İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

• 15-16 için bir salınım gözüktü hem Gfs ve hem de Ecmwf sinyal veriyor ama potansiyeli çok yüksek bir sistem olmayacak gibi takip etmek gerek.

O, Ege adına güçlü değil, şuan hissettiğimiz sistem en güçlü olmalı. En son böyle soğuk 2015 de oldu.

• Izmirde cogu yer sifirin altinda seyretti gece.Hadi onu gectim memleketim Incirliova /Aydin -5.3 gordum sabah 8 de.Yani bir yer eksi besi gorupte en son 8 sene once kar yagiyorsa diyecek bisey yok.Inanilacak gibi degil.Bu cografya da sogukla yagis cakismiyor iste.Sebebi bence daglarin uzanisi.

• Izmirde cogu yer sifirin altinda seyretti gece.Hadi onu gectim memleketim Incirliova /Aydin -5.3 gordum sabah 8 de.Yani bir yer eksi besi gorupte en son 8 sene once kar yagiyorsa diyecek bisey yok.Inanilacak gibi degil.Bu cografya da sogukla yagis cakismiyor iste.Sebebi bence daglarin uzanisi.

Hocam 2017'de İncirliova'da örtü oldu diye hatırlıyorum. Ama yine de bu şanssız bir il olduğunu değiştirmiyor Aydın'ın. Muğla'dan sonra en kötü konum bizde. Bir de karadeniz ve marmara gibi DEK şansımız olsa en az iki senede bir örtü görürdük.

• Bizim bölgeyle alakasız ama Karadeniz bölgesindeki DEK'ler çok ilgimi çekti komple batıdan geliyor. Demek ki basınç dizilimleri uygun olursa batımızda kalan Ege de bize DEK üretebilir. Ama hiç öyle bir sistem olmadı maalesef. 1 kere de olsa öyle bir sistem görmek nasip olur inşallah :) . Ege Denizi üzerinden batılı rüzgarlarla DEK bantları vuracak bir sistem yakalasak neler neler olurdu düşünsenize.

• Hocam 2017'de İncirliova'da örtü oldu diye hatırlıyorum. Ama yine de bu şanssız bir il olduğunu değiştirmiyor Aydın'ın. Muğla'dan sonra en kötü konum bizde. Bir de karadeniz ve marmara gibi DEK şansımız olsa en az iki senede bir örtü görürdük.

Ever hocam 2017 de yagmis ben İzmirdeydim sanirim hatirlamiyorum.Ama cocuklugum gencligim gecti 1 kere ortu hatirliyorum.Sanirim 2002 ya da 2004.Bide 2012ydi sanirim okuyodum o zaman incirliovada degildim.Hatta sicak cepheydi sanirim.Hepsi bu.3 defa son 20 sene de benim hatirladigim.Suan bakiyorum -3.2 an itibariyle tuhaf geliyor.Bu potonsiyel hic yagisla bulusamasin garip.

• Ever hocam 2017 de yagmis ben İzmirdeydim sanirim hatirlamiyorum.Ama cocuklugum gencligim gecti 1 kere ortu hatirliyorum.Sanirim 2002 ya da 2004.Bide 2012ydi sanirim okuyodum o zaman incirliovada degildim.Hatta sicak cepheydi sanirim.Hepsi bu.3 defa son 20 sene de benim hatirladigim.Suan bakiyorum -3.2 an itibariyle tuhaf geliyor.Bu potonsiyel hic yagisla bulusamasin garip.

Izmir icin diosaniz 2002,2004,2017,2017

• sistem,mistem olmayınca yine bularar durgunlaşmış tekrar.moralinizi bozmak gibi olmasın ama önümüzdeki günlerde tekrar ısınmalar var maalasef.Şu kış biteseye kadar soğuk geçseydi bari bol,bol sistemler alsaydık,zaten mağrum önümüz bahar bol,bol ılık havalara doyacağız.

• sistem,mistem olmayınca yine bularar durgunlaşmış tekrar.moralinizi bozmak gibi olmasın ama önümüzdeki günlerde tekrar ısınmalar var maalasef.Şu kış biteseye kadar soğuk geçseydi bari bol,bol sistemler alsaydık,zaten mağrum önümüz bahar bol,bol ılık havalara doyacağız.

Hele bi dur ay sonu bi işaret var