İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cm.. balkon kenarı... yağmura geçermi... geçerse tekrar kara dönermi... cıvıkmı olur kütür kütür mü?...aydos altı bağcılar kenarı... ferhatpaşa eteği... hatay kırsalı...bünyamin abi neden böyle dedi... ayıpmı etti...... süpersiniz gençler^^

• Üstadlar ya sizden yardım istiyorum, perşembe günü üniversiteye gitmek istemiyorum cuma ile birleştirip 4 gün tatil yapmak istiyorum. Size soruyorum sizce Altunizade lokasyonundaki bir Üniversite tatil yapabilir mi Cuma'yı ? Okullar tatil olursa Üniversitelerde banko olur daha esnek davranıyorlar tahminlerinizi bekliyorum akşamda soracağım ?

Cuma için üniversite tatili zor :)

• Pendik sahil tarafında yine umudum yok.. geçen sene çok bekledik bize hep yağmur olarak düştü, havada bile doğru düzgün kar göremedim. Fazla heyecanlanmak ve kendimi kaptırıp yağıştan hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum geçen sene olduğu gibi.. ama bekliyorum deli gibii :love:

• Bu sistem herşeye gebe artık modellere bakmaya gerek yok o derece tutarsızlar.O yüzden şurada 1 gün kaldı tek yapılacak şey oturup beklemek.Soğuklar erken girerse “il geneli “ ortalama 15-20 cm kar görür sonrasından yağmur mu yağar kar mı o bile şuanda tahmin edilemez durumda modellerin tutarsızlığı yüzünden.O yüzden oturup bekleyeceğiz.Hepimiz için hayırlısı olsun.

• Bence perşembe günü sürpriz olucak çok anlamam ama ben denizciyim balıkçılıkla uğraşıyorum babamda öyle dedemde öyleydi ama bildiğim tek biley varsa işin içinde karayel varsa sürpriz var demektir bana göre perşembe gecesi o kadar kuvvetli esen karayel havayı buz kestirir yağışı kara çevirir

• Bence perşembe günü sürpriz olucak çok anlamam ama ben denizciyim balıkçılıkla uğraşıyorum babamda öyle dedemde öyleydi ama bildiğim tek biley varsa işin içinde karayel varsa sürpriz var demektir bana göre perşembe gecesi o kadar kuvvetli esen karayel havayı buz kestirir yağışı kara çevirir

Yav dostum zaten biz cuma gününü kurtardık mesela Beykozdasın sahil kesiminde isen bir yağmur bi karla karışık o şekilde cumartesi gününü kapatacağız gibi görünüyor,

• Her gelen sistem üstüne kata kata gelecek. 4 Ocak İstanbulda çok ciddi bir kar fırtınası olabilir. Karayel,kar,tipi ; Mane, Salah, Firmino gibidir ortalığın tozunu attırır. Soğuk yeterli gelirse ki öyle gözüküyor şova hazır olalım. Sistemler silsilesi oluşuyor....

• Pendik sahil tarafında yine umudum yok.. geçen sene çok bekledik bize hep yağmur olarak düştü, havada bile doğru düzgün kar göremedim. Fazla heyecanlanmak ve kendimi kaptırıp yağıştan hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum geçen sene olduğu gibi.. ama bekliyorum deli gibii :love:

7-10 arası güzel kar alırsın kardeşim. İlk sistem için bende beklentiyi yüksek tutmuyorum

• Yav dostum zaten biz cuma gününü kurtardık mesela Beykozdasın sahil kesiminde isen bir yağmur bi karla karışık o şekilde cumartesi gününü kapatacağız gibi görünüyor,

O karayelin kesmemesi lazım o zaman ama lodosa atarda yağmur çevirirse peşine en ufak soğumayla istanbulu felç eder klasik istanbul havası hayvani bir kar alırız ben poyrazköyde oturuyorum boğazın en kuzeyi karadenize açılış kapısı

• Hava mis gibi ve adeta kar kokuyor İstanbul’da , sıcaklıklar gayet düşük beklenenden

Bu havayı bilen bilir

Zaten bu kış kar adeta yağmak için bahane arıyor

Yarın akşam saatlerinde şehrin yükseklerinden itibaren kar başlasa süpriz olmaz :hfyeni (29)::gun_bandana: