Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Narsil abi sen kimsin. Yetkili bir abiye benziyorsun :)

dejavu yaşadık yine manas, beni bir türlü kafana yerleştiremedin:) baybars vardı mod hani :)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• dejavu yaşadık yine manas, beni bir türlü kafana yerleştiremedin:) baybars vardı mod hani :)

Ama dedim yetkili bir abimize benziyorsun diye.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• O zaman buradan devam edeyim Narsil Testin özü nükleik asit saptama testi anladığım kadarıyla. Gebelik testiyle benzer bir yapısı var. Pcr testleri sanırım ilaç ve aşı açısından daha makbul değil mi?

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• O zaman buradan devam edeyim Narsil Testin özü nükleik asit saptama testi anladığım kadarıyla. Gebelik testiyle benzer bir yapısı var. Pcr testleri sanırım ilaç ve aşı açısından daha makbul değil mi?

Dün yada bugün hatırlamıyorum veteriner olacak bir arkadaş güzel açıklamıştı virüs konusunda. PCR analizleri çok daha güvenilirdir ancak yanlış bilmiyorsam 2-3 saat i alabilir analiz sonucu. Burada önemli olan tanı kitinin çabuk çalışması, ancak ne kadar hız o kadar hata getirebilir, sonuçta bu tanı kitleride yeni yeni geliştiriliyor. PCR çok daha güvenilir ve iyi bir yöntem. Sadece bu virüs için düşünmeyin PCR birçok konuda kullanılıyor.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yoruyorum belki gecenin 2 sinde ama N ve S proteinleri işleyişi konusunda yardımcı bir kaynak var mıdır?

estf hocam bu tarz konular biyokimyayıda aşmaktadır. Forumumuzda varsa moleküler biyoloji-genetikçi tam onların konusu. Makaleden çok ders kitaplarından alabileceğiniz bir bilgi diye düşünüyorum. S-proteinin K vitaminiyle bağlantılı olduğunu biliyorum.

http://www.sciencedirect.com/t…stry/nucleocapsid-protein bu adreste sanırım bikaç makale var, doi numaralarını http://www.sci-hub.tw adresinde boşluk yere yazıp makalelere ulaşabilirsiniz.

• Bu ara bol bol cam kenarlarına ekmek içi ıslatıp koyuyorum. Kuşlar için sizlerde aynısını yapabilirsiniz, özellikle bayat ekmekleri atmak yerine ıslatıp hayvanlara verin, bugünlerde insanlar daha az dışarıda olduğu için yiyecek sıkıntıları olabilir..

• Bu ara bol bol cam kenarlarına ekmek içi ıslatıp koyuyorum. Kuşlar için sizlerde aynısını yapabilirsiniz, özellikle bayat ekmekleri atmak yerine ıslatıp hayvanlara verin, bugünlerde insanlar daha az dışarıda olduğu için yiyecek sıkıntıları olabilir..

:hfyeni (25)::hfyeni (25)::hfyeni (25):

• İçinden geçtiğimiz günleri anlatabilen yada en azından buna yakın bir senaryosu olan bir film bilen var mıdır?

Ama bölgesel bir biyolojik yada kimyasal tehlike değil , tüm dünyada yayılan bir belayı anlatan film varsa merak ediyorum

Tavsiyesi olan varsa izlemek isterim

• İçinden geçtiğimiz günleri anlatabilen yada en azından buna yakın bir senaryosu olan bir film bilen var mıdır?

Ama bölgesel bir biyolojik yada kimyasal tehlike değil , tüm dünyada yayılan bir belayı anlatan film varsa merak ediyorum

Cold.EFso 2011 Yapımı ''Contagion / Salgın'' filmini önerebilirim.Bugünlere uygun bir kurgusu var.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

Einmal editiert, zuletzt von Sedat ()

"resident evil" tavsiye edebilirim

• "resident evil" tavsiye edebilirim

Onu izlemiştim Hocam sağolun , küresel bazda yayılmış hastalık anlatan tüm filmleri merak ediyorum (bir bölge merkezli film çokta küresel bazda anlatan çok film yok)

Çünkü yaşadıklarımıza hala inanamıyorum

Üç ay önce dünya böyle bitkisel hayata girecek diye bir film izlesem amma da atmışlar derdi çoğumuz

Ama maalesef yaşıyoruz ve daha neler göreceğiz hiç kimse bilmiyor

• Onu izlemiştim Hocam sağolun , küresel bazda yayılmış hastalık anlatan tüm filmleri merak ediyorum (bir bölge merkezli film çokta küresel bazda anlatan çok film yok)

Çünkü yaşadıklarımıza hala inanamıyorum

Üç ay önce dünya böyle bitkisel hayata girecek diye bir film izlesem amma da atmışlar derdi çoğumuz

Ama maalesef yaşıyoruz ve daha neler göreceğiz hiç kimse bilmiyor

Aslında SARS sinyal vermişti hocam açıkçası bende bu kadar beklemiyordum ama dünya zaman zaman bu tarz virüslerin saldırısı olmuş, oluyor ve olacak maalesef. Dua edelim ebola tarzı değil daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi..