Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hayırlı cumalar dostlarım.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Nerede yönetici arkadaşlar model paylaşımı yarıda bıraktı arkadaş

Yöneticilerde tıpkı paylaşan arkadaş gibi Cuma vakti Camide, adam yazmış 15 dakika sonra devam edeceğim diye, bunda serzenişte bulunacak ne var anlayamadım?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Biraz önce twitter de, Havaforum twitter hesabının, ekşisözlük üzerine bir paylaşımı üzerine bu yazıyı yazmak istedim.

Ekşisözlüğü 2000 yılından beri takip ederim. İlk kurulduğu dönemlerde çok ilgili ve sıkı bir moderasyona sahipti.

Hatta sözlük ilk kurulduğunda almış olduğum hesabım, sadece "format" kaynaklı uçurulmuştu.

Daha sonraki dönemlerde, gerek el değiştirme, gerek üye alımının kolaylaşması, gerek moderasyonun etkisinin neredeyse sıfıra inmesi

sebepli, küfürün makbul sayıldığı, fikirlerin yerini seviyesiz tartışmaların aldığı bir platforma dönüştü.

Ben yılların alışkanlığı ile ekşi sözlük okurum. Ama artık sadece gündemi takip etmek ve tartışmalar arasında bazı fikirler

edinebilmek amaçlı. Yoksa eski popülaritesi yok.

Havaforum ile ilgili mesajlara gelirsem, dikkat ettiyseniz acımasız eleştiri getirenler başta olumlu yazıp, sonra fikir değiştirenler(!) ki,

büyük olasılık bu tiplerin havaforum sitesinde yazan ama bir şekilde banlananlar ve direkt site de troll eylemleri yaparken şutlananlar olduğunu

anlamak çok da zor değil.

Ama ekşisözlük gibi bir platformu kesip atmak da çözüm değil, çünkü günlük ve haftalık hitleri halen yukarılarda.

Çaylak bir hesabım var onunla ne denli etkili olurum bilmem ama :)

Bu hesapla saçma sapan yazan provakatörlere cevap vermeye çalışıyorum.

En basitinden yazar hesabı olmayan akadaşlarımız bu seceneği kullanabilirler.

Selamlarımla

• ilker.gunebakan Ekşi sözlük eskisi gibi değil.

Desteğiniz için teşekkürler.Bizde yönetim olarak olanların,yazılanların farkındayız zaten.Foruma garezleri olanların yazdığı mesajlar belli oluyor zaten.Hatta bir tanesini tanıyoruz orada forumu kötüleyip duruyor geçen sene baya aktif bir üyeydi sonra ne olduysa forumun düşmanı kesildi.

• milletin canı sıkılıyor foruma gelip trolluyorlar işte...

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Ilker Gunebakan hocam güzel yorumunuz için teşekkürler, forum yönetimi ve sizin gibi değerli üyelerle kocaman bir aileyiz her geçen gün büyümeye devam ediyoruz, bu ailenin dışında kalanların kendi kayıplarıdır, burada hepsine cevabın en ağırını verebiliriz, işimiz gücümüz var olmayanlarla uğraşmakta bize düşmez,önümüze bakıyoruz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 4 yıldır foruma üyeyim. Efendi efendi takılıyoruz şurada. Sevdiğimiz için takip ediyoruz. Peki neden çomak sokuyorlar. Sağa sola sataşıyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır da ondan. Bir ara da yönetim paraları cukka ediyor diyenler vardı. Onların sesi kesildi sonra ....

Bu işler böyle güzel yapılan işlere illa ki çomak sokan olur. Biz forumdan memnunuz. En azından kendi adıma memnunum. Aile ortamı var. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu kış hepberaber böyle sistemler yaşamak dileğiyle.İyi geceler ahali.Beni gece gece kar krizi tuttu.:)^^

• kullanıcı adımı değiştiremiyorum ? The username is invalid hatası veriyor . yardımcı olun please :)

Samet

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

Einmal editiert, zuletzt von manasbalasy ()