İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı akşamlar İstanbullular, bu ara aktif olamadım iş güç.. Ne alemdeyiz sistem arefesinde:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ECM0-240.GIF?22-0

Yeni yıla soğuk girebilirsiniz demiş, ancak yağış sıkıntımız mevcut ECWMF de..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İstanbulda birşey var toplam kar birikim haritasında hep gri tonlardayız. Ne var bizde kardeşim anlamıyorum ne günah işledik de bu kar birikimi neden bizde hiç olmuyor. Çıldıracam valla yaa

• Yeni yıla soğuk girebilirsiniz demiş, ancak yağış sıkıntımız mevcut ECWMF de..

hocam 26-27 si çanakkale bile yağışlar artmış bizim niye artmadı yoksa ecmwf soğukları mı beğenmiyor güçsüz görüyor kaç cm alırız sizce 26-27 sinde

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Arkadaşlar model yorumlarken İstanbulun başına en çok gelen şeylerden biri eğer azor bize çok yakın ve eteği geniş yükseliyorsa ilerleyen saatlerde YB bize çok yaklaşır ve yağışı keser, kuru soğuk kalır, ancak şunu unutmamak gerekli, yılbaşı için daha 9 gün var yani değişir o yağış meselesi, 1. olarak soğuğu garantilemeliyiz.

Cold.EFso hocam GGS ler ile tam isabetlerle gidiyorsunuz bu sene aralık ayına damga vurdunuz resmen:) 26-27 si için bende ünitliyim hemde bu geçirdiğimiz ggs ler içinde en fazla sahillere kar getirebilecek GGS bu olsa gerek diye düşünüyorum

• Iyi akşamlar abi, okul-ödev-model takibi- model analizi derken vakit geçiyor. Yine bir çarşamba yine bir sistem olacak sanırım. :)

kara cuma diyorlardı ya bizde "sinerjik çarşamba" mı desek acaba:D

• 25 i için örtü garantimi İst

tabikide garanti değil atmosferde garanti yok heleki yağış hiç yok görünen alacağız gibi, en azından şöyle düşünün bundan önceki sistemciklerimizde bile kar alan ilçelerimiz oldu, bu daha iyi bir 850hpa ile geliyor..

• bombastik hocam

25/27 için örtü

31/2 için efsane peşinde İstanbul sinerjikleri

Antisinerjiklerimiz de 31 yok oldu türküleri söylüyor ama çok detoneler 😀

GFS diyagramı yavaş yavaş yola gelecek. 51 senaryolu EPS'ye karşı direnişi pek uzun sürmez.

• Eyvallah değerli moderatörümüz Narsil

Hep birlikte yaşadık o güzel günleri

25/27 için çok heyecanlıyım , örtü tahmini yapmıştım en az 10 cm diye sayfamda :))

Kar bu yıl yağmak için bahane arıyor adeta

Sistemler adım adım sertleşiyor -8 ile -10 civarı geliyor , gözüm 500 de ve çok oynak sürprize açık

Böyle bir yılda olumlu sürpriz bekliyorum nasipse , il sorumlumuz son gün analizleri çok güzel yapacaktır

31/2 de tam da tahmin ettiğimiz sertlikte ve yazarlarımızın ön gördüğü güzellikte geliyor nasipse

• Ben çok bir şey beklemiyorum bu ay için. Karla karışık yağmur az da kar atar örtü zor olur diye tahmin ediyorum. Beklentimi düşük tutuyorum ki hayal kırıklığı olmasın. Ocak ayının ortasından sonra asıl sistemleri görürüz inşaallah.