Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar


 • White Tiger28 hocam, yaylada yazın epey kaldım. Bir gece 5 dereceyi gördük. Ağırlıklı olarak hava sisli ve ağır çiseli idi. Sıcaklık genelde gece 7/9 arası değişiyordu.

  Yaylalarımız bu yaz oldukça soğuk ve yağışlıydı. Güneş çoğu zaman yok gibiydi.

 • Eğer yine dediğiniz gibiyse her zamanki muhabbet demek ki. Kışın da böyle olursa yine sinirler gerilir.

  Şöyle anlatayım kardeşim, 500 hpa soğukları -30 dan -15 e, 850 hpa soğukları ise -1 den +4 e çıktı. Bir defa da beklenenden daha soğuk gelse şaşarım.

 • hafta sonu yaylaya çıkmayı düşünüyordum ama son gfs diyagramı beni şüpheye düşürdü. kar sınırı 2200 rakıma çıkmış görünüyor. bakalım cumartesiye kadar daha neler değişecek.

 • hafta sonu yaylaya çıkmayı düşünüyordum ama son gfs diyagramı beni şüpheye düşürdü. kar sınırı 2200 rakıma çıkmış görünüyor. bakalım cumartesiye kadar daha neler değişecek.

  Ben çıkmandan yanayım hocam. Hem yağış hemde soğuma modellerin beklediğinden iyi olacak inan bana.Bunu bugünkü mevsiminden çok fazla yakan güneş ve tırıl tırıl esen lodostan çıkarıyorum.

 • Ben çıkmandan yanayım hocam. Hem yağış hemde soğuma modellerin beklediğinden iyi olacak inan bana.Bunu bugünkü mevsiminden çok fazla yakan güneş ve tırıl tırıl esen lodostan çıkarıyorum.

  Hocam Perşembe akşamki diyagramları ve güncellemeleri de görmek istiyorum. Geçen yazmıştım beklentim +5 ile +9 aralığıydı. Eğer soğuma törpü yemeye devam ederse çıkmam yaylaya. Evimin balkonunda oturur, yağmur yağarsa deniz manzarasına karşı dışarıyı izlerim.

 • Hocam Perşembe akşamki diyagramları ve güncellemeleri de görmek istiyorum. Geçen yazmıştım beklentim +5 ile +9 aralığıydı. Eğer soğuma törpü yemeye devam ederse çıkmam yaylaya. Evimin balkonunda oturur, yağmur yağarsa deniz manzarasına karşı dışarıyı izlerim.

  Hocam sizin yaylaları bilmiyorum. Ben size şaka yapıyorum. Böyle yükseğin üstümüze yattığı sistemlerde soğuma yeterli bile olsa, yağış sıkıntısı yüzünden kar yağmıyor bizim yaylalara. Ama Trabzon Rize yaylalarını bilmiyorum. Orası da sizlerin tecrübe alanı. Burda kar sıkıntı bu sistemde. Siklon lazım buralara batı Karadeniz üzerinden doğuya ilerleyen siklonlarda beklenenden fazlası yağıyor

 • Ekim ilk haftadan sonra atmosferin hareketleneceğini düşünüyorum. Bu akşamki ecmwf çıktısında ufak bir serinlikten sonra yaz sezonuna devam diyor ay sonuna kadar. Biraz daha sabretmemiz lazım.