Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bize sistem inmesi için en az 10 parametrenin birbirini desteklemesi gerekiyor. Motor dişlileri gibi hepsi birbiriyle tam uyumlu olması gerekiyor.Çok zor bir konumdayız.Her sene modellerde en az 5 sistem görürüz yüzde 90 ı kuş olup uçuyor.Dünya da üzerinde her sene modellerde 5 6 sistem verip çoğu sene adam akıllı bir tane bile sistem inmeyen kaç ülke var acaba.

Aynen hocam belkide dünyada bu durumda olan ülke tek biziz.

• yoğun yağmurluyuz yine 2-3 gün muhteşem.. işin kötüsü 5 güne kadar da yolu var!! bu senenin trendi balkan trendi oldu.inanılmaz bir kararlılıkla oraya çalıştı bütün atmosfer.bizde kırıntı topladık.model bitmiş okey dönüyor her güncelleme ecmwf ye evriliyor.bizde hala yorumluyoruz işte.gerek yok ağalar zorlamaya 500 m yukarıya çıkın oralara güzel yağıyor.) zaten kış tahmininde dağlara diye belirtmişti accu.

• Valla ben de kendi adıma bu kıştan memnun değilim ama geçen seneye göre soğuk ve yağış açısından gayet iyi geçti ve geçmeye devam ediyor. Bu sene rakımdan çok gol yedik. 3-4 sistemde 150-200 metre yetiyordu bile. Diğer 3-4 sistemde 300-400 metreler gerekiyordu. Bu sene Kapıdağ'ı ilk defa böyle gördüm. Harika bir kış geçirdi. 6-8 defa kar yağdı. Dediğim gibi bu sene golü rakımdan yedik

• Valla ben de kendi adıma bu kıştan memnun değilim ama geçen seneye göre soğuk ve yağış açısından gayet iyi geçti ve geçmeye devam ediyor. Bu sene rakımdan çok gol yedik. 3-4 sistemde 150-200 metre yetiyordu bile. Diğer 3-4 sistemde 300-400 metreler gerekiyordu. Bu sene Kapıdağ'ı ilk defa böyle gördüm. Harika bir kış geçirdi. 6-8 defa kar yağdı. Dediğim gibi bu sene golü rakımdan yedik

Aynen bu sene sayı olarak

İstanbul 6-7 ufak sistem aldı. Ancak etkisizdi. Geçen sene aralık ayı

Dışında gerisi Boştu.

• kim nasiplenecekse hayırlı olsun. sistemi kovaladık. gelir gelmez ha geldi ha gelecek derken bu saatten sonra Allah ne demişse o olur. işimiz kovalamak gelip gelmemesi kainatın sahibine kalmış bir şey .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Marmara'nin doğusu dün sınırdaydı ve bugün o sınırdan çıktı . karla karışık yağmurdan öteye gidemeyecek gibi sistem . Bu yılın en büyük kazığı bu olsa gerek . Çok dramatik oldu ..

• Marmara'nin doğusu dün sınırdaydı ve bugün o sınırdan çıktı . karla karışık yağmurdan öteye gidemeyecek gibi sistem . Bu yılın en büyük kazığı bu olsa gerek . Çok dramatik oldu ..

Olsun bea Sakaryanın Hendek ilçesi var yaylalar var kar buluruz metre hemde 😄

• Olsun bea Sakaryanın Hendek ilçesi var yaylalar var kar buluruz metre hemde 😄

Ama sakarya merkez malesef hep hüsran oluyor.bu sistem diğer sistemler gibi yine sıcaklık sıkıntısı.her zaman aynı senaryo.sulu kar yağsa ne olur yağmasa ne olur.moralim sıfıra indi yine.