Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son Dakika

Kuzey Kore ordusu zırhlı birlikler eşliğinde Askerden arındırılmış ara bolgeye girmeye basladi. Kaesong sanayi bölgesinde şiddetli patlama oldu. Kuzey Kore ordusu Kaesong bölgesine girdi. Bölgede bulunan irtibat ofisini havaya uçurdu.

• Bu sabah saatlerinde Kuzey Kore ile Güney Kore arasında tansiyon yükseldikten sonra Güney Kore sınırda Tank atışları yapıyor. Kuzey Kore 'Ordumuz alarm durumda, Tampon bölgeye ordumuzu gönderebiliriz derken, Güney Kore Kuzey Kore'nin tansiyonu yükseltmeye devam etmesi halinde çok sert yanıt veririz dedi. Güney Kore de bazı yerlerden dumanlar yükseliyordu.

🔴 (Güney Kore) Seul Ulusal güvenlik konseyi bugün 17.00 toplanıyor.

AP haber ajansının Güney Kore sınırından aldığı görüntüler;

Geçtiğimiz bir kaç saat önce Çin Ordusu Hindistan sınırında 3 Hint askerini öldürüldüğünü duyurdu. Ardından Hint askerleri, Çin ile ki sınırında (Keşmir/Ladakh sınırı) Çin Halk Kurtuluş ordusuna saldırdı ve 5 Çin askerinin öldüğünü duyurdu.

Ardından Çin Halk Kurtuluş Ordusunun Genelkurmay başkanlığı;

- Hindistan'ı uyarıyoruz. Tek taraflı sorumlu eylemleri karşılık bulacak.

Hindastan'a ise geçen günlerde gene aynı bölgeden(Keşmirden) Pakistan Ordusunun yoğun top atışlarına tutulmuştu.

• Hindistan-Çin arasında bugün Keşmir/Ladakh'da şiddetli çatışma yaşandı. Hint askeri kaynakları 20 ölü 43 yaralı 34 esir bildirdi. Çin'in kayıpları bilinmiyor. Hindistan Genelkurmay Başkanlığı biraz sonra önemli bir açıklama yapacağını duyurdu.

• Hindistan Genelkurmay Başkanlığı

"Ordumuz sınırlarımızı sonuna kadar koruma kararlılığındadır. Gerekirse savaşacak azme sahiptir. Bu tarz teröristçe yaklaşımları reddediyor ve asla geri adım atmayacağımızın bilinmesini istiyoruz"

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• Çin Halk Kurtuluş Ordusunun Genelkurmay başkanlığı;

- Hindistan'ı uyarıyoruz. Tek taraflı sorumlu eylemleri karşılık bulacak.

Hindastan'a ise geçen günlerde gene aynı bölgeden(Keşmirden) Pakistan Ordusunun yoğun top atışlarına tutulmuştu.

Bu akşam saatinde Pakistan herhalde fırsat bu fırsat dedi ve tekrardan Hindistan'ı top atışına tuttu.

Hindistan Genelkurmay başkanı tüm programlarını iptal edip Çin ile olan sınır bölgesine hareket etti.

🔴Hindistan News 18 haber kanalına göre Hindistan ordusu kırmızı alarma geçti. Hindistan ordusunun kırmızı alarma geçmesinin ardından Çin Ordusu da kırmızı alarma geçti.

• 🇹🇷Allah yar ve yardımcınız olsun. Ordumuz olsun daim muzaffer.🇹🇷

• Corona virüs bildirim konusunda o kadar saçma şeyler okuyorum ki. Eğer hükümet eleştirisi bir yazı olursa hemen tepki geliyor. Serdar Savaş açıklamalarında doğru. Sürü bağışıklığı uygulanıyor ve normal vaka sayısı daha fazla. Günlük test sayısı az. Serdar Savaş'ı eleştirenler açsın neler yapmış okusun bir. Boş adam değil. Oturduğunuz yerden profesör eleştiriyorsunuz. Bu foruma yakışmıyor. Olumsuz yorum görünce hemen tersleniyor. Bu kadar da siyasi görüşlü olmayın. Az objektif bakın. Siyasi çıkarlarınızı göz önüne koyarak yazmayın bilimsel yazın. Yönetimden de ricam lütfen siyasi çıkar mesajları ister yazar olsun ister forumda yetkili silinmesi lazım. Yoksa bu forum gittikçe siyasi hâl alıyor. Serdar Savaş DSÖ'nün iyi yıllarında başkan yardımcılığı yapmış bir isimdir. Şimdi DSÖ Çin tarafından yönetiliyor olabilir kendisi 95-96 yıllarında çalışmış. Hayatını da bazıları içinde paylaşıyorum.

