Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cold.EFso hocam merhabalar. güzel sinerjinizle gıdım gıdım getirdiğiniz sistemleri ilgiyle, sizi de hayranlıkla takip ediyorum.

Ne tesadüftür ki her gelen sistemde hasta nakilleri ile ilgilendiğimden dolayı, her ne kadar kar yağışını görsemde fotograf cekip forumla çok fazla paylaşamadım. Ama o güzel anları bizzat yaşadım

Mesela birinde Haydarpaşa'daydım. Geçenki sistemde Çekmeköy Ömerli de yağış çok güzeldi. Bu gün ise Ümraniye görülmeye değerdi... Bire bir gerçekleşen bu tutarlı öngörü ve takipleriniz için teşekkür ederim.

Yanlız hocam, takibinizde olan Yeni yıl Sinerjisi, Soğuk Egemenliği konunuzu bakarken konunun bir kaç üzücü yorum sonrasında kapandığını farkettim.

Sizi takip eden çoğunluğa karşı, bir iki kişinin talihsizce yaptığı yorumlar sebebiyle bizi yorumlarınızdan mahrum bırakmayacağınızı umud ediyorum. Ve konuyu tekrardan açıp paylaşımlarınıza devam etmenizi rica ediyorum.

• Merhaba Seyyah hocam

Allah kolaylıklar versin

Sinerjik ve bilimsel çalışma yapan tüm arkadaşları ve paylaşımlarını desteklemeye devam edeceğim

Sadece bir başlık konusu değil , toplum olarak Genel kan kaybı var ,sadece etikete makama yaşa-başa , maddiyata değer verme , rüzgara göre ( model güncellemeleri) yön değiştirme , emeğe saygısızlık , arızalı hitaplar ( senli benli hatta daha saygısız ifadeler ) , bedavadan forumun nimetlerinden faydalanıp ilk terslikte kin kusanlar vs vs

Asıl karar verenin yüce Allah olduğunu unutanlar , manevi değerlerle alay eden az sayıda bile olsa arızalar

Onun için zor işimiz hocam

Bir yere kaçtığımız yok ama sosyal medya pek bana göre değil bu yıl bir kez daha anlaşıldı

• Cold.EFso hocam, bu bahsini ettiğiniz kişiler her yerde var. Bunları görmezden gelirsek (gerekirse engelleyerek, konudan uzaklaştırarak) forumu sizin için daha keyifli olabilecek bir hale getirebilirsiniz aslında.

Tıpkı forum dışında kendimizden uzak tuttuğumuz insanlar gibi düşünün. Çıkarın hayatınızdan trolleri hocam.

• https://www.facebook.com/Samsunnburada/videos/2306957656200519

Bu soğuk kış şartları altında vatan görevini yerine getiren Mehmetçiklerimiz.Allah yardımcınız olsun.

• Cold.EFso Yaşım itibariyle herkesi kendimiz gibi görmenin çok fazla

darbeler alarak seneler içerisinde tecrübelerle geçte olsa zarar verdiğini farkettik.

Fakat yapı itibariyle bu kişiliğimizden iyi niyetimizden her ne olursa olsun

vazgeçemediğimizide gördük.Dolayısıyla kafana takmamanı ve bildiğin güzel yolda

devam etmeni bir ağabeyin arkadaşın olarak canı yürekten diliyorum.

Allah yolunu açık etsin kardeşim.

• Haktan abi çok sağolun , haklısınız , bir yere gittiğimiz yok :)

Sinerjimizle buralardayız

Sadece uzun vadeli tahmin işlerine muhtemelen eskisi kadar zaman ayırmam zor olur demeye çalıştım ( bunun birçok nedeni var izah etmekte zorlandığım )

Bizim atmosfer sevgimizi üç beş provokatör , yada emek hırsızı yada karamsar bozamaz

• uzun vadeli tahminlerde artık istanbul sayfasını takip ediyorum Cold.EFso birçok yazar var...

hocam iki güncelleme takibi ve iki diyagram görünce tahminci olunuyorsa Edward’dan ve onun ılıkçı işbirlikçilerinden kahraman çıkardı

Bu iş için ne veriler neler gerek neler

Yerel ve global Ustaların bile tahmin yapmakta zorlanacağı karmaşık bir dönemdeyiz

Ao nao bile artık aciz kalıyor “neometeo dönemde”

Bazı taklitçiler mjo kjo sjo xjo diyagramı paylaşıp tahmincilik oynuyor heryerde , ya insan biraz emeğe saygı duyar kelimesi kelimesine tezlerimiz çalınmaz ki

Bu analizleri ilk biz HF’da yaptık ve tekiz

Git oku HF bir başlık ve analizini kopyala yapıştır

Mesele diyagram şu bu değil , onu destekli verilerle yorumlayabilmek

Yanlış yorumlayıp ılığa sıcak , efsane soğuğa ılık dönem dersin sonra dımdızlak ortalarda kalırsın derler :))

• Sıcak ya da sıcak taraf lafı geçer geçmez kuyruklar dikiliyor hemen. :D

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Sizlerden bir isteğim var sinoptik haritaları pek anlamasam da az çok okuyabiliyorum. Ancak azor'un hangi yöne doğru yöneleceğini pek kestiremiyorum. Yani azor'un sistemi indirdiğini anlayabiliyorum ama bir sonraki sinoptik harita da azorun şekli nasıl olur onu anlayamıyorum. İnternette araştırdım bu konu hakkında türkçe olarak yazılmış 1-2 tane metin vardı onları okudum. Tam anlamıyla aradığım şeyleri bulamadım ve siz hocalarıma danışmak istedim.

Teşekkürler. :|