19/20 Aralık Gıdım 2 Sistemi , Örtü Peşinde

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yeni konu hayırlı olsun kendi sınırlı alan modelini oluşturma zamanın gelmedi mi artık? 8o

• Hocam konunuz hayırlı uğurlu olsun:hfyeni (29): meteorolojideki abimiz 23-24 Aralık'ta da bir şeyler olabileceğini söyledi. 19-24 mü yapsak acaba GGS sisteminiuzays3271653126uzays3271653126

23/26 dönemi diye günlerdir haykırıyoruz , Semih usta da destek verdi ve bu konunun giriş yazısında da atıf var o döneme , lütfen yani :)

Adım adım herşey

• Hocam yeni konu hayırlı olsun, birkaç gündür pek bakamadım işlerden, sinerjimiz sizinle ve GGS ler ile:):) bu akşam kısmetse modeller ve verilerden bakacağız ancak Aralık ayı sürprizlerine devam edecek gibi, ay sonuda güzel bir salınımla ve tatmin edici bir sistemle bitirirsek "peak" yapmış olacağız:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hayırlı olsun hocam artık sistem gelsede gelmesede kısa vadenin kralı benim için sizsiniz Cold.EFso İnşallah gelir herşey gönlünüzce olsun

estağfurullah

Çok teşekkür ederim , ama “kısa vadeci” yapamazsınız beni :)

Uzun vade çek çalışıyoruz daha çok

Bu sistemi teleconnection başlığında 2 Aralıktan bu yana takip ediyoruz, takip edenler iyi bilir

İki gündür başlık açma ihalesini kimse almayınca en düşük fiyat yöntemi ile ihale bana kaldı yine 😊

• Aralık ayı sürprizlerine devam edecek gibi, ay sonuda güzel bir salınımla ve tatmin edici bir sistemle bitirirsek "peak" yapmış olacağız:)

aynen katılıyorum hocam

Faz ve genlik yorumlarımız , gwo-VP analitiği, endeks , konvektif zaafiyete karşı direnç , atmosferin lehimize kıyakları ve modoki teması hep hayra alametti bu süreç için

Asıl model savaşları yeni başlıyor

ModeloGEDDON yakında buralarda

• Zaafiyet teorisini yorumlamadan tahmin yapılmaz

Geçmiş günleri anlamadan gelecek için fikir yürütmek zor olur

Sadece modellere bakarak ileri dönük yorum yapmak insanı yanıltabilir

Geleneksel yöntemler çöpe atılamaz

Bunu batı yapsa bile biz yapamayız

Çok şükür modern veri analizi yöntemlerini geleneksel yaklaşımlarla harmanlayıp sonuç alabiliyoruz

İşte Aralık ilk yarı Anomalisi

Bu Anomaliyi diğer verilerle buluşturup 20 dönemi için sinerji yapmış , hatta Kafkas zaafiyetine haftalarca vurgu yapmıştık ( Sibirya için bela bir duvar)

23 dönemine gıdım demedim şu ana kadar , sekiz on gün önce o tarihlerde sistem bekliyoruz dedik ve nasipse belirtileri var modellerde

Cfs tam düşündüğümüz gibi 22-23 sistemlerini bloke etmiş ve uzun soluklu soğuk sektör vermiş

Dediğimiz gibi modeller çorba ve model savaşları çok yorucu ve heyecanlı olacak

b499f3.png49cd65a.png877d97c8991b30b5908a.png

• Aralık ayına fiyasko diyenler büyük üzülmüştür sanırım.. :)

bence gerçek bir soğukçu , tahmini tutmasa bile sevinir ve sevinmeli

“Ego , kibir , hatasız olduğunu sanma, atmosfer hakkında kati cümleler kurma” bizim sektörde olmaması gereken şeyler

Göremediğim hava olayının da tadını çıkartırım demek zor olmasa gerek