Son Şans

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Efsane-Semih hocam bu sistemi oluşturan sistemin kaynağı olan ısınmanın neredeyse 2 katı daha büyük bir ısınma var bu ısınmanın nisan sonuna kadar etkileri olacağına dair beklentiler var.Sadece 8 martta değil sonrasında da sistemler olacak diye düşünüyorum.İlk defa sizi böyle gördüm 72 saat bile kalmamışken 8o

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• @Efsane-Semih hocam bu sistemi oluşturan sistemin kaynağı olan ısınmanın neredeyse 2 katı daha büyük bir ısınma var bu ısınmanın nisan sonuna kadar beklentiler var.Sadece 8 martta değil sonrasında da sistemler olacak diye düşünüyorum.İlk defa sizi böyle gördüm 72 saat bile kalmamışken 8o

Adamcağız aralık başından beri kar kovalıyor, gelmeyen her sistem yoruyor, üstüne bide böyle babaların babası bir sistem kaçınca ne yapsın oda etten kemikten..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bizler gibi sadece kendi çapında yorum yapan biri olsa o kadar kafaya takmaz ama genel kitleye hitap edince ister istemez mahcup oluyor. kendisine iğneleyici değil moral depolayıcı mesajlar atmak en iyisi. sonuçta o da bir insan..

• @4 Şubat 2012 de forumdaydım ancak hatırlamıyorum desem? hatırladığım tek şey üstümüzden avrupaya giden bir toptu..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @4 Şubat 2012 de forumdaydım ancak hatırlamıyorum desem? hatırladığım tek şey üstümüzden avrupaya giden bir toptu..

Okuduğum yazılarda herhalde 72 saatten daha az zaman kalana kadar sistemi hep bizde göstermiş modeller..O yüzden sordum hatırlayan varsa anlatsın...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• yaklasık 30 guncellemdır ve daha fazladır bu sistemı avrupaya verdı durdu ıkı guncelleme bıze verır gıbı oldu bakın verdı demıyorum bu kadar ve bunu ustune bu sıstemı beklemek yok 72 saat yok 48 saat vs demek hayalperestlikten baska bır sey degıl dostlar olmayınca olmuyor soguk gelmıyorsa yagıs gelsın kısmet 2019 kısına kendınızı harap etmeyın allah asına okuyorum vallahı uzuluyorum bazı arakdaslar hayatı buna baglı gıbı yorumlar yapıyorlar olsun ALLAH ne derse o olur ama bılımsel verıler modeller tersını soyluyor bakarnısız Allah ıster yagar ama oluruna bırakalım hayırlısı olsun ben de ıstıyorum yagsın ama elden bır sey gelmez gelırse hosgelır gelmezse yagmur gelır ınsallah herkese ıyı forumlar

• Galiba sizde de benim gibi bi tuhaf his var bırakma peşini diyor @4 Şubat hocam
    Nedenini bilmiyorum hiçbir veride yok elimde ama 72 değil 48 de başlayıp son 24 te bi anda orta çapta bi kırıntı verecek hissi var bu sistemle ilgili içimde
    Kırıntı dediğim de marmara karadeniz kuzey ege ve kuzey doğu anadoluya kar yani o kadar küçük kırıntı da değil

• @4 Şubat o tarihlerde sistemi yanlış hatırlamıyorsam 80 li saatlerde tek bir model bize vermişti ucundan yine , daha sonra 48 saat kala mutabık gelindi . Sistem şuanki sistemi çok benziyordu çünkü yine Avrupa'ya gönderiyordu sistemi . Ve sistem gelene kadar yağış tahmin edilemedi .

En önemlisi de şu ki bu sistem kadar güçlü olmamasına rağmen oluşan AB bize getirdi o sistemi ...

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Ben 2015 şubat sistemini sürekli Karadeniz’e verip son üç gün Marmara’ya verip 2,5 gün aralıksız dek yağışı aldığımızı hatırlıyorum !!! Hatta forumda bunun için Yasin okumuşlardı saat 23 te toplanıp Yasin okunuyordu toplu olarak . Ne demişler yer gök dua ile ..

• @4 Şubat o tarihlerde sistemi yanlış hatırlamıyorsam 80 li saatlerde tek bir model bize vermişti ucundan yine , daha sonra 48 saat kala mutabık gelindi . Sistem şuanki sistemi çok benziyordu çünkü yine Avrupa'ya gönderiyordu sistemi . Ve sistem gelene kadar yağış tahmin edilemedi .

En önemlisi de şu ki bu sistem kadar güçlü olmamasına rağmen oluşan AB bize getirdi o sistemi ...

bende 12 -13 sene önce gece oturmasından gelirken gökyüzünde yıldızları saymıştık sabah 7 de bir karış kar vardı . Bünyamin bey fena ters köşe olmuştu