2018 Dünya Kupası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Trippier güzel bir gol attı, çok yakından frikikde zordur.. :)

Ingilizler "It's coming home" havasına girdiler.. :S

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Fransa-Hırvatistan finali oldu.Sürprizlerle dolu şampiyonanın finalinde de bir sürpriz daha çıkacak mı bakalım Pazar günü göreceğiz.Doğru dürüst maç alabilen olmadı gerçekten ilginç bir Dünya Kupası oldu.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 115.dk civarı ekrana kaleyi bulan şut istatistiği geldi, durum 7-1 Hırvatistan lehineydi, nitekim hakeden kazandı. Finalde umarım güzel bir maç olur ve umarım güzel maçın sonunda Hırvatistan kupaya uzanır.

• 4milyonluk hırvatistan Finalde ve 80 milyonluk Biz ise gruplara bile giremedik.Artık bazı şeyler değişmesi gerekiyor eğer 80 milyonluk ülkede ileriye dönük oyuncu yoksa kapat milli takım kepenklerini hem rezil olma hem ülkemizi kötü temsil etme. Bugün bakıyorum bizi gururlandıran 3-5 tane isim anca var onlarında hepsi Altınordu altyapısından cıkan isimler. nerede bu Büyük takımların alt yapısı ? bakın büyük takımların alt yapılarına bugün alt yapıdaki isimlerin büyük bir çoğunluğu torpille gelmiş balon oyuncular. eğer 3-4 milyonluk ülkeler başarıda üst sıraya yerleşip 80 milyonluk ülkemizde başarının b si yoksa bazı şeyler değişmeli.

• Hırvatlar bu maçı hakettiler. Bence 2 hakeden takım var Fransa-Hırvatistan hangisi kazanırsa sürpriz olmayacak. Yalnız nacizhane Hırvatların oynadığı oyunu beğenmiyorum. Fransa bence daha göze hoş gelen oyun oynuyor. Bakalım bizi güzel bir final bekliyor..

Buarada tahmin yarışmasında Hırvatistan-İngiltere maçının skorunu bilen Northern Lights fehmi28 Furkan7878 ve modelci üyelerimize 2000 HF hakettikleri ödülü gönderilmiştir, tebrik ediyorum..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 4milyonluk hırvatistan Finalde ve 80 milyonluk Biz ise gruplara bile giremedik.Artık bazı şeyler değişmesi gerekiyor eğer 80 milyonluk ülkede ileriye dönük oyuncu yoksa kapat milli takım kepenklerini hem rezil olma hem ülkemizi kötü temsil etme. Bugün bakıyorum bizi gururlandıran 3-5 tane isim anca var onlarında hepsi Altınordu altyapısından cıkan isimler. nerede bu Büyük takımların alt yapısı ? bakın büyük takımların alt yapılarına bugün alt yapıdaki isimlerin büyük bir çoğunluğu torpille gelmiş balon oyuncular. eğer 3-4 milyonluk ülkeler başarıda üst sıraya yerleşip 80 milyonluk ülkemizde başarının b si yoksa bazı şeyler değişmeli.

Hocam olay nüfusla olmuyor ne yazıkki. Mesele türkiyenin altyapısıda değil aslında altyapısında ama asıl sorun temelde eminimki hırvatistan 8 milyon nüfuslu olsa dahi türkiyeden daha fazla lisanslı futbolcusu vardır. Almanya da her mahallenin sokakların dahi bir takımı var çoğu oyuncularda buralardan parlıyor. Futbolda gelişmemiz için en azından 10 yıl daha var. Tabii düzgün bir sistem oturtma şartı ile.

• Hırvatistan finali başından beri haketti kim çıktıysa ezdi .Fransa konusunda Belçıkanın daha çok hak ettiğini düşünüyorum.

• Hardin bizler de sokakta büyüdük günün büyük bir kısmını dışarıda hep top oynarak kendimizi geliştirdik. orta okulda futbol turnuvamız oluyordu okul tarafından düzenlenen sürekli biz şampiyon oluyorduk ama benim elimden tutan kimse olmadı. Allah'a şükür sol ayaklı yetenekli biriydim elimizden tutan olmadı. Gençlerbirliğine gitmek istedim torpilsiz yükselmem imkansız dediler Fenerbahçe'ye yazılayım dedim fiyatlar ateş pahasıydı. Böyle böyle derken kaybolduk gittik, Geldik 20 li yaşlara futbol hayatımız başlamadan bitti. Ama o dedigim ülkeler de senin de dedigin gibi sokaktan alıyorlar ve böyle büyüyorlar.