İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ohhh italya ve yunanistan riski her güncellemede azalıyor dün akşam tam da burada yazdığımız sisteme evriliyor sistem rahatladım oh miss :)

GabelBerg10 riski sevmeyiz :D

Benim gözler 7-8’ine döndü öncesi cacık.Eğer vade kısaldıkça doğulama trendi bu tarihlerde de gerçekleşirse yerli ve milli küfürbaz haydo olucam :)

• GabelBerg10 icenow123

Yazdıklarınıza çok güldüm. ^^ Ama çok haklısınız. Soğuğa değil yağışa ihtiyacımız var.

Zaten İstanbul vortex alınca Egede ve güney Marmara’da zeytin verimi tavan yapıyor. Karadeniz dek alınca bizim Afyon’da kiraz ve patatesler coşuyor. Şaka bir yana önceliğimiz yağış. Ülke genelinin iyi yağış alması için Girit-Rodos civarında oluşup doğulayan sistem gerek. Anadolunun çoğu yeri kuraklıktan kırılırken Kendi beton ormanı şehrine yağacak 10-20 cm kar için anadolunun çoğu yeri kuru soğuk yesin diyorlar. Kusura bakmayın anadolu kurak kalırsa sizin evinize ne doğru dürüst ekmek gelir ne sebze ne meyve gelir. Biraz daha ülke geneli için düşünmeleri lazım. Hadi geldi Karadenizden sistem alacağın max 2-3 gün dek yağışı poz endeksten dolayı sistemden sonra en az 2-3 hafta kurak geçecek yağışa en çok ihtiyacımız olduğu zamanda. Çok düşüncesizler neyse daha fazla konuşursam birilerinin kalbini kırıcam. Mesajımı sonlandırıyorum.

Eğer soğuk kuvvetli olursa zaten siklon üstüne dek olmaması çok zor.İki tarafıda keser ama gelde anlat.Neyse barajlar haberleri çoğalır yumurta kapıya gelince baharda sikloncular türer bu gidişle :)

• Bu gece ve yarın sabah saatlerinde de yağış yakalayan yerlerde uçuşmaktan bi tık fazlasını görebiliriz

• Modellere çok kızgınım bir diss atasım var. İçimi dökeyim.

Bu diss Mc Sikloncu’dan tüm modellere gelsin. :D

Yeri geldi konuşmanın ve de aynı alanda savaşmanın

Size Ne diyebilirim ki bilemedim dostum ama karşınıza geldi kumandanınız.

Ve de pili bitmiş Süper bilgisayarlarınızın algoritması.

Sizi bitirmek için bana lazım bir söz suyu kalmamış bir limandasınız .

Çek nefesi ver bana garezi. Gir siteye sil sistemleri.

Ne bilirsiniz hava tahminini. Tahmin çözmezleri. Birazcık da mütevazi. Yaparlar tahminlerde fantezi.

Tahminde başarıyı düşlemeyin bıraktınız üç kere kaybettiniz trendi.

Gfs nerde Eco nerde hepsi güya best Tahminci.

Saçma sapan tahminlerinize rağmen sikloncu tayfa direndi.

Dönüp bakmayın arkanıza tutmadı tahminleriniz.

4-5 şubat sistemi- 7-8 Şubat sistemi bir de sırada var Mart sistemleri.

Disslerimin bir tanesi onlar için silah sesi.

Sikloncu tayfanın arasına düştünüz olduk size kapalı cezaevi.

Parmaklıkların arkasındasınız şimdi zor mu dinlemesi?

Tören oldu ve de ölen oldu. Modeller tek cümlemle kölem oldu.

Modellerde fırıldak gibi dönmek adet olmuş. Hep karşımıza siklonik sistem verip ve de geri dönen oldu.

Bitti artık size toleransımız çoktan limitiniz doldu.

Boş tahminler sizin işiniz dolu tahminler bizim işimiz ve bunu biliyorum.

Bence sizde biliyorsunuz sözlerimi yazıyorum.

Ağlattığım yeter en iyisi ben gidiyorum . İşte diss dediğin böyle olur. İyi günler diliyorum. :gun_bandana: :gun_bandana:

GabelBerg10 Enes Güleç(17) nasıl olmuş hadlerini bildirdim bundan sonra hep siklonik sistem verecekler. ^^

• Son olarak Gönene uğrayarak Güney Marmara Siklonik sistemi müzakerelerini tamamladım, bu diss önceden hazır olsaydı müzakereler daha iyi geçerdi ama olsun. Seni iç ege siklonik sistemi müzakerelerine başlamayı davet ediyorum SnowPaladin03 hocam :D

Tamam o iş bende. Muğla Fethiye’de 2 hafta her şey dahil 5 yıldızlı otelde konaklama teklifi yapalım. Kabul etmezlerde diss var. ^^