İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• 87 hikayeleri ile ilgili bir baslik varsa yasi uygun olanlar orada uzun uzadiya anlatsa ve mumkunse oldukca detayli bir sekilde bizde okusak.

Hocalarımızdan biri başlık açsa oraya yazsak ne muhteşem resim ve anılar yüklenir kim bilir

• 87 hikayeleri ile ilgili bir baslik varsa yasi uygun olanlar orada uzun uzadiya anlatsa ve mumkunse oldukca detayli bir sekilde bizde okusak.

87 kışı ile ilgili youtubeda butun videoları izledim , forumlarda ( donanım haber , wow turkey ) bütün resimlere baktım diyebilirim . O zaman 17 asındaydım o kış mart aynıdaydı . yasım geregi mart ayında boyle kar yağmasını garipsemedim . bilmiyorduk pek cunku . o zamanlar 30 lu 40lı yaslarda olanlar belki garipsemiştir.

87 kısını bence büyük efsane yapan , yaptıgı kardan ziyade o yaptıgı karı uzunca mart ayında yapmış olmasıydı . yani % 1 sansınız var o %1 gercek oluyor.

yaptıgı kar efsaneydi ,

ama yaptıgı karı ne zaman yaptıgınada bakarsak , büyük efsane oldu .

• 2019 - 20 kışı uzun zamandır heryerde konuşuluyor. Özellikle yabancı basında. Ben de etkisinin önümüzdeki kış daha şiddetli olacağını düşünüyorum lakin bu sene de mutlaka İstanbul'da güzel bir kar almalıyız çünkü hepimiz bunalıma girdik Hocam.

Gelecek sene muhteşem 3'lü birleşiyor. La Nina, Doğulu QBO ve Minimum Sunspot Dönemi. 1956, 1965, 1985 ve 2008 bu kışların tipik örneğidir. İçlerindeki en hafifi olan 65 kışı bile 850'de -25'in Doğu Balkanlara inmesi ve o esnada siklon almamızla meşhurdur.

• 2019'da elimizden kaçıyor ama olsun şu ana kadar yağan karlar bile tatmin etmeye yetti beni. Geçen sene gibi bir sene olmadı en azından.

Ayrıca İç Anadolu bayağı kar alıyor, Istanbul olarak bakarsak evet çok şanssızız fakat 2019 farklı şehirlerde efsane olarak anılacak bir yıl oluyor

• Dejavu oluyorum şu an modelleri gördükçe kafayı yememek elde değil gerçekten. Geçen sene bu kadar sabırsız değildik en azından önceki sene 6 ocak efsanesini yaşamıştık ama bu senede aynısı olursa cidden atmosfer konusunda korkmaya başlayacam.

• Not ettim, gelmezse sorarım.

Değerli kardeşim,

atmosferde kesinlik içeren ifadelerden çok olasılık ifade eden cümleler kullanalım.

Kesin olacak not edin demek yerine ben böyle yorumladım, bana göre olabilir demek daha sağlıklı olan bir yaklaşım şeklidir.

Ben bu yaklaşımı kar sevdanıza ve heyacanınıza veriyorum.