Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dünyaca tanınmış Uygur yazar Nurmuhammed Tohti, tutulduğu toplama kampında hayatını kaybetti.

Yazar Nurmuhammed Tohti yaklaşık 70 gün önce kapatıldığı Çin toplama kampında hayatını kaybetti. Naaşı ayaklarındaki kelepçe ile ailesine teslim edildi.

#DoğuTürkistan

Mısırlı olsaydı gündem olurdu. Suudi olsaydı yas ilan edilirdi.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• ÇOK boş mesaj yazıyorsun. Doğu Türkistan hakkında ne biliyorsun? Dünya da en çok doğu Türkistanlıya vatandaşlık verilen ülke neresi? Bir araştır bir incele. Her durumda bir yerlere siyasi mesaj verme derdine düşme. Altında kalırsın.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• 1 ayda 40 dan fazla Şehit verdik tık yok..

Mursi için 81 ilde gıyabi cenaze namazı..

" Şehit haberinden daha kötü bir şey varsa oda şehit haberi almaya alıştırılmış toplumdur. "

Durumumuz aynen bu. Allah rahmet eylesin diyip geçer oldu milletimiz. Eskiden 1 şehit olunca bile toplu mitingler, yürüyüşler, cenaze namazları olurdu.

• ÇOK boş mesaj yazıyorsun. Doğu Türkistan hakkında ne biliyorsun? Dünya da en çok doğu Türkistanlıya vatandaşlık verilen ülke neresi? Bir araştır bir incele. Her durumda bir yerlere siyasi mesaj verme derdine düşme. Altında kalırsın.

Kaç yaşına gelmişsin düzgün üslupla konuş. Ben sana ağır iltihamlarda bulundum mu? O zaman sende mursi ' yi araştır. Hangi ülkede, hangi okullar da okuyarak büyümüş. Evlenme yaşını 9 çekmesi, Eş ölünce veda ilişkisi gibi saçma sapan şeyleri var. Sen böyle paylaşınca biz bir şey yazmıyoruz. Türk 'ün Türk'ten başka dostu yoktur.Bu arada hiçbir siyasi çıkar ile yazmadım ama sen direk hükümeti savunma moduna geçiyorsun. Kim siyaset yapıyor bu forumda görüyoruz. Bu foruma siyaseti bulaştıran da bulaştırmaya kalkan da cezalandırılmalı. Burası hükümet övme, koruma forumu değil.

2 Mal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Mursi terörist değildir bu birincisi, ikincisi ise Mursinin yönetimden indirilmesi yolunun yanlış olduğudur. Mursiye kimler terörist demiştir? hangi dünya ülkeleri? hani şu ırakta suriyede afganistanda dünya barışını sağlamaya çalıştığını iddia edenler mi? yapmayın gençler birşeyi eleştirebilirsiniz ama şunu asla unutmayın, son 100 yılda yapılan bütün müdaheleler müslüman topraklarına ve bu toprakların karışması adınadır. Ben mursiyi savunmuyorum babamın oğlu değil ancak darbe ile indirilmesi doğru değildir. 2 tane darbe yaşayan 3.sü direkten dönen bir ülke olarak bu konuda net düşünmeliyiz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil peki hocam mursi nerede büyümüştür? Nerede okumuştur? Mursi amerika'da okuyan Amerika'nın kuklasıdır. Verdiği fetvalara bakın müslümanlık ile alakası nedir. Evlilik yaşını 9'a çekmek. Eş ölünce son kez veda cinsel ilişki. Bunlar nedir hocam? Biz niye bu adam için gıyabi namazını kıldırttık? Son 1 ayda 40 şehit vermişiz.Bizim daha önemli konularımız var. 5 saniye de geçer oldu şehit haberleri. Ateş düştüğü yeri yakıyor.Bu arada darbe ile indirilme sebebi amerika kullandı ve geri aldı sonra öldürttü.Bu iş böyle yürür her zaman. Bu tip insanlar kukladır. 1990'lı yıllar türk siyasetini araştırın mesela isteyene özelden anlatırım. Bizim de bu tip amerika da okumuş ve Amerikan kuklası birisi var. Şuan siyasette yok ve sağ bir isim.

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Narsil peki hocam mursi nerede büyümüştür? Nerede okumuştur? Mursi amerika'da okuyan Amerika'nın kuklasıdır. Verdiği fetvalara bakın müslümanlık ile alakası nedir. Evlilik yaşını 9'a çekmek. Eş ölünce son kez veda cinsel ilişki. Bunlar nedir hocam? Biz niye bu adam için gıyabi namazını kıldırttık? Son 1 ayda 40 şehit vermişiz.Bizim daha önemli konularımız var. 5 saniye de geçer oldu şehit haberleri. Ateş düştüğü yeri yakıyor.

güzel kardeşim, herkesi ABD yetiştirmiştir mantığıyla hareket edersen nerede işin içinden çıkacağız? Peki şuan gelen Sisi ne yapmakta? ABD kuklalığı dersen Sisinin altına imza atarım. Benim söylemlerin bunlar üzerine, Mursi yi kendi halkı seçmedi mi? onlar bu değerlendirmeyi yapacaklardı senin bu yazdıkların onu terörist değil başka birşey yapar..

