Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Günaydin ahali,guzel gunler cumleten..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Herkese iyi günler öncelikle , bu gün adamın biri çıkmış mevcut ilin ismini değiştirmiş .Herkes çizgisini bilecek .Devlet derse ordaki halka soralım seçime gidelim ilin ismi ile ilgili der halkta o isim üzerinde karar kırarsa tamam lakin kimse kafasına göre değiştiremez .

• Berkay4535

Bu yazdığım siyasi içerikli olduğu düşünülürse, elbette silinebilir ama yazmadan gecemeyeceğim. İçim rahat etmiyor çünkü.

Önüme türkiye siyasi - fiziki haritasını açtım. tüm illerimize göz gezdirdim.

Cumhuriyet ile verilmiş isimler, gösterdikleri yararlara göre verilmiş sıfatlarla ( Kahraman - Gazi-Şanlı gibi) illerimizin ismini tek tek okudum.

Ama ben, Dersim, Amed diye verilmiş il isimleri göremedim.

Görmek de istemiyorum.

Bu isimleri değiştirmeye hiç bir siyasinin de gücü yetmez.

Bir TÜRK vatandaşı olarak, sonuna kadar da karşısında olıurum.

Maçası sıkan varsa, ( değiştirsin demiyorum bak) değiştirmeye kalksın.

En basitinden bireysel olarak beni karşısında bulur.

Hodri meydan.

• Bende görmek istemiyorum zaten çünkü bunun arkasında yatan amaç farklı herkes biliyordur diye düşünüyorum .

• 19 ARALIK ilk etkili kar yağışı olmuştu bu resim benim için çok değerli ve okullar 2 gün tatil olmuştu kar neredeyse 4-5 gün yerden kalkmamıştı Sanki kış ayını özledim

Kendi çekimim dir ( Bizim Bahçe )

İlkler güzeldir.Bizimde 25-26 aralık sistemi ilk etkili kar yağışımız oldu açık alanda 22-23 cm ölçtüm ortalama 25-26 cm. kar vardı okullar 1 gün tatil edilmişti.

DOVOmv.jpg

r0B0pm.jpg

6D7DG0.jpg

Gece yoğun kar devam ederken.Bu atmosferde yürümek hiç bir şeye değişilmez.

4p2p3A.jpg

• Hayırlı Ramazanlar orucun da yaklaşık 19 günlük dilimi bitti. Uzun süredir ilk defa bu sene baya rahat bir Ramazan geçirdim desem yalan olmaz sanırım... Geldiği gibi erkenden gidecek Ramazan... haftaya bu zamanlar çok kısa süre kalıyor ve sonrası bayram... Rabbim bayrama kavuşmayı nasip eylesin

• 19 ARALIK ilk etkili kar yağışı olmuştu bu resim benim için çok değerli ve okullar 2 gün tatil olmuştu kar neredeyse 4-5 gün yerden kalkmamıştı Sanki kış ayını özledim

Kendi çekimim dir ( Bizim Bahçe )

376493.jpg

O sistemde tam yazlık sahil köyünü ziyarete gelmiştim ki 6 rakımda bir de ne göreyim ^^ En manidarı da 23 Şubat'a kadar İstanbul'da bu kar'ı görmeyi bekledim sonra :P Keşke yol izin verseydi de 3 haneli rakımı olan tepelik asıl köye çıkabilseydim bundan daha fazla kar görebilirdim :)

Erikli/Keşan/Edirne

6f6e56.jpg5d554c7b307a92a98.jpg0100f9380274ab616719024b.jpg0f9fcd3efcd868.jpga4363582a7e12988d8.jpg165a5c88f5e35.jpgd85f4fb.jpgbccd15b9f3608.jpg8a853536f0db182173331690.jpg23d1230e14e7c6e1a2102.jpg

• Günaydın Havaforum hayırlı sabahlar herkese.İstanbul'da oraj şenliği var :) Cumanız mübarek olsun Allah yapacağımız ibadetleri kabul eylesin inşallah.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• son zamanlarda Karadeniz de Pontus seviciler Doğu ve Güneydoğu da Ermeni seviciler yavaştan yavaşa kendini belli etmeye başladı. Halk dilinde Dersim mi dersin ne dersen de ama resmiyette Tunceli olan ilin adını ne diye değişirsin. Diyarbakır Amed Hakkari Çolemerg Ağrı Ararat Van Tuşba gibi onlarca örnek var. Bunlar eski isimleri. Halk arasında zaten kullanılıyor. Bırak resmi adı nasılsa öyle kalsın. Şimdi bir şey yazacam da ortalık yine karışacak. Malum belediye başkanına güzellemeler dizenler şimdi ne diyecek bu duruma acaba ?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Günaydın hf ailesi mutlu günler hayırlı cumalar dilerim. Uzun bir zamandır İstanbul'da böyle oran görmedim.Gün hareketli başladı 😅