İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ECWMF diyagramı fena değil daha iyi olabilir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlarım,

bu akşam forumumuza gerçekleştirilen SİBER SALDIRIYI kınıyor, forum yöneticilerimiz ve hocalarımız başta olmak üzere bütün arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

(S)iber misin sen kimsin ?

(E)rkek misin dönek mi ?

(V)ız gelirsin bizlere

(D)ikkat çekdik sizlere

(A)kşam sabah yazarız

(M)utlu olur coşarız

(I)şık olduk şurada

(Z)afer bulduk burada

(H)ava forum adımız

(A)ilemiz tadımız

(V)ız gelirsin bizlere

(A)ldanmayız sizlere

(F)ütursuzca saldırma

(O)lur olmaz daldırma

(R)ezil rüsva ederiz

(U)sandırma bizleri

(M)utsuz ederiz sizleri

• Ateş edecek ne var acaba diyagramda? 4-5 şubatta sonbahar havası yaşıyacaz neredeyse. Sonlarında ise hamak oluşuyor ancak herkesin dediği diyagram sonlarına güvenilmez. Dahada inebilir sabitte kalabilir, sıcak senaryolarla 0’larada gelebilir. Ben ateş edilecek birşey görmüyorum malesef.

• Ateş edecek ne var acaba diyagramda? 4-5 şubatta sonbahar havası yaşıyacaz neredeyse. Sonlarında ise hamak oluşuyor ancak herkesin dediği diyagram sonlarına güvenilmez. Dahada inebilir sabitte kalabilir, sıcak senaryolarla 0’larada gelebilir. Ben ateş edilecek birşey görmüyorum malesef.

Senin yorumun dostum. Ben diyagramin toplu hareketine bakarim. Bilmem anlatabildim mi

• diyagramın sonu hiç fena degıl evet dogru ama bu sene hiç bir parametreye neredeyse hiç güvenımız kalmadı..sorun bu..öyle tecrübelerimiz olduki,yani 5 gün sonrası için dahi diyagram ortalaması -15 olsa bile,acaba gercekten gelir mi soracak hale getirdi bizi atmosfer..işte hepimizi yıpratan durumda bu sanırım

• diyagramın sonu hiç fena degıl evet dogru ama bu sene hiç bir parametreye neredeyse hiç güvenımız kalmadı..sorun bu..öyle tecrübelerimiz olduki,yani 5 gün sonrası için dahi diyagram ortalaması -15 olsa bile,acaba gercekten gelir mi soracak hale getirdi bizi atmosfer..işte hepimizi yıpratan durumda bu sanırım

Hocam ben 2 yildir diyagram falan takip etmiyorum. Dediklerinede sonuna kadar katiliyorum ancak; sadece toplu hareket eden diyagramlari dikkate aliyorum. Yani mesajdan mesaja fark var. Siz gayet iyi anlamissinizdir beni.

• hocamben sızın her zaman soyledıklerınızı mantıklı ve yerınde bulurum..ıstısnasız her zaman hemde..yıprandık ama hocam ınanın.hepimiz..83 dogumluyum ben..ilkolul zamanlarında daha mı güzeldi acaba bu işler?bence öyleydi..teknolojı bizi mahvetti bu konularda.3 4 gün öncesi haberlerden duyardık ve dedklerı gibi gelirdi.mutluluk vardı.sımsı 1 sıstem gorcez dıye herkes gece gunduz buralarda.:) cok güzel bir paylasım yerı ama farkında olmadan psikolojıler bozuluyor..ha geldi ha azor yukseldı ha izlanda kıtaya daldı..vs vs.ben o ali esınli yılları cok özledim sayın hocam.(ALLAH rahmet eylesin)

• hocamben sızın her zaman soyledıklerınızı mantıklı ve yerınde bulurum..ıstısnasız her zaman hemde..yıprandık ama hocam ınanın.hepimiz..83 dogumluyum ben..ilkolul zamanlarında daha mı güzeldi acaba bu işler?bence öyleydi..teknolojı bizi mahvetti bu konularda.3 4 gün öncesi haberlerden duyardık ve dedklerı gibi gelirdi.mutluluk vardı.sımsı 1 sıstem gorcez dıye herkes gece gunduz buralarda.:) cok güzel bir paylasım yerı ama farkında olmadan psikolojıler bozuluyor..ha geldi ha azor yukseldı ha izlanda kıtaya daldı..vs vs.ben o ali esınli yılları cok özledim sayın hocam.(ALLAH rahmet eylesin)

Hocam bu mesajin altinada imza mi atarim. Bende 82 liyim. Samimi soyluyorum teknoloji yokken cok daha keyifliydi. Komik gelecek belki ama evlerin eski camlarini bilirsiniz, inanin camlari koklayarak kar yagacagini anlardim. Degisik bir kokusu olurdu. Trt de "yurdumuz" diye baslayan cümlelere mest olurdum. Rahmetli Ali Esin ide en son kanal 6 da izledigimi hatirlyorum. Ah eski zamanlar ahh

• Çocukken, kar bir yağıp bir durduğunda sinir olurdum. Olsun güneş kar topluyor derdik yine. Nereden bilebilirdik onun Dek olduğunu... Vay bazen bilmemek de keyifli oluyormuş demek ki... Çünkü çevremde hala güneş kar topluyor diyorlar. Bense onlara hayir o, deniz etkisiyle olusan kar diye anlatmaya calisiyorum fakat kimileride gülüp geciyor...

• bilmezmıyım hocam...ahh ah..o tahtadan kar kokusunu alırdık.ecm gfs falan hıkaye tabi bizim için..aman iyikide bilmiyorduk..90 lı yılların cocuklarıyız hocam..hepımız cok mutluyduk:(.

bu arada gfs dıyagramı baya kötü...ne dıyım..amann....yeter..).iyi geceler..

• Chronic53 negatife doğru eğilim var ancak uzun vadede. bende o eğilimin diyagramda bizim açımızdan olumlu yada olumsuz değişebileceğini söylüyorum. çok taklalar engeller gördük ve heleki ortalama sıfırlardayken ateşli bir durumun( kendi açımdan) olmayacağını dile geitirdim. umarım bende anlatabilmişimdir.