Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mgm akçaabat verisi yok trabzona o kadar yağmur yağdı 10 mm mi oldu yani, rize ise tek başına efsane zaten...

Mgm verileri eksik girdi. Manuel olarak yarın düzeltilmezse geçmiş olsun.

Edit: Trabzon’a güneyden kütle yaklaşıyor.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

Einmal editiert, zuletzt von manik depresif ()

• Dün bölgemizde kaydedilen yağışlar. liste o kadar uzun ki 50 mm.den aşağı istasyon neredeyse yok, devamını yazmadım. çok güzel bir sistem.

Rize, Merkez, RİZE/TAŞKÖPRÜ KÖYÜ 138,0
    Rize, Merkez, RİZE 116,1
    Artvin, Hopa, HOPA 114,3
    Artvin, Hopa, HOPA/KÖPRÜCÜ KÖYÜ 103,0
    Artvin, Borçka, BORÇKA/CANKURTARAN GEÇİDİ 102,0
    Artvin, Hopa, HOPA/ÇAVUŞLU KÖYÜ 98,8
    Rize, Güneysu, GÜNEYSU 97,4
    Giresun, Görele, GÖRELE/SİS DAĞI 84,6
    Rize, Kalkandere, KALKANDERE 80,0
    Trabzon, Çarşıbaşı, ÇARŞIBAŞI/YAROZ 78,0
    Rize, Pazar, RİZE/PAZAR 75,8
    Rize, Fındıklı, FINDIKLI 75,4
    Rize, Fındıklı, FINDIKLI/YENİŞEHİTLİK KÖYÜ 74,7
    Trabzon, Beşikdüzü, BEŞİKDÜZÜ 73,8
    Ordu, Perşembe, PERŞEMBE/KIRLI BELDESİ 72,8
    Artvin, Arhavi, ARHAVİ 70,9

• tahminlerimce önümüzdeki günlerde yani ısınmanın bekledndiği günlerde (bu arada ecmwf de gfsye uydu bayramda serin dalga gelmeyecek gibi) orta ve doğu karadeniz sahilleri olarak serin geceler geçirmeye devam edeceğiz sonrasında da daha aşırı sıcak görmeyiz herhalde yavaş yavaş sonbahara geçiş yaparız

• Kasım ayı en yüksek sıcaklık ortalaması 16,2 derece olan bir yöre için 18,8 derece nasıl tam olarak kasım ayı gibi oluyor anlamadım? Kasımda biz bazı yılar kar kovalamıyor muyuz bu sıcaklık nasıl kasım gibi oluyor?

Doğu Karadeniz çok iyi bir sistem yaşadı ben de bu lanet şehirden kurtulmanın yollarını aramaya devam edeceğim bayramdan sonra Trabzon'dayım biraz hasretlik gideririm artık :)

• oldukça serin arada sağnak hafif cise rüzgar tadında fındık toplamaya devam.bu dönemde normal şartlarda her yer dallar, ağaçlar otlar yanardi şimdi bıldırcın havası güz gibi yeşil ve serin....

• oldukça serin arada sağnak hafif cise rüzgar tadında fındık toplamaya devam.bu dönemde normal şartlarda her yer dallar, ağaçlar otlar yanardi şimdi bıldırcın havası güz gibi yeşil ve serin....

bıldırcın sezonu erken başlayacak bu sene.

• malesef yok dostum ama araştırırım, net olan ise bu dönemde geçen sene ve daha önceki seneler gördüğün her yer yanar kızarırdı...

kesinlikle öyle. yazları sürekli yaylaya ve köye çıkan biriyim. ilk defa bu kadar yeşil her yer. önceki yazlar ağaçlar, otlar güneşten sararıp çürürdü.

• bulunduğum konumda hava sıcaklığı 17 derece zaman zaman hafif zaman zaman orta kuvvette yağış devam ediyor hava sonbahar tadında fındığı sorarsanız bugün bahçeye giremedik 😂😂😂