Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • FurkanBaki61 kardeşim herşeyde olduğu gibi burdada illaki zıt kutuplar olacaktır doğal olarak.buna ben alıştım artık eski forum dada bizi çok eleştirenler vardı hele 2017 yi hiç unutmam ey ılıkçılar şakşakçılar çomakçılar sistem başınıza balyoz gibi inince neyapacak sınız dedim ve rabbim bizi duydu bir hafta sonra hepsi kara gömüldü😊😊buişler böyle dünya umut dünyası olmuş umudunu kaybetmiş insan kurumuş bir ağaca benzer sert bir rüzgar estimi çıt diye kırılı verir.ALLAH'tan asla ümit kesilmez O herseyi yoktan var edendir O dilemezise yaprak bile kımıldamaz.bize sadece sabırla beklemek düşer..

• White Tiger28 hocam 2017 Ocak ullsinin gelişi 2016 Aralık ayından belliydi. Aralık 2016’da havada en az 3 kez kar görmüştük. Efsane sistemler hemen kuzeyimizden havada bize kar bırakarak Kafkaslar’a kaçmıştı. 2018 Kasım ve Aralık aylarının nasıl geçtiği ise hepimizin malumu. Sert bir sistemin geleceğine dair hiç bir emare vermedi geçtiğimiz iki aylık süreç. Benim umutlarım azaldı ama Şubat 3. haftaya kadar takip edeceğim.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• bak şimdi bazı arkadaşlar bisey olmaz dicek ama 240 ne harika bir görünüm bazıları avrupaya gider dicek ama birazda olumlu olsak neden olmasın her sıcak atağın bir soğuğu olur bizim bölgemiz 1 günde 25 dereceleri görüp o gün 1 dereceye 0 dereceye düsüp kar alcak bir yer

• burdan türibünlere oynayan arkadaşlara sesleniyorum modellere bakıpta onlargibi yanar döner olmayın herzaman söylerim efsaneler ansızın geliverir model efsane verir ama sonunu kestane eder oyüzden modelcilik oynamayı bırakın artık birazda mantığınızla tahmin yürütün haziran ayında değiliz bunu kimse unutmasın😊 hiçbeklenmiyen bianda ansızın ve aniden.....??

• 44 senedir iki yıl üst üste kar yağmadığını hatırlamıyorum efsane beklentim olmadı fakat artık bende inanmaya başladım bu iki yılın bir karşılığı olmalı bu yıl olmassa 2019-2020 yılını sabırsızlıkla bekleyecem

• GFS 9. senaryo 1985'i andırıyor ama güçlenmesi lazım :)

Bana sorarsanız 10 tane -10'luk senaryo göreceğime 2-3 tane -12 ve altında senaryo görmeyi tercih ederim her ikisi de varsa âlâ :)

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• her uzun sıcak sektörün uzunda soğuk sektörü olur şubat ilk hafta kabak tadında geçecek malum biraz daha fönlenelim😊 ondan sonrası işte aksiyon ozaman başlıyor durmak yok yola devam işte buna sıkılır rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351:hfyeni (29)::hfyeni (25):rk23_kgigf-123

• her uzun sıcak sektörün uzunda soğuk sektörü olur şubat ilk hafta kabak tadında geçecek malum biraz daha fönlenelim😊 ondan sonrası işte aksiyon ozaman başlıyor durmak yok yola devam işte buna sıkılır rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351:hfyeni (29)::hfyeni (25):rk23_kgigf-123

Ver mehteri ver mehteri hocam. Silahlar çıksın diyorsunuz

• hamsi53 ben de yorulum hatta yıkılmam an meselesi ancak küçük de bir umut varsa ona tutunuyorum da yıkılmıyorum. Yoksa ben de geçerdim kenara 2020 yılını beklerdim. Ancak kenarda dururken de milletin umuduna kaşık sokmazdım. Maalesef bazı arkadaşlarımız onlarca kez bu umuda kaşık sokmak bıkmadılar hala daha devam ediyorlar. Ama umut besleyenlerin bekledikleri gerçek olursa o kaşığı sokanların kaşığını ilk ben kıracağım.

Hayal kurmayınca hayal kırıklığı da olmaz. Geçen seneden beri bende çok yoruldum. En son her şeyi oluruna bıraktım. Size de öyle yapın demiyorum ama kafaya takmadan sabah akşam çıktılara bakmak çok daha huzur verici. İnsan yıpranmıyor böyle yapınca.

• Mgm polar vortex ama sıcağından ....Ķışı bitiren de bitirmeyen de umutla bekliyor. Bilmiyorum ama her ne kadar kötü bir kışta olsa üstten saçma sapan zamansız bir polar atak alacağımıza inanıyorum .