Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kocaeli +100 rakımlık yerlerde kaç cm olur izmitin merkezinin rakımı azda o yüzden soruyorum +100 rakımlık yerler kaç cm alır?

o rakımlarda kar görme oranı daha yüksek ama örtü için biraz daha yükseğe çıkmalısın kocaeli adına.Yinede cıvık örtü görme ihtimalin var

Hocam ben Kartepenin yamacında bir köyde yurtta kalıyorum arada Kartepeye yürüyüş yapıyoruz kar görmek için bazen 0 dan 1300 rakıma oteller bölgesine kadar çıkıyoruz 3-4 saatte Cuma günü de boyle birşey yapmayı düşünüyoruz acaba cumu günü saf kar sınırı kaç m de kalır veya 1000 rakıma kadar çıksak ne kadar kar kalınlığı karşılar bizi Cuma öğle saatlerinde

Cuma günü Donma seviyesi Kocaelide 450-600mt civarlarında görünüyor.Bu değer biraz daha düşük olabilir.1000 Rakımdada gayet iyi kar olur.Cm sini bilmem ama çok iyi kar göreceğiniz kesin o rakımlarda

• Ilker Gunebakan baharda ki çiçeğine,yazda ki serinliğine ,kışta ki efsanesine sonuna kadar kapılarımız açık.Hele ki ağır balkan havası razı gelsin misafirimiz olmaya sınır kapısında gaydalı,davullu karşılamaya da hazırız :hfyeni (18):

• ''Kocaeli ve Sakarya Geneli''(150mt)o rakımlarda kar görme oranı daha yüksek ama örtü için biraz daha yükseğe çıkmalısın kocaeli adına.Yinede cıvık örtü görme ihtimalin var

• Şöyle yer seviyesi soğukları 1-2 derece sürpriz yaparsa güzel evrilebilecek gibi ve bence böyle bir potansiyel var malum kaç gündür soğuk dönemdeyiz bu dönemde geceleri 3-4 kez buzlanma oldu çoğu yerde bunların da etkisi olacaktır bence

• Kocaelide okuyan varsa ne yaparsa yapsın bi şekilde umuttepede kalsın.Ne bilim arkadaşının yurdunda kaçak kalsın ,başka şekilde imkan varsa orada kalsın.En olmadı hastanede yatsın ama kalsın yani :D