Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Bartin kiyilari bile nerdeyse 15 dereceye kadar indi. Cok sasirtici gercekten deniz suyu sicaklillari da cok dusmus gercek mi acaba.

Bence yarın ki güncelleme de bu durum kendini belli edecek. Çok soğuk olduğuna dair bilgiler aldım ancak bu soğuk değil aşırı soğuk.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bence yarın ki güncelleme de bu durum kendini belli edecek. Çok soğuk olduğuna dair bilgiler aldım ancak bu soğuk değil aşırı soğuk.

Ben dün Saroz körfezinin Çanakkale tarafında denize girdim ayak uyuşturdu denizin soğuğu.yaklaşık 16-17 derece civarı vardı sanırım

• Ben dün Saroz körfezinin Çanakkale tarafında denize girdim ayak uyuşturdu denizin soğuğu.yaklaşık 16-17 derece civarı vardı sanırım

Bu sene deniz suyu sıcaklıklarının maşallahı var, Akçayda öyle çok soğuk hakket denize giresim gelmiyor.

• Arkadaşlar bu Deniz suyu Sıcaklığı batı Karedeniz de bir anda nasıl böyle dustu. 1.5 ay önce bir anda 7 8 derec çıkmıştı şimdide bir anda 10 12 derece düştü 4 gündür falan soğuk deniz. bugün 12 dereceydi gittik buz kesiyor . Bunun nedeni nedir ? Bu saatten sonra herhalde daha da 23 /ere falan çıkmaz galiba ?

Kuvvetli rüzgar etkisinde sis yaşandığından dolayı. Ama o kadar da soğuk değildir ölçüm yanlış olabilir.

• Deniz suyu sıcakları çok düşük kaldı bu sene, akçay- çanakkale-bozcaada tarafları zaten genel anlamda soğuk suya sahiptir ancak Marmara gibi iç deniz bile ciddi anlamda ısınmadı, sırf bu yüzden doğru dürüst aksiyonda yaşayamadık:)

• Bence Batı rusyada çok uzun zaman yerleşen soğuklar karadenizi soğuk tuttu.Basra ve afrika atakları da bugünler hariç neredeyse hiç olmaması ayrı bir katkı sağladı.Ayrıca Nao endeksi ile rüzgar hızları arasında negatif korelasyon olması nisan ayından beri -nao bölgenin kuvvetli kuzeyli rüzgarların oluşmasına neden olmuş olabilir...

• Arkadaşlar bu Deniz suyu Sıcaklığı batı Karedeniz de bir anda nasıl böyle dustu. 1.5 ay önce bir anda 7 8 derec çıkmıştı şimdide bir anda 10 12 derece düştü 4 gündür falan soğuk deniz. bugün 12 dereceydi gittik buz kesiyor . Bunun nedeni nedir ? Bu saatten sonra herhalde daha da 23 /ere falan çıkmaz galiba ?

Batı karadenizde su sıcaklığı evet normallerden biraz düşük ama 12 derece değil 22 derece civarında. 12 derece su sıcaklığı ocak ayında oluyor

black.png

Baltık denizinde bile 12 derece yok. Genelde 20 derece civarı su sıcaklığı var. Baltık denizinin kutba yakın kısımları en soğuk yer. Kutba yakın yerlerde bile çok az yerde 13 dereceler var.

balt.png

• Batı karadenizde su sıcaklığı evet normallerden biraz düşük ama 12 derece değil 22 derece civarında. 12 derece su sıcaklığı ocak ayında oluyor

Baltık denizinde bile 12 derece yok. Genelde 20 derece civarı su sıcaklığı var. Baltık denizinin kutba yakın kısımları en soğuk yer. Kutba yakın yerlerde bile çok az yerde 13 dereceler var.

Mgm de öyle görünüyor ama hocam. ? Bana da garip geldi ondan sordum .

• Kuvvetli rüzgar etkisinde sis yaşandığından dolayı. Ama o kadar da soğuk değildir ölçüm yanlış olabilir.

3 4 gündür hep aynı ölçümleri veriyor hocam. Benim de sorma nedenin direkt buydu. Ki gerçekten deniz ciddi anlamda çok çok soğuk bildiğin buz. Yani 19 20 derecelerde olsa zaten her türlü bu sıcakta giriyoruz . Ama 3 4 gündür bariz soğuk girme duzeyinde değil yani .millet ya deniz kıyısında oturuyor ya da sadece ayaklarını sokuyor bu ara :)