Bizim daha önemli konularımız var, ve 40 şehidimiz var,olan vatan evlatlarıda bence en güzel şekilde uğurlanmışlar, son yıllarda şehit cenazelerine halkın verdiği tepki giderek artmaktadır bu cenazelere binlerce insan katılıyor. Ve hepsinden ötesi sınırında ABD destekli teröristle savaşıyorsun kayıpların olacak eskiden sınır içinde karakolda bekliyordun gelip bir gecede 25 askeri birden şehit ediyorlardı şuanda canlı takip var ve inlerinde vurmaya çalışyorsun, yıllarca yuvalandıkları dağlarda hemde..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Mısır halkının seçimle başa getirdiği adama terörist demek kimin haddine. Bütün dünya ne derse desin çokta umrumda. Hem demokrasi borazanlığı yapacaksınız hem de demokratik seçimle başa gelen adamı terörist ilan edeceksiniz. İşinize bakın...

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Mısır halkının seçimle başa getirdiği adama terörist demek kimin haddine. Bütün dünya ne derse desin çokta umrumda. Hem demokrasi borazanlığı yapacaksınız hem de demokratik seçimle başa gelen adamı terörist ilan edeceksiniz. İşinize bakın...

Demokrası borazanlığı derken. ? Hayırdır demokrasiyle alıp veremediğin ne. ? Şuan rahat özgürce yaşıyosan demokrasi sayesinde bil istedim..

• Demokrası borazanlığı derken. ? Hayırdır demokrasiyle alıp veremediğin ne. ? Şuan rahat özgürce yaşıyosan demokrasi sayesinde bil istedim..

Kardeşim ben demokrasi denen illete inanmıyorum. İnanmak zorunda da değilim. Ha ülkemin devletimin rejimi ve yönetim şekli ile de sıkıntım yok. Dünya da demokrasi demokrasi diye ülkelerin anasını ağlatan devletler mısır da demokrasi ile başa gelen adamı terörist ilan etti. Darbeci sisi ile bir akraba olmadıkları kaldı? Bırakın kardeşim şeriat ile yönetilmek istenen öyle yönetilsin Komünist rejim ile isteyen öyle yönetilsin kim nasıl istiyorsa öyle yönetilsin.

• Kardeşim ben demokrasi denen illete inanmıyorum. İnanmak zorunda da değilim. Ha ülkemin devletimin rejimi ve yönetim şekli ile de sıkıntım yok. Dünya da demokrasi demokrasi diye ülkelerin anasını ağlatan devletler mısır da demokrasi ile başa gelen adamı terörist ilan etti. Darbeci sisi ile bir akraba olmadıkları kaldı? Bırakın kardeşim şeriat ile yönetilmek istenen öyle yönetilsin Komünist rejim ile isteyen öyle yönetilsin kim nasıl istiyorsa öyle yönetilsin.

Kusura bakma 9 yaşındakı çocukla evlenebilir diyen kadınlara pazarda muz alımını yasaklayan gerici yobaz terorist adama rahmet okumam ha sen okuyabilirsin...

• Mursi için sela okunması ve gıyabi cenaze namazı kılınmasını kesinlikle yanlış ve gereksiz buluyorum ancak bunun yanında seçilmiş bir lider olarak darbeyle indirilmesi, hapis hayatı boyunca kötü muameleye maruz kalmasına gözümüzü kapatamayız. Mursi'nin siyasi çizgisini sevmeyen biri olarak, ona karşı yapılan darbenin kesinlikle karşısındayım, daha doğrusu dünya üzerindeki tüm darbelerin karşısındayım.

• Mursi için sela okunması ve gıyabi cenaze namazı kılınmasını kesinlikle yanlış ve gereksiz buluyorum ancak bunun yanında seçilmiş bir lider olarak darbeyle indirilmesi, hapis hayatı boyunca kötü muameleye maruz kalmasına gözümüzü kapatamayız. Mursi'nin siyasi çizgisini sevmeyen biri olarak, ona karşı yapılan darbenin kesinlikle karşısındayım, daha doğrusu dünya üzerindeki tüm darbelerin karşısındayım.

Tebrikler. İşte olması gereken yorum. Sevme ama saygı duy. Bu kadar basit. Yorumun için teşekkür ediyorum

• Bağdat’a demokrasi gelmeden önceki haline bir bakin.şeriatlada özgür yaşayabiliriz şeriatin gerçek kurallarına internetten bakin.iranin filan uyguladığı şeriatlık yanlışdır gerçek şeriatlık çok farklı.

• Bağdat’a demokrasi gelmeden önceki haline bir bakin.şeriatlada özgür yaşayabiliriz şeriatin gerçek kurallarına internetten bakin.iranin filan uyguladığı şeriatlık yanlışdır gerçek şeriatlık çok farklı.

Şeriatta özgür yaşayabiliriz diyosun güldürme beni :):D

• Şeriatta özgür yaşayabiliriz diyosun güldürme beni :):D

birşeyi yanlış biliyorsun maalesef işte müslüman dediğimiz ancak müslümanlıkla alakaları tartışılır ülkelerin uyguladıkları bağnazlık ve saçmalıkları Şeriat gibi kelime karşılığı mükemmel olan birşeyle bağdaştırdılar ki insanlar Şeriatı kötü bilsin..

"Şeriat, İslam hukuku anlamında İslam'da farz kabul edilen ibadetler, muameleler ve cezalarla ilgili, dinî hukuka ait tüm kavram ve kurallara verilen isimdir"

• Şeriatta özgür yaşayabiliriz diyosun güldürme beni :):D

Kardeşim Allah söylemiş bunu emretmiş. İnanırsın ve ya inanmazsın sana kalmış bir şey. Dinde zorlama yoktur. Özgürlük nedir? Önce bunu tartışmak lazım. Ben Müslümanım bana göre şeriat kanunları özgürlüktür. Başkası Müslüman değildir ona göre şeriat kanunları zulümdür. Bu kadar basit. Dediğim gibi bırakın insanlar nasıl inanıyorlarsa öyle yaşasınlar.