İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Ana çıktı, kontrol ve ortalama aynı hizada dolayısıyla ben -5 ile -7 arasında bir giriş bekliyorum ki gayet iyi arkadaşlar, kar için hepimiz hasretiz sabırsız olmayalım. Kasım sonunda havada kar görmektense soğuk ve yağışlı bir dönem geçirmeyi yeğlerim bazı şeyler rayına oturur, balkanlar ve kırım soğur. O yüzden bu ilk sistem için kış hazırlığı sistemi olarak görün, üşüyeceğiz, izobarlara bakılırsa yıldız-poyraz fırtınası olacak görünüyor yani mis gibi bir hava..

• Denizlerimiz 13-15 derece aralığında seyrediyor. Bu baya negatif etki olacak kıyılar için.

-5 -6 da kritik değerler. İstanbul'un yüksek kesimleri kar görebilir ama kıyılar için gece boyu -sokak lambasında yağmurun arasında kalın bir kaç tane gördüm acaba kar mı ya o ?- bekleme nöbeti olacak gibi duruyor.

Geliş tarihi bakımından çok önemli sistem. Balkanlar ve denizler ne kadar erken soğursa o kadar daha iyi olur.

• Ull un konumu son ana kadar değişebilir. İstanbula -8 girişi olacak diye düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Hayat bir uykudur ölünce uyanır insan. Sen erken davran ölmeden önce uyan.. Mevlana

• Rüzgarın yönü kesin mi?

Zaman zaman karayel dönebilir. Ancak genellikle poyraz olması muhtemel.

Düzenleme: Henüz kesin diyemeyiz. Salı günü çarşamba günü bu veriler netleşir diye düşünüyorum. Çünkü siklonun şiddeti ve basınç haritasında sistem tarihine kadar değişiklik olabilir.

insanın gerçek değeri kendi kendisinden özgürleşmeyi ne ölçüde ve ne anlamda becerebildiği ile belirlenir.

• Ben GFS'yi sabaha nazaran beğendim eğer ki amaç havada ilk karı görmekse(tüm İstanbul için mümkün görünmüyor) minimum 06Z'de ki gibi gelmeli. Yıldız'dan karayele dönüş var ve -7 izotermi girişi ile Avrupa yakası'nın batısı ve iç kesimleri ile Anadolu Yakası yüksekleri kar alır bu görüntüde.Ayrıca 1'i gecesi don ve buzlanma yapma ihtimali de olur.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.