Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beyler Zonguldak ın 15 20 km iç tarafların da rakım 400 500 arasında olan yerlerde kar görme imkanı var mı ? Bugün veya yarın varsa hangi zaman aralığında dir? Bilgi verirseniz bı uğrayacağım o zaman aralığında :D sapcaya gidesim var ama kararsızım ne zaman kar olur acaba. Araba da yok mecbur dolmuş la bir yere kadar gidip ondan sonra 5 km yürüyeceğim. Ondan soruyorum :D arabam olsa hiç sormam giderim zaten arada :)

• Beyler Zonguldak ın 15 20 km iç tarafların da rakım 400 500 arasında olan yerlerde kar görme imkanı var mı ? Bugün veya yarın varsa hangi zaman aralığında dir? Bilgi verirseniz bı uğrayacağım o zaman aralığında :D sapcaya gidesim var ama kararsızım ne zaman kar olur acaba. Araba da yok mecbur dolmuş la bir yere kadar gidip ondan sonra 5 km yürüyeceğim. Ondan soruyorum :D arabam olsa hiç sormam giderim zaten arada :)

Akşam 10 dan yarın öğlene kadar var

• Pazar günü kar keyfi yapmak isteyenler Uludağa gelsin :)

5 GÜNLÜK TAHMİN

TARİH TAHMİN EDİLEN GEÇMİŞTE GERÇEKLEŞEN
    Hadise Sıcaklık (°C) Nem (%) Rüzgar (km/sa) Uç Sıcaklık (°C) Ortalama Sıcaklık (°C)
    En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek Yön Hız En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek
    07 Aralık Cuma CB.svg -6 -5 73 96 ryon-gri.svg 11
    08 Aralık Cumartesi PB.svg -9 0 20 45 ryon-gri.svg 7
    09 Aralık Pazar K.svg -2 2 42 90 ryon-gri.svg 11
    10 Aralık Pazartesi K.svg -1 2 77 91 ryon-gri.svg 13
    11 Aralık Salı K.svg -2 0 88 96 ryon-gri.svg 9

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Pazar günü kar keyfi yapmak isteyenler Uludağa gelsin :)

5 GÜNLÜK TAHMİN

TARİH TAHMİN EDİLEN GEÇMİŞTE GERÇEKLEŞEN
    Hadise Sıcaklık (°C) Nem (%) Rüzgar (km/sa) Uç Sıcaklık (°C) Ortalama Sıcaklık (°C)
    En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek Yön Hız En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek
    07 Aralık Cuma CB.svg -6 -5 73 96 ryon-gri.svg 11
    08 Aralık Cumartesi PB.svg -9 0 20 45 ryon-gri.svg 7
    09 Aralık Pazar K.svg -2 2 42 90 ryon-gri.svg 11
    10 Aralık Pazartesi K.svg -1 2 77 91 ryon-gri.svg 13
    11 Aralık Salı K.svg -2 0 88 96 ryon-gri.svg 9

Uludağ bana uzak kalıyor ama Kartepe'yi deneyeceğim :hfyeni (29):

• kartepe 1 mt meteoroloji bakmayin gun boyu yagmis yogin bir sekilde ve yagmayada devam ediyor sabaha kadarda yagacak gibi isi olmayan kartepeye gitsin bu sene uludagin bayagi onunde kar acisindan

• Ä°stanbul'un yanı baÅı... Karda mahsur kaldılar

İstanbul’dan gelerek Kocaeli’nin kayak merkezine çıkmaya çalışırken karda mahsur kalan otobüsteki 35 öğrenci 75 yolcu, AFAD ekiplerinin anfibik araçları ile kurtarıldı.

Hazırlıklı olun wildleo1907 :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Yarın sabah Dilaver yükseklerine düşer diye düşünüyorum.Sapça tepesi kesin görür.Hava ışımaya başlayınca duruma göre Dilaver dolmuşuna ya da haber alırsan Tıp Fakültesi otobüsüne binip il özel idaresinin yeri var hastaneye varmadan o yol ayrımında inip yukarıya çıkabilirsin.Oraların yükseklerine de düşer.Sabah olsun haberdar ederiz şuraya git diye .

• Yarın sabah Dilaver yükseklerine düşer diye düşünüyorum.Sapça tepesi kesin görür.Hava ışımaya başlayınca duruma göre Dilaver dolmuşuna ya da haber alırsan Tıp Fakültesi otobüsüne binip il özel idaresinin yeri var hastaneye varmadan o yol ayrımında inip yukarıya çıkabilirsin.Oraların yükseklerine de düşer.Sabah olsun haberdar ederiz şuraya git diye .

Tamamdir eyvallah bekliyorum o halde ben sabırsızlıkla :)

• Ä°stanbul'un yanı baÅı... Karda mahsur kaldılar

İstanbul’dan gelerek Kocaeli’nin kayak merkezine çıkmaya çalışırken karda mahsur kalan otobüsteki 35 öğrenci 75 yolcu, AFAD ekiplerinin anfibik araçları ile kurtarıldı.

Hazırlıklı olun wildleo1907 :)

Hocam benim Egea keçi gibi kış lastikleri ile kar buz tanımıyor ama tabi dikkatli olmakta fayda var :hfyeni (29):