Son Şans

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ne yazayim bilmiyorum. Bu goruntuden sonra yazacak birsey yok. Son kez havada gorseydik bari. Simdide 8 martta sistem belirdi. Bu devasa soguk bile gelmediyse o nasil gelsin.

değerli hocam tekirdağ ve ilçeleri nedenli etkilenir kar yağışından varmı yok mu acaba hava-kars323 hava-kars323 8o

• Hocam son sans devam ediyor mu ? Bitti mi? Noktayi koyduk mu?
    Karalama tahtasina mi yazayim bilmiyorum ama durmadan fikir degistiren modellere ne kadar guvenecegiz .iki gin kotu bir gun iyi cikti veren modeller de musbet bir gelisme olmaz mi?

• Ne yazayim bilmiyorum. Bu goruntuden sonra yazacak birsey yok. Son kez havada gorseydik bari. Simdide 8 martta sistem belirdi. Bu devasa soguk bile gelmediyse o nasil gelsin.

yapacak birşey
    bu sene hep öteledik, önce sistemler hep gelecek dedi öteledi öteledi durdu.
    gene aynı şey oluyor 24-25 kar gösteren modeller gene öteledi ama ötelenecek vakitte kalmadı gibi
    allahtan yeni metreler paslanmıyor 8) herzaman hazır bu sene olmaz ise seneye inşallah 8)
    insan ümidi oldukça yaşarmış , ümidimiz hala var..................................

• Semih kardeşim.8 mart belirdi dedin.guzel olur valla.veda sistemi diye bir başlık acsan onu kovalasak .son kez kar görüp veda etsek fena olmaz hani.giden gitti napalim.bu sevda bitmez

• @Efsane-Semih hocam canınız sağolsun varlığınız yeter geçmiş olsun ben kendi adıma kışı kapattım gerekli açıklama yaptınız var saydım teşekür ederim hayat devam ediyor nice kışlara hep beraber nasip değilmiş her işte bir hayır vardır rabbim istemedikten sonra elden bir şey gelmez ne yapsak nafile :31582

• Hocam artık alıştık.8 Mart diyorsa GFS 1 Nisana kadar öteler onu.2018 Hezimet bölgem adına.Kara alışmıştık son yıllarda Atmosfer sana bir doz 2007 vereyim dedi resmen.Yazık diyorum.

• Bakın defalarca dedim yine diyorum . Amacım kimseye ümit vermek falan değil. Soğumanın kuvveti belli Akdeniz'de tepki AB si oluşması gerekli . Sistemin akışını tamamen değiştirecektir . YB li durağan havaları bile zor tahmin eden kurumlar 50 yılda bir inen soğukları , şiddetini , akım yönünü , AB noktalarını tahmin edebilmesi benim gözümde % 35-40 lardan öteye gidemez ! İster bir umut diyin ister başka şeyler ama şunu biliyorum sistemi neresinden tutarsanız tutun Trakya , Marmara ve Batı Karadeniz'e kar yağacaktır . Unutmayın bizimkiler sadece tahmin , öngörü ...

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley