19/20 Aralık Gıdım 2 Sistemi , Örtü Peşinde

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Balkanlar zaten önceki günlerde iyi kar yağışı aldı. Karayel in dokunuşu yer seviyesini soğutmaya yetecektir kim bilir belki 850hpa da 0 girmeden önce donan yağmurla bile başlayabilir kar yağışı İstanbul'un batısında. O da sabah saatlerine denk geliyor daha güneş doğmadan.

• Paralel şu an başarılı ilerliyor eğer yarın da aynı devam ederse buraları düşünemiyorum :)

tamam model iyi gidiyor kabul

Ama bu modeller daha iki üç gün bile olmadı kar vereli

Bu sistemi forumdaki üç beş arkadaşımızla günlerdir takip ediyoruz

Modeller yazılımlar değil , emin olun bizlerin hisleri ve tecrübeleri ve hayal gücümüz çok daha önemli bir milli servet şu an , sadece model konuşmak ve onlar üzerinden hareket etmek artık bana dokunuyor ve pes edesim geliyor

• Cold.EFso Merhabalar hocam,

2 konunuzu da sessizce takip ettim. Zaten sizin ve 4 şubat hocamızın çabalarını daha burada aktif olmaya başladığınız zamandan beri gözlemliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Yarın araçla işe geçeceğim. Beylikdüzü hasırcılar avm arka tarafı yakuplu dolaylarında sabah saatleri birşeyler olur mu buzlanma, veya öğle saatleri veya akşam saati, araçta kış lastiği bulunmuyor. Dört mevsim mevcut fakat yine de insan ürküyor. Buralar hep yokuş aşağı, yukarı rampa, bir kere de araçla kayarak kaza riski yaşadığım için yardımlarınızı beklemekteyim. İyi çalışmalar, allah zihin açıklığı versin.

• Cold.EFso kesinlikle haklısınız. Tecrübe de önemli bu tür sistemlerde fakat insan yine de güvenemeyip modellere bel bağlamak istiyor. En

güzeli daha bu akşamdan itibaren radar takibi ve özellikle Trakya'daki soğuma durumuna bakmak.

• Hocam şu anda yer seviyesi sıçaklığı gfs paralelin tahminine uygun gidiyor gibi. Bu yarın için nasıl etkiler?

evet yer seviyesi “beklediğimiz” gibi daha düşük gidiyor , ancak hala çok yolumuz var , gece 1-2 gibi olacak yer soğuması önemli önümüzü görme açısından

• Cold.EFso Merhabalar hocam,

2 konunuzu da sessizce takip ettim. Zaten sizin ve 4 şubat hocamızın çabalarını daha burada aktif olmaya başladığınız zamandan beri gözlemliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Yarın araçla işe geçeceğim. Beylikdüzü hasırcılar avm arka tarafı yakuplu dolaylarında sabah saatleri birşeyler olur mu buzlanma, veya öğle saatleri veya akşam saati, araçta kış lastiği bulunmuyor. Dört mevsim mevcut fakat yine de insan ürküyor. Buralar hep yokuş aşağı, yukarı rampa, bir kere de araçla kayarak kaza riski yaşadığım için yardımlarınızı beklemekteyim. İyi çalışmalar, allah zihin açıklığı versin.

Ben Beylikdüzü'nün özellikle öğlen saatlerinde iyi kar alacağını düşünüyorum.Birikim konusu şüpheli olursa cılız bir beyazlama.Ancak İstanbul için yağması bile bir felaket zaten.4 mevsim lastikler yalandır pek işe yaramaz birikim kaynaklı sorun olmaz ancak yinede dikkat etmek gerekli.