6-9 Ocak Arası Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Samet  Narsil gereken neyse yapılsın bu tarz arkadaşlar ile alakalı kim kime ceza kesmeye kalkıyor neyin öfkesi bu

Öfke degil hocam tabirimi affedin şerefsizlik adilik klavye delikanlılığı başka bir sey degil bunlar bitmiyor bunlar hasetlerinden kuduruyor bunlar nasıl aşağı çekeriz onun derdinde bir kişinin sözü ancak bu kadar çarpıtılabilirdi.

• Omuromur1986 Semih usta bu sene için dedi beyaz gelinlik istanbula giymezse bizde tahmini bırakırız.. Benim anlamadığım 2 senedir hiç yazmıyorsun? semih usta bıraksın yaptığı tahim tutmadı diyorsun? Burda semih usta efsane geliyor mt hazırlayın diye bir başlıkta açmamış hem.. Bukadar yaraniz var kusura bakmayin semih hocaya burda laf söz ettirmeyiz

• Hava_Forum hocam benim bir önerim var. Yeni üye olan kullanıcılar örneğin ilk 1 ay boyunca yorum yapamasın, böylece sizin ya da diğer yöneticilerin trol diye uzaklaştırdığınız kullanıcılar aynı gün farklı bir isim ile yeniden yorum yapmaya başlamasın..

• Kimi seviyorsak gidiyor sen gitme be Efsane Semih. Şaka bir yana hocam daha ne tahminlerinize bakıp heyecanlanacağız nereye gidiyorsunuz? Bu arada Kandilli istifa

Ateş etmek en büyük vizyonumuz.

rk223_kgigf-12351

• Hava_Forum Hocam, Sizin canınız sağ olsun ya. Siz tahmin konusunda kendi işiniz olmadığı halde kendinizi ispatlamış ve efsane unvanını almışsınız. Burdaki birçok arkadaşın gönlüne zaten girmişsiniz. Gerisi boş... Kolay gelsin...

• Bu yapılan işin adı bile TAHMİN iken nasıl oluyor da yapılan tahminlere %100 isabet oranı bekliyorsunuz. Ulke olarak bulunduğumuz coğrafi konumun isabetli tahmin açısında ne kadar zor oldugunu bu islerden zerre kadar anlayanlar zaten bilirler. Burada alternatif hava durumu tahmini yapan arkadaslara sahip cıkmalıyız. Hava tahmini kimsenin tekelinde degildir. Hava olaylarının tasarrufu da bu üstadlarda degildir. Begenmeyenler mgm yi takibe devam etsinler. Insanlarin midesini bulandırıp şevkini kirmayın !

• Semih Hocam siz de soylemistiniz galiba eskiden modeller daha net ve tutarliydi, sistem gelecek dediginde cok fazla degisiklik olmadan gelirdi.

Simdi modellerin cok degisken olmasi, sistemleri cozememeleri ve hatta modelde varken bile sistemin beklendigi olcude gerceklesmemesinin nedeni nedir?

Kuresel isinma, sehir isi adalari vs gibi faktorler mi?

• Her şeyi uç noktalarda yaşamayı o kadar çok seviyoruz ki sonunda öfke patlaması yaşanıyor ki çağın en büyük sorunu bu bence. Yukarıda birisi yazmış tesadüfen girdim bu siteye lise 3 e gidiyordum şimdi üniversite 3 oldum ve su 4-5 senede hava olaylarına yaklasimimi bilimsel noktaları araştırmaya kadar cekmemi sağlayan kişi semih hocadır. (Diğer hocaların da hakkını yemiş gibi gözükmesin hepsi ayrı bir değer bence) aylar öncesinden tahmin yapıyorlar fakat atmosferi bu insanlar yönetmiyor herkes mükemmel sanki tahmin yapan hocalar kötü ise bak. Dediğiniz gibi gelir umarım 6-9 sistemi hocam. Herkes bir rahatlar ve hak etmeyen insanlarda kötü yorumlardan kurtulur Allah sabır versin size cidden başarılarınızın devamını diliyorum

• "KESIN Hava Raporu" olarak mı? yapıyorsun ki bu işi , sonuçta "Hava Durumu TAHMINI" yapıyorsun. Illaki tutacak diye de bir şey yok bu yüzden. Sen nicelerimize feyz oldun Smih kardeşim. Hata yapmak her insanın tecrübe için tatması gereken bir şeydir. Emeğine yüreğine sağlık, kolay gelsin .

• Değerli arkadaşlar olay tahminin tutup tutmaması kar yağıp yağmaması değil emek var burda hemde dibine kadar.Geceler sabaha karıştığı zamanlar oluyir bu insanların da ailesi özel hayatı dertleri sevinçleri var semih hoca tahminim yok yorgunum dese kim birşey diyebilir.Allah aşkına emeğe saygı biraz.Gelecek olan sistemin adını SEMIHIN TOKADI diyorum.kendimce....

• Tahmin bunlar sonuçta adı üzerinde. Birsürü dünya işinin arasında zaman ayırıp kafa patlatan bilgilerini bizlerle paylaşan insanların kalbini kırarcasına eleştiri yapmak hoş değil tahminlerin birebir tutması tabiki zor kapısının önüne kar yağmasını beklemek bencilliktir. Mutlaka başka yerde daha etkili geçecek sistem. O yüzden günler öncesinden yazdıklarına yakın hava olayları yaşıyoruz. bilgiler için teşekkür ederim SEMİH