Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2 yıl önceki Ekim ayı yarışmasının sonucuna bakmıştım, 400 binlerde bir rakamdı. Yüzde 95-100 büyüme olsa dedim 790.000 tahmininde bulundum ama havaforum olarak 2 yılda yüzde yüzün üstünde büyüme sağlamışız:hfyeni (29): emeği geçen herkese teşekkürler...

• merhaba hocam , cümleten hayırlı forumlar , pek aktif olamasak da takipteyiz ve sizin gibi heyecanlıyız bu kış için 😊

Bence aktif olmalisin hocam, bilgi birikim ve tecrübenizle foruma çok şeyler katabileceğinizi düşünüyorum😊

• Eyvallah Chronic53 hocam , teşekkür ederim , çok değerli üstadları ve sizleri imkan buldukça takip edeceğiz hep beraber

Bu yıl çok daha süpriz bir yıl sanki

“Hissi” güçlü olanlar daha çok bilecektir bana göre

Selamlar saygılar

• Moderatör arkadaşlar biraz daha ılımlı olursa iyi olur. Hataları kabul etmeliyiz.

bir problem mi var?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil alıntıladığına göre sizinle ilgili problem olabilir. Adam ecmwf sayfasına fikrini yazmış gefs ile ilgili ve siz konu dışı? diyerek silmişsiniz. O konuya üyelerin gönlünü hoş edecek verisiz bilimsel olmayan şeyler yazılınca silinmiyor genelde.

• Narsil alıntıladığına göre sizinle ilgili problem olabilir. Adam ecmwf sayfasına fikrini yazmış gefs ile ilgili ve siz konu dışı? diyerek silmişsiniz. O konuya üyelerin gönlünü hoş edecek verisiz bilimsel olmayan şeyler yazılınca silinmiyor genelde.

geçen seneyi hatırlıyormusunuz? model konusunda sadece model takibi yapıldığını da? konuya gerekli iletiyi yazdım.Buarada Moderatörler derseniz bende bir başka moderatörde buna cevap verebilir. Model konusu fikirlerinizi yazma yeri değil bölge konularına istediğinizi yazabiliyorsunuz kimse bu duruma müdahele etmiyor. Özellikle kış bitiminden diğer kış başlayana kadar yeterince ılımlı bir şekilde yorumlara müdahalede bulunmuyoruz ancak kış başladı ve bundan sonra özellikle model konusuna müdahele gelir.

İyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bazı moderatörlerde (hepsini asla kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın) gereksiz egoyla beraber, buranın muhtarı benim. ben ne dersem o olur kendine göre kural kesmeler falan mevcut. dışardan girenlerde sanırsam aynı durumdan şikayetçi, ekşi sözlükte forum hakkında yazılanlar bir okunsa çoğu aynı görüşte olupta söylenmemiş bir çok insan var ve bu rahatsız edici. üstüne gerekirse konudan atılır denmeler falan gerçekten çok komik. tekrar söylüyorum, evet geçen seneyi çok iyi hatırlıyorum, yazılanlarıda. dualı yorumlar silinmediyse benimkisinin silinmesinin hiçbir mantığı yok. ben bunda o zaman art niyet ararım.

• Mutu art niyet arayacak bir durum yok konu dışı olan iletiniz ve iletileriniz silindi. Art niyet buradaki kimsede yok bu konuda gönlünüz rahat olsun. Birazdan model konusunda geriye dönük diğer sayfalarada bakacağım mobilden anca sayfaya son düşenlere bakabildim.

Buarada isimde belirtebilirsin bazı moderatörler derken şuanda benimle polemik içerisindesin, benim bu forumda bir üstüm 3 tane admin olduğunu ve bizim her yaptığımızın kontrolden geçtiğini söylememe gerek yok sanırım. Yani farz edelim ki ben ego sahibi ahkam kesen bir muhtarım, senin dediğin gibi olsa 3 sene bu yönetimde kalamazdım.

Neyse dediğim gibi Kasım ayı model konusunda ciddiyet yeridir. Gözümüzden kaçan konu dışı olan mesajlar varsa sizinde özverili bir üye olarak rapor etmeniz gerekli.

İyi forumlar

• Mutu hocam malum konudaki yorum silme konusu neysede onu bir türlü aranızda konuşup halledersiniz ama ekşi sözlük dediğin site zaten bişey begenmiyorki doğru düzgün. Beğendikleri şeyler ise kendileri gibi düşünenlerin yazdığı.

• Yönetim elinden geleni yapıyor, model konusunda o mesaj silmeler olmasa orası çöplüğe dönüyor. Özellikle bu aylardan itibaren daha dikkatli olmak zorundayız. Zaten diğer konularda istediğiniz gibi yazabilirsiniz, kısıtlama yok.

• Benim nacizane tavsiyem; iyi dilek mesajları olabilir ona amenna fakat model yorumlama sayfası olsun, Accu sayfası olsun çok fazla bölgecilik yapan ve il soruları yönelten var. Şimdilik henüz hareketlilik olmadığı için model sayfasında pek yok fakat dün Accu sayfası tam evlere şenlikti. İl tahmini soranlar vardı. Bence bu hususlarda müsamaha gösterilmemeli. Ben model veya Accu sayfasına bir şey yazacağım zaman düşünüyorum konu dışına girer mi diye çünkü kimse benim boş yazdığım bir şeyi okumak zorunda değil. Gerek yönetimin gerekse buradaki tecrübeli üyelerin bu konuda ortamı germek yerine fikir birliği sağlamaları daha iyi olacaktır.

• Biz yasakçı yada kısıtlamacı değiliz arkadaşlar, geçmiş yıllarda dışarıdan gelen model konusundaki şikayetleri görmeniz gerekli. O yüzden birebir birşey olarak algılamayın hepimiz bu forumun daha iyi olması için çalışıyoruz varsa kendinizce bir sorun özelden yazabilirsiniz kimseye iletişim kanalını kapatmıyoruz.

Herkese hayırlı geceler