Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

 • hic kimse bosuna yok findik ureticileri yok cay ureticileri felan bu sene işi zor gibi demesin.


  Kış resmi olarak 28 subat biter. Subatta kar yagsa isimize gelmez mantigini cikarin aklinizdan. Ocak sicak gecti diyeceksiniz ama bu ilgilendirmez bizi. Subatta yagan kar herzaman guzeldir. Son 10 yila bakin allah askina hangi sene dogru durust findik olmus?


  Siz dusunmeyin ureticileri . Halendaha algi yapiyorsunuz kar yagmasin mantigi ile. Bunu degistiremezsiniz. Küresel isinmanin sonucu ortada. Onun icin yagan karın tadini cikarin.


  Sözüm üretici ile alakasi olmayanlara. Henüz burada bizleri aptal yerine koyanlar var . Yeter artik.

 • Benim de fındık bahçem var tarımla uğraşanlardan biriyim. Öncelikle şunu söyleyeyim fındık şuan karanfil aşamasında ve - 8 dereceye dayanıklı. Bu ay da don fındığı etkilemez. Ayrıca fındıkta yaprak açması mart ayının 15 ini buluyor işte asıl tehlike o zaman başlıyor. Yaprak bu ay da sıcak ta gitse açmaz ben şubatta yaprak açtığın görmedim. Havalar özellikle de geceler soğuk gidiyor. Geçen sene bile ılık geçmesine rağmen yaprak açması mart 10 unu buldu. Dün gece gerçekleşen en düşük toprak sıcaklığı Giresun merkezde - 1 derece olarak gerçekleşmiş. Ben mgm den toprak sıcaklığını da takip ediyorum. Çiftçi arkadaşlara tavsiyem takip etsinler. Toprak soğuk ve donmuş durumda şuan.

 • Bir ULL gördüm sanki.

  Şimdilik balkanlar diyor takibi zevkli bir ULL olacak Asor yataylama Sibirya ile birleşmeyip az dikine gitse bize inebilir.

  ULL bu son 36 saate sokmadan ne olacağını bilemeyeceğiz.

  Hadi bakalım.

 • Günlerdir beklediğimiz fön etkili olmadı ve sıcaklık 15 dereceyi geçmedi Trabzon merkezde. Daha 2-3 gün önce 20-25 dereceler bekliyorduk. Atmosfer her anlamda bizi ters köşe yapıyor ^^^^

 • Günlerdir beklediğimiz fön etkili olmadı ve sıcaklık 15 dereceyi geçmedi Trabzon merkezde. Daha 2-3 gün önce 20-25 dereceler bekliyorduk. Atmosfer her anlamda bizi ters köşe yapıyor ^^^^

  Doğu Karadeniz'in bu bahtsızlığı ne olacak böyle. Üzülüyorum cidden. :(