Bayram Serdar Savaş (d. 1960, Ankara) Türk bilim insanı ve siyasetçi.

Kabataş Erkek Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi'nde tıp ve hukuk okudu. Londra Ekonomi Okulu'de sağlık planlaması ve finansmanı, London School of Hygiene'de epidemiyoloji ve istatistik eğitimi gördü.

Sağlık alanında çalışmaları

1987 yılında Adana Sağlık Müdürlüğü'ne atandı. 1988 yılında Sağlık Bakanlığı'nda Bakan Danışmanı görevine getirildi. Akabinde Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu. 1993 yılında Kopenhag'da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi'ne getirildi. 1998 yılında Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı'na atandı.

2000 yılında Türkiye'ye döndü, Birleşik Sağlık Sistemleri'ni, İleri Tıp Teknolojileri'ni ve GENAR Enstitüsü'nü kurdu.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• ben açıkçası serdar savaşı tanımıyorum. bence sorun serdar savaş'ın kişiliği , eğitimi , kariyeri ve fikirleri de değil. serdar savaşın öne sürdüğü , sürü bağışıklığı olayı , her ülkenin gündeminde var. bir çok ülkede vakaların ve ölümlerin devletlerin bildirdiğinden fazla olduğu , devletlerin rakamları sakladığı , az test yapıldığı , sürü bağışıklığının uygulandığı gibi iddaalar var. bu yeni bir durum değil ki. sosyal medya da bunun gibi bir sürü açıklama var. tabiki devletin tüm rakamları doğru verdiğini (özellikle ölüm rakamları) ben de düşünmüyorum ama devlet yerine başka mecralara inanmaya başladığında doğrular yanlışlar birbirine karışıyor.

• ben açıkçası serdar savaşı tanımıyorum. bence sorun serdar savaş'ın kişiliği , eğitimi , kariyeri ve fikirleri de değil. serdar savaşın öne sürdüğü , sürü bağışıklığı olayı , her ülkenin gündeminde var. bir çok ülkede vakaların ve ölümlerin devletlerin bildirdiğinden fazla olduğu , devletlerin rakamları sakladığı , az test yapıldığı , sürü bağışıklığının uygulandığı gibi iddaalar var. bu yeni bir durum değil ki. sosyal medya da bunun gibi bir sürü açıklama var. tabiki devletin tüm rakamları doğru verdiğini (özellikle ölüm rakamları) ben de düşünmüyorum ama devlet yerine başka mecralara inanmaya başladığında doğrular yanlışlar birbirine karışıyor.

Hocam YouTube da uzun videosu var. Bir kesit atayım.

Babala TV'de çok güzel konuşmuş. 1 tane yanlış cümlesini duymadım. Çıksın yetkililer beni yalanlasın da diyor. Adam yurtdışında bile eğitimini sürdürmüş yıllarını vermiş bilgili isim. 1000 kişilik nikah törenlerinde vaka arttı diyorsunuz da yaklaşık 8.5 m öğrenci olacak (velileri de kast ediyor galiba) onlar arttırmayacak mı? Şu cümlesi bile çok şey anlatıyor. Eleştirenler tamamını izlesin sonra doğru yanlış eleştirisini yapsın. Tek cümlesini çekip paylaşıyorlar haksız yere eleştiriliyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hocam YouTube da uzun videosu var. Bir kesit atayım.

Babala TV'de çok güzel konuşmuş. 1 tane yanlış cümlesini duymadım. Çıksın yetkililer beni yalanlasın da diyor. Adam yurtdışında bile eğitimini sürdürmüş yıllarını vermiş bilgili isim. 1000 kişilik nikah törenlerinde vaka arttı diyorsunuz da yaklaşık 8.5 m öğrenci olacak (velileri de kast ediyor galiba) onlar arttırmayacak mı? Şu cümlesi bile çok şey anlatıyor. Eleştirenler tamamını izlesin sonra doğru yanlış eleştirisini yapsın. Tek cümlesini çekip paylaşıyorlar haksız yere eleştiriliyor.

okul konusunda ki fikirlerimi belirtmiştim. Eylülde vaka bitmeyecek.eğer eğitim sezonu ertelenmezse ,ben kızımı göndermeyeceğim. Sene kaybı olacak. Yapacak bir şey yok.devlet okulları açarsa , bir süre sonra kapatmak zorunda kalabilir . Bu daha trajik olur.