Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yunanistan Savunma Bakanı : Türkiye ile askeri bir çatışmaya hazırız.

Ülkece zaten şuan çok gergin ve sinirliyiz. Şuan herkes birine patlamaya yer arıyor. En son hep birlikte Yunanistan girişeceğiz. Nüfusları İstanbul'dan az. Askeri olarak hiçbir şeyleri yok tamamen diğer ülkelerin himayesi altında ve teknolojileri geri. Şansını zorlamasın.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Yunanistan Savunma Bakanı : Türkiye ile askeri bir çatışmaya hazırız.

Yanlış hatırlamıyorsam bundan önceki Savunma Bakanı da Ankara'ya 2 saatte girebilecek askeri gücümüz var diyordu. :D

Hatta dün bu yunanlılar Meriç nehrinde özel harekat botumuza taciz ateşinde bulundular.

Bu arada Ege Denizi son sıcaklıkları şu şekilde;

6e6d5223b.png

• Yunanlar denize dökülmenin acısını halen atamamışlar üstlerinden, kültürümüze ait ne kadar yemek varsa hepsinin adını yunanca yapıp kendilerine aitmiş gibi gösteriyorlar,iç siyasetlerinde sürekli bizde bahsediyorlar vs vs vs.Sürekli bir Türkiye var gündemlerinde ve haberlerinde.Nasıl bir eziklik duygusu yaşıyorlar varın siz düşünün.Libya konusundada ABD bunlara karşı tutum gösterdi diye iyicene ağlak moda girdiler.Osmanlı zamanında bile arkasındaki abileri sayesinde bağımsızlık kazandıklarını unutuyorlar.Ayrıca 1897'de neredeyse Atina'ya girip dağıtıyorduk bunları yeniden Ruslar engelledi.Avrupa'nın şımarık çocuğu yunanlar.

• Vintersaga hocamizin dedigi gibi , zaman zaman ic politika geregi boyle aciklamalar oluyor. Bizimkilerde bu taraftan bir seyler soyluyor. Ortada icraat yok. Her iki taraftav e vatandaslari soylediklerinden mutlu oluyor. Yoksa kimsenin , kimseye bisey yapacagi yok.

Artik savaslar askerle, silahla olmuyor. Bakiniz begenmedigimiz yunanistan , bu pandemi doneminde ab den otuz milyar euroya yakin hibe yardim alacak.

Guzel ulkemin elinde simdi boyle bir imkan olsa cok guzel olmazmiydi. Bu pandemi doneminde az para mi? Parayi alip yol alacaklar . Biz yillarca acigi kapatmaya calisacagiz .

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Ozellikle moderatorun paylastigi haberin altina gelsin istedim. Kimse beni linc etmeye kalkmasin , kim ne kadar musluman oldugunu iddaa ediyorsa bende ederim elhamdulillah.

Nedir bu kulliye meraki. Egerki bu kulliyenin parasi kamu kaynaklarindan karsilanmiyorsa eyvallah. Trabzonda camiiler yetmiyor mu?

https://www.aa.com.tr/tr/pg/fo…i-ve-kulliyesi-yukseliyor

Bitliste sene de bir kere torenlerde kullanak icin yapilan kulliye.

Ne amacla yapildigini hic anlayamayacagim yassiada. Kim kullanacak orayi , sene de kac kere kullanilacak.

Madem boyle bir paramiz var . Elimizdeki camilerin ihtiyaclarini giderelim , onaralim, bahcelerini duzenleyelim.

Sirf iki uc muteahit is yapsin diye israf yapilir m?

Kamu kaynaklarini israf etmekte uzerimize yok. Sonra para gerekir , ihtiyac sahiplerine
    yardim kampanyasi duzenlersin ( biz bize yeteriz) . Icine din ve vatan katarsin olur biter.

Herkes mutludur.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• SALGININ ÖZETİ 😂😂

😂Berberler kapalı diye herkes kafayı 3 numaraya vurmuş, memleket Isparta komanda Tugayı gibi.

😂Fıkra gibi ülkeyiz testi pozitif çıktı diye tüm köyle sarılıp kucaklaşıp helalleşti, şimdi bütün köy karantinaya alındı.

😂Oturma odasına İzmir, mutfağa Ankara, yatak odasına da İstanbul ismini yazdım, şehir şehir dolaşıyorum ohhh.

😂Tarihte ilk defa dünyada tüm ülkedeki kadınlar kocalarının nerede olduklarını biliyorlar.

😂20 yaş altı sokağa çıkmasın, 65 yaş üstü evde kalsın.... yok edilmesi planlanan hedef kitle biz miyiz ne.

😂Yüzyılın son kabadayısı korana adam, Dünyada ne kadar bar pavyon kumarhane varsa tek başına kapattı saygılar korona.

😂Çin'den kaç gündür hiç ses çıkmıyor mahallenin delisi gibi ortalığı karıştırıp kenara çekildiler.

😂2021'e girersek o bizi kutlasın, siz 2020'den nasılsa çıktınız diye.

😂Ürdün'de bir adam aracın içinde koranadan öldüğü için aracı ile birlikte defnedildi, malını öbür tarafa götüren ilk insan olarak tarihe geçti.

😂Anneme virüs var biraz alışveriş yapalım diyorum, oda dur belki ölürüz masraf yapmayalım diyor.

😂Korkudan sadece sokağı değil, tartıya da çıkamıyorum.

😂Ev kızı isteyenlere müjde, şimdi bütün kızlar evde.

😂Eskiden biri hapşırınca çok yaşa denirdi şimdi hapşırıldığında "git ileride hapşır vallahi 155'i ararım" deniyor.

😂Bütün ülke Ali vefa gibi olduk, temas yok.

😂Şimdi de Çin'de hanta virüsü çıkmış, Cengiz Han'ın mezarını bulup çıkarın laaa, biz bu Çinlilerle başa çıkamıyoruz.

😂Ne eğlenceli bir gün, dur biraz da şu koltukta oturayım, sonra diğer odaya geçer duvarlara falan bakarım, olmadı bir de salon yaparım.

😂Yüzük partisi

Çiş partisi

Bebek geldi partisi

Bebek geliyor partisi

Cinsiyet belli oldu partisi

adım adım sapıtıyordunuz, şimdi düğün bile yapamıyorsunuz.

😂Bakıyorum da sokakta el ele gezen çift göremiyorum, hani ölümüne seviyordunuz?

😂Yaz geliyor fit olayım derken, karantinaya girdim fil gibi oldum.

😂Ay sonuna kadar kuaförler açılmazsa sarışınların yüzde doksanı yeryüzünden silinecek.

😂Bana evlen evde kalacaksın diyordunuz, hepiniz kaldınız mı evde? etme bulma dünyası işte.

😂Salgın bitince parayı kıracak 3 meslek

1 psikiyatristler

2 diyetisyenler

3 kadın doğum uzmanları.(kuaför berberleri eklemekte yarar var)

😂Yıllarca bizi üç harfliler çarpacak diye korkuttular meğerse o cin değil Çin miş.

😂 Şekerimizi kolonyamızı aldık, görücü bekleyen gibi oturduk evde virüs bekliyoruz.

😂Kim akıl ettiyse çok doğru söylemiş, dışarı çıkana para cezası değil de evinde kalana para ödülü verirse biz 5 güne kalmaz bu virüsü😁 yeneriz.