İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • pergamon ağzına sağlık tahminin için bildiğim coğrafyadan eklemek istedim bağyurdu tarafında örtü olabilir demissin sonra 500 600 rakım demissin bağyurdu tarafında rakım 500 diyorsan o cevrede yerleşim yeri 500 rakım olan yer çok az bir kaç köy var o kadar bence beklenti düşürmek için yada daha sağlama almak için rakımları abartı yüksek tutmuşun zira bahsettigin rakımda izmirde yerleşim yeri parmakların sayısını geçmez direk izmirde örtü beklemeyin desen daha kısa yazı olurdu sende bu aksam mgm açıklaması gibi ne sis ne kebap yansın yapmisin

• yükselen hava parselinin doygun hale geldiğini gösteren basınç seviyesi, CIN convective Inhibitation yani konvektif engelleme üst seviyelere çıktıkca sıcaklık ve yoğuşmaya bağlı oluşuyor çok ayrıntılı konu inan ki makaleler vardır internette

Daha o seviyeye gelmedim malesef :) Daha ayırntılı ele alacam bu konuyu .

• pergamon ağzına sağlık tahminin için bildiğim coğrafyadan eklemek istedim bağyurdu tarafında örtü olabilir demissin sonra 500 600 rakım demissin bağyurdu tarafında rakım 500 diyorsan o cevrede yerleşim yeri 500 rakım olan yer çok az bir kaç köy var o kadar bence beklenti düşürmek için yada daha sağlama almak için rakımları abartı yüksek tutmuşun zira bahsettigin rakımda izmirde yerleşim yeri parmakların sayısını geçmez direk izmirde örtü beklemeyin desen daha kısa yazı olurdu sende bu aksam mgm açıklaması gibi ne sis ne kebap yansın yapmisin

Bağyurdu civarında yerleşim yerleri yerleri dahil bu ihtimal mevcut yağışları fazla gösteriyor o bölgede 500-600rakımda güzel örtü olucak demek istemişdim yazıyı uzun tutunca cümleler karışabiliyor haliyle izmirde 300 rakımdada örtü beklentim yok görsel şölen olur olursa. duymak istediğin ne anlamadım nereyi hatalı yazdım acaba?

Edit:rakımlarda en ufak yükseltme yok beklentinizi niye düşürmeye çalışayım merkezde o rakımlarda bile kesin yağar diyemiyorum ama bu ihtimal epey yüksek

5 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Haktan hocam sizin de ateş edeceğiniz günleri görmeyi çok istiyoruz. Konular ayrı olsa da buradaki iller Egemizin gözbebekleri. Kışın henüz ilk yarısı oynanıyor maç henüz bitmedi ve inancım tam kıyı ege adına.

Aynen katılıyorum.Maça daha yeni başladık.Sinerjimiz ve inancımız tam.Bu iş Mart'a kadar sarkar bu sene.Takibe devam.;)

• Bağyurdu civarında yerleşim yerleri civarındada bu ihtimal mevcut yağışları fazla gösteriyor o bölgede nedense 500-600rakımda güzel örtü olucak demek istemişdim yazıyı uzun tutunca cümleler karışabiliyor haliyle izmirde 300 rakımdada örtü beklentim yok görsel şölen olur olursa. duymak istediğin ne anlamadım nereyi hatalı yazdım

arkadaşım benim senden duymak isteyecegim birsey olacağını düşünmüyorum fikirlerine saygı gosteriyorum ama bu gördüğümü söylememe engel değil sonucta burasi forum tartisarak doguyu bulmaya calisiyoruz sen asıl neden dediklerine yapılan eleştiriler seni rahatsız ediyor onu düşün kaldiki ben gayet dostane ve hiciv ile yazdım neden rahatsız etti anlamadım bundan önce katildigim bir sürü yorumunda olduğu gibi art niyet ile değil iyi akşamlar anlaşılan seni yaptığım yorumlara pek alıntılamamak lazım öyle yaparim

• arkadaşım benim senden duymak isteyecegim birsey olacağını düşünmüyorum fikirlerine saygı gosteriyorum ama bu gördüğümü söylememe engel değil sonucta burasi forum tartisarak doguyu bulmaya calisiyoruz sen asıl neden dediklerine yapılan eleştiriler seni rahatsız ediyor onu düşün kaldiki ben gayet dostane ve hiciv ile yazdım neden rahatsız etti anlamadım bundan önce katildigim bir sürü yorumunda olduğu gibi art niyet ile değil iyi akşamlar anlaşılan seni yaptığım yorumlara pek alıntılamamak lazım öyle yaparim

Gördüğünü söylemene neden engel olsun tabikide eleştireye açığım yaptığın itham gayet net ne şiş yansın ne kebap ne demek mgm açıklamasında rakım belirtmişde benim mi haberim yok mgm'nin açıklamasıyla kıyaslıyorsun? benden duymak isteyeceğin bir şey yoksa ne diye bana ithamda bulunuyorsun? sende yaz düşünceleri madem yarın olacakları görelim 300-350 rakımda dahi ben net kar olur diyemiyorum ama bu ihtimal epey fazla sen diyorsun rakımı yüksek tutmuşun sen kaç diyorsun çok merak ettim?

Edit:bağyurdu meselesini sorsan sadece düzgünce açıklarım neden böyle düşünce içindesin, çelişki içindesin, anlayamadım desen hiç bir sorun olmayacak

2 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()