilir.

Günay olarak yanmaya devam mi edicez. Geceleri aslinda kuzeyden gelen kutlelerle saglam yagislar aliyoruz gecmis yazlardan biliyorum. Nemle birlesirse. Guneyde de kutleler olusabiliyo.

• Hava meraklısı Hayır ben kuvvetli hava olaylarının şehrin iç ve kuzeyinde daha baskın olacağını söyledim tahmin haritasında böyle görünüyor. Güney de fazlasıyla nasiplenecek orajdan. Ayrıca yaz ayındayız yanmaya devam bundan kaçış yok :) Estofex’in Gfs verisi güncel olsaydı daha iyi olacaktı.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Arkadaşlar iyi günler bugün 18 civarında Silivri yağış ve rüzgar konusunda bi öngörünüz var mı?

Malum deniz e girelim de serinleyalim istiyoruz. :)

Einmal editiert, zuletzt von recep. ()

• istanbulda reel sicaklik cokta yuksek degil. nem yuzunden hissedilen sicaklik yuksek. eger sicaklik bu nemle 32 derecelere ulassaydi birkac saat icinde baslayacak yagis afete neden olurdu. Yine su baskini yapabilecek yagis olacak istanbulda. Simsek ve gok gurultusu cabasi. Sari ve kirmizi kutleler gorebilecegiz.

Asil ciddi yagis aysonu gozukuyor. Afete neden olabilir.

• istanbulda reel sicaklik cokta yuksek degil. nem yuzunden hissedilen sicaklik yuksek. eger sicaklik bu nemle 32 derecelere ulassaydi birkac saat icinde baslayacak yagis afete neden olurdu. Yine su baskini yapabilecek yagis olacak istanbulda. Simsek ve gok gurultusu cabasi. Sari ve kirmizi kutleler gorebilecegiz.

Asil ciddi yagis aysonu gozukuyor. Afete neden olabilir.

istanbula yağacak dediğiniz yağış hangi bölgelere olacak ? dün avrupa yakası güneşten yanarken pendik selde boğuluyordu çünkü

• Cumartesi günü Çatalca tarafları piknik için ne kadar uygun olabilir CEVAP verirseniz çok sevinirim cevaplara göre hareket etmeyi düşünüyorum şimdiden çok teşekkür ederim.