İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Baybars hocam diyagramların hata yapma ya da sapma olasılılığı model ana senaryolara göre nasıldır ? Hani söylemek istediğim Şubar başı sıcak senaryo varken ani bir ters köşe durumu olur mu ? Bu ihitmal söz konusu olur mu ? Teşekkürler.

Merhaba,evet vardir tabiki,senaryolarda modellere gore sekil alabiliyor o yuzden ozellikle bu sene sistemlerin kisa vadede bile degistigi gercegi var.Sabirla takip etmek gerek

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İstanbulda ılıman bir hava var alışalim bir süre daha böyle:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Uzun vadeli tahminler ülkemiz genelinde sıcaklıkların Mart ayında mevsim normallerinde Nisan ayında ise özellikle Marmara da mevsim normallerinin 3-4 derece altında seyredeceğini öngörüyor. Ister misiniz 1 Nisan şakası gibi istanbul kar fırtına alsın 8|

Vallahi hocam şubatı hatta martı yasamadan Nisan umrumda degil 😂 söyle döşemelik bir kar alsaydik yeterli olurdu.

• Cold.EFso değerli hocam, tahmin ve analizlerinizi ilgiyle takip ediyor, birer birer gerçekleşen her öngörünüzü gördüğümde mutlu oluyorum.

Tahmin yapmak bir kenara fikir yürütmenin dahi zor olduğu (ve cesaret istediği) şu günlerde sizlerin yaptığı işin zorluğunu, aldığınız sorumluluğun stresini düşündükçe bir takipçiniz olarak sizlerin değerini bir kez daha anlıyorum... Tüm hocalarımızın Allah yardımcısı olsun inşallah.

Sahil şeritlerimizin durumu beni de üzüyor hocam. Fakat bir noktada, herkesin gönlünün hoş olacağı bir kış geçireceğimize dair umudumu hala koruyorum ben. Diğer bölgelerimizin ,özellikle iç kesimlerin ise (azınlıkta olan istisnalar haricinde) geçen seneden misliyle daha iyi bir sezon geçirdiğini takip ediyorum.

Kışı yaşarken kapatmak bize göre değil hocam. Herkes nasibinde olanı yaşıyor. Yaşanılana kanaat edersek o kışın kötü geçtiğinden söz etmek mümkün olmayacaktır diye düşünüyorum. O yüzden sizlerin önderliğinde (hele ki geçen sene gibi bir kış sonrasında) yağacak her kar tanesi başımın üstüne kabulümdür.

Gönlünce kar yağışı almayan her yerin nasiblenmesi dileğiyle...

• yanıyoruz fuat abiiiiiii

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• mart veya nisan ayında kar gormek sizi bilmem ama beni cokta sevindirmez , yagmasada olur bir kac saatlik yagıp tutmayacaksa

mevsiminde yagmayan kar , mart nisanda yagarsa anca " hava cok soguk kar yaptı dedirtir."

ben 96 veya 97 yada 98 nisanında kar gordüm havada . sadece gördüm işte.

kar ocakta..heleki başlarında yagacakki bir seye benzesin .

havada o kar yagısının arkasında duracak 1 hafta 10 gün kar gorecegiz en az yerlerde.

Ben boyle kar seviyorum . Subat bile tatmin edici olmaz bana kalırsa , anca belki hemen başları ..10 subatta sonrası cıvır.

Bence istanbulun kışı 1 aralık -15 mart .. ama kara kışı 15 aralık - ocak sonu...

kara kış dedigim . tattmin edici karın yagabilecegi 20-30 cm kar yapabilecek hava .

87 demeyin sakın ..o istisna .)

• arkadaş ne kar sevdaymış alaskaya gidin

niye alaskaya gidelim? Anlamsız bir mesaj bu açıkçası..