Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Videoda sağlık bakanlığına ait ambulans uçak görülüyor. Sağlık Bakanı Koca, Çinli turistin İstanbul Büyükçekmece'de gözlem altına alındıktan sonra ülkesine gönderildiğini açıklamıştı.

2 hafta içinde ilk Türk vakalar gelmeye başlar İstanbul'dan

• Sosyal medyada corona virüs salgını yayılmış artık klavye iş güzarlarına da bulaşmış, abartılıyor abarttıkça 2 tane beğeni alacağım diye işin suyu çıkmış durumda, felaket tellalarımı desen, virüsten sokaklar kan içinde diyen mi desen ohoo..

Sosyal medya= boş işler çalışanları, maalesef algıdan tut her türlü laf cambazlığına kadar işi götürüyorlar. Resmi mecraları takip edeceğimize saçma sapan insanların laflarına inanıyoruz, deprem uzmanlarımız varken elin çinli şarlatanına itimat ediyoruz...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Çin 10 15 günde iki tane karantina hastanesi inşa etme kararı almış. 50 milyonluk eyalet karantina altında ve askeri tıbbi müdahale ekibi şehre sevk edilmiş. Muhtemelen olaylar ciddi ancak Çin Devleti kapalı bir kutu gibi ne olduğunu anlamak çok zor özellikle sosyal medyada onlarca yalan haber dönüyor. En iyisi tedbir almak özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan arkadaşlar tedbirlerini alsınlar.

• Çin 10 15 günde iki tane karantina hastanesi inşa etme kararı almış. 50 milyonluk eyalet karantina altında ve askeri tıbbi müdahale ekibi şehre sevk edilmiş. Muhtemelen olaylar ciddi ancak Çin Devleti kapalı bir kutu gibi ne olduğunu anlamak çok zor özellikle sosyal medyada onlarca yalan haber dönüyor. En iyisi tedbir almak özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan arkadaşlar tedbirlerini alsınlar.

2003 yılında düştükleri hataya düşmemek için aynısını yapıyorlar.2003 yılındaki sars salgınında müdahale etmeye çok geç kalmışlardı bu sefer çok katı davranıyorlar.Ne kadar az hasta o kadar az kafa ağrısı sonuçta.Ayrıca Sars zamanında hastane kurumları olmuş 10-15 gün içerisinde Pekin'de.Sosyal medyaya olay çok fazla abartılıyor.Dünya kadar fake video,haber,ses kayıtları mevcut şuan.

• Videoda sağlık bakanlığına ait ambulans uçak görülüyor. Sağlık Bakanı Koca, Çinli turistin İstanbul Büyükçekmece'de gözlem altına alındıktan sonra ülkesine gönderildiğini açıklamıştı.

2 hafta içinde ilk Türk vakalar gelmeye başlar İstanbul'dan

Gayet iyi bir şekilde postaladılar bizde şimdilik çıkacağını sanmıyorum. 2019 nCov olduğu da belli değil ayrıca.

Biz bu tarz virüslerde Kara Veba olsun İspanyol Gribi olsun SARS olsun el yıkamaya ve hijyene dikkat ettiğimizden hep diğer ülkelere nazaran daha az zarar görmüşüz. Kara Vebada hele Avrupa kedileri katletti ki virüs Sıçanlardan geçtiği için felaket şekilde yayılmasına sebebiyet verdiler zamanında.

Tabi yine de tedbiri elden bırakmamak gerek. Wuhan ve çevresinden uçuşlar bir süre daha durmalı.

• Doğru bilgiler almak için Wuhanlı bir yüksek lisans öğrencisinin oluşturduğu şu AMA'da faydalı olacaktır.

https://www.reddit.com/r/China…_in_qingshan_districtama/

90 bin kişinin enfekte olduğu iddaası hakkında:

"Çin'den resmi veri 22: 00'da (GMT + 8) şu şekildedir: Ülke çapında: onaylanmış 2071, şüpheli 2692, ölü 56, tedavi 49. Hubei Eyaletinde: onaylanmış 1058, ölü 52, tedavi 42. (zaten ulusal Wuhan'da: onaylanmış 618, ölü 45, iyileştirilmiş 40. (yukarıdaki tüm verilere zaten dahil edilmiştir) Test tesislerinin eksikliği nedeniyle elbette tahmini sayı bundan daha yüksek olacaktır. Ama şimdilik bu kadar yüksek diyemem."

Adam VPN'e girdiğimden netim arada kesiliyor diye yakınıyor.

• Arkadaşlar AFAD ortaklı depremzedelere kampanya düzenleniyor TV8 canlı yayını var imkanlarınız varsa katılmanızı rica ediyorum az çok dememek lazım mesaj ücreti 10 lira bir yara sarabilirsek ne mutlu bize 🙏

• Basketbol efsanesi Kobe Bryant'ın uçak kazası sonrası hayatını kaybettiği haberleri var. Çok üzüldüm bana basketi sevdiren adamdı.

Helikopter kazasında öldüğü söyleniyor bir efsaneyi kaybettik!

• Sizce ingilizceyi en fazla geliştiren etkinlikler nelerdir ? Görüşlerinizi bekliyorum..

1 kesinlikle dizi film yabancı Türkçe altyazılı şekilde izlemek. 2 yabancı müzik dinlemek. 3 En etkilisi imkanın varsa yurtdışı seyahati 1-2 ayda iyi seviyede ingilizce öğrenirsin. Pratik yapacağın, ingilizce devamlı konuşacağın biri varsa çok daha çabuk öğrenirsin.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• 1 kesinlikle dizi film yabancı Türkçe altyazılı şekilde izlemek. 2 yabancı müzik dinlemek. 3 En etkilisi imkanın varsa yurtdışı seyahati 1-2 ayda iyi seviyede ingilizce öğrenirsin. Pratik yapacağın, ingilizce devamlı konuşacağın biri varsa çok daha çabuk öğrenirsin.

Kursa gidiyorum ama acaba ne kadar etkisi olacak

• Bana basketbolu sevdiren adamdı. TT arenaya gelmiş gs forması giymiş Fatih hoca ile fotoğraf çekilmişti. Michael Jordan ile ikisi başka bir şeydi basket için. Ne desek boş 2020 felaketler ile başladı. Üzüldüm çok fena.